0 oy
265 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (61 puan) tarafından
Lütfen yardımcı olun denemediğim krem kalmadı haftalardır çekiyorum ağlaya ağlaya emziriyorum. Bildiğiniz etkili yöntemleri söyleyin lütfen.. 

16 Cevaplar

0 oy
(9,621 puan) tarafından
Kuzum bebek güzel kavrarsa memeyi yara olmaz diye biliyorum emzirmeden sütünle siliyor musun memeyi 

Ben hiç yaşamadım Allaha şükür
(61 puan) tarafından
Cok dikkat ediyorum aslında ama bi türlü iyilesmiyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Lansioh krem kullandım ben öyle geçti canım, ama gümüş göğüs kapağı da iyi oluyormuş 
(61 puan) tarafından
O kremi kullandım 2tup bitti maalesef halen yara.
tarafından
Gümüş kapağı dene istersen Bi de, Bi de ayva jeli yapabilirsin
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Her emzirme öncesi sonrası sütünü sur canım gümüş kapak ve lansinoh krem kullan mutlaka
(61 puan) tarafından
Yapıyorum onu lansinoh da kullanıyorum daha yara olmadan önce bile kullanıyorum ama maalesef bi ise yaramıyor.
0 oy
(514 puan) tarafından
Bebeğin kahverengi kısmının hepsini ağzına koymasına dikkat et bende çok çektim herkeste başka bir şey ise yarıyor bana zeytinyağı iyi gelmişti dene istersen kimilerine gümüş kapak iyi gelir kimine kremler
(61 puan) tarafından
Dikkat ediyorum zeytinyağında sürdüm son denemediğin gümüş kapak kaldı sanırım onu alicam.
(514 puan) tarafından
Kaç hafta oldu canım zor valla seni çok iyi anlıyorum hemen geçer insallah
(61 puan) tarafından
2 ay olacak tam iyileşti diyorum tekrar basliyo.
(514 puan) tarafından
Benimde 2 ay sürmüştü ya
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Enfeksıyon da kapmış olabılır doktora gittin mi canım benim de öyleydi antibiyotik ve krem verdı iyileşti hamdolsun 
(61 puan) tarafından
Gittim benim gogus ucum hiç yoktu kendimiz pompayla çıkarmak zorunda kaldık zorlamissiniz bi süre sonra iyileşir dedi krem falanda verdi ama maalesef 2 aydır çekiyorum ve gün geçtikçe daha kötü oluyo.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ben kantarı sürüp streç filmle kapattım üstünü geçti iki günde hiçbir şey kalmadı sonrada bi daha olmadı yanlış mı emziriyorsun acaba 
(61 puan) tarafından
Kantaron yagi mi
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Hametan merhem mavi paket o çok iyi geldi 2 güne geçirdi yarayi bidaha da olmadı zaten 
(61 puan) tarafından
Onuda kullandim ama sanırım bende yan etki yaptı daha kötü oldu yanık gibi oldu gogus uçlarım.
(13,027 puan) tarafından
Allah Allah çok geçmiş olsun canım
(61 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim canım Allah razı olsun.
0 oy
tarafından
Kahverengi kısmın hepsini alması lazım bebeğin yoksa geçmez. Kantaron yagini şurup poşetle kapat nemlensin yumuşasin. Her emzirmeden sonra böyle yap arada da hava alsın geçer ins 
(61 puan) tarafından
Kantaron yağını yıkamak gerekiyormu emzirmeye önce.
tarafından
Gerçek kantaron yağı olursa silmeye gerek yok demişti arkadaşım ben öyle emzirdim çok şükür sorun olmadı.
0 oy
tarafından
Sütünü sür canım onun acısı çok kötü dişimi sıka sıka emzirdim emzirdikce geçiyor baska ben mustela göğüs ucu kremini kullandım pek bir işe yaramadı 
(61 puan) tarafından
Sütümü önce sonra sürüyorum. Müptelayım denemedim bide onu deneyim geçirir insallah.
tarafından
Canım çok pahalı boşuna alma bol bol emzir ancak öyle geçiyor
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Gögüs yarası yanlıs emzırme kaynaklı olur canım.Benım gogsum 18 ay boyunca hiç yara olmadı acışsada yara olmadı.Ben hındıstan cevızı yagıyla masaj yapıyodum kantaron surebılırsın 
(61 puan) tarafından
Hindistan cevizi yağını silmeye gerek kalmaz degilmi onuda denicem insallah şifa olur.
(8,328 puan) tarafından
Yenılebılır bı yağ saglıklı için rahat etmezse silebilirsin
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay blmiyomki canim ya geçmiş olsun
(61 puan) tarafından
Tesekkur ederim.
0 oy
(97 puan) tarafından
Canım bebeğinde dil bağı olabilirmi benimde öyleydi 4 aydır hala öyle dil bağı olduğu için ucundan tutuyor anlamıyorsun o yüzden hep yara oluyor ben cerrahtan randevu aldım 14 ne kestircez bağını 
(61 puan) tarafından
Nasil anlayabilirim dil bağı olduğunu tam ağzına yerlestirmeme rağmen rahat edemiyorum gibi ses geliyo ağzından cuk cuk diye.
(97 puan) tarafından
Dilinin altında tam ortasında zar gibi ipden bir şey var aynı şey dudağında da olabilir oda dişlerin ayrık olmasına neden oluyor:
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Susam yağı yani tahinin üzerindeki yağ,

Ayva çekirdeği jeli (ayvanın içindeki çekirdekleri çeyrek çay bardağı suyun içine bırak kendi kendine jelleşir onu sür. )

Bi de ben en son garmaston pomad  diye bi krem kullandım o geçirdi benimkini.. ama bu kremi emzirme öncesi muhakkak iyice temizlemen gerek canım. Inşallah bir an önce geçer. Çok zor gerçekten bilirim.
(61 puan) tarafından
Susam yağına başladım insallah faydasını görürüm.
(3,695 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Ben zeytinyağı öneriyorum canım emzirme bitince sur 
(61 puan) tarafından
Zeytinyağı sürdüm ama pek işe yaramadı sanırım has zeytin yağı lazım onun için.
(4,661 puan) tarafından
Evet canım orjinal gerekiyor
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm ben 3 ay boyunca çektm en son genel cerrahi ye gttım madecassol kırem yazdı kullandm bir kaç gün içinde iylştı cnm tavsiye ederim çok etkili neler kullandysam geçmedi bu kırem şifa oldu resmen varya 3 ay ağlayarak emzdrdm
(61 puan) tarafından
Reçetesiz alınabiliyomu bu krem.
(5,368 puan) tarafından
Evet cnm al pişman olmasın madecassol çok çabuk iylşti bnnm kopacaktı resmen
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Emzirme bittikten sonra lansinoh krem sürün ve göğüs ucu silikonlari var ondan alıp takin iç çamaşırına vs.d eğmezse çabuk iyilesiyo ben öyle yaptım bide YouTube da İbrahim Saraçoğlu nün bı videosu var karahindiba otuydu sanırım onu da kullandım catlaklarim iyileşti benimki kopacak duruma gelmişti
(61 puan) tarafından
Lansinoh ve kalkan kullanıyorum ama maalesef ise yaramadı bide o videoyu izliycem bakalım inşallah ise yarar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 100 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 015.u (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 249 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 69 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde SnurT (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.