+1 oy
602 göst.
Aile kategorisinde (498 puan) tarafından

Evime biri gelecek olsa hep birşeyler hazırlar evimi temizlerim ama çoğu kişi bir kahve yanına çikolata koyuyor ben iki çocukla o kadar telaşa giriyorum rahat olamıyorum sürekli biri gelir diye temuzlik yaparım geçen yine biri davet etti gittim kekinde pastasında değilim ama ben kendi kendime dert ediyorum herhalde kadın bir kahve bir küçük çikolata koydu evi desen süpürmemiş bile valla o rahatlıkta olmayı çok isterdim iki bebekle çok yoruluyorum bana bir akıl verin nasıl rahat olabilirim eşimi de strese sokuyorum şunu al bunu al diye

30 Cevaplar

+3 oy
(7,968 puan) tarafından
Alttan alta kendini ovuyorsun anladık biraz ağır konusucam ama sanane milletin evinin supurulmediginden? Misafirliğe gitmişsin şükret bı kahve bari yapmış onu yapmaya da var sen öylesin diye herkes öyle olcak değil 5 aylık bebeğimle gotumu toplayamiyorum bebek görmeye gelenlere hazır kurbiye çay yaptım verdim hangisine yetisicem evimin pisliğine bakicak olan gelmesin senin gibiside hele hiç bana gelmesin.
(6 puan) tarafından
İçimden geçenleri mikemmel bir şekilde aktarmışsın tebrik ederim.
(7,968 puan) tarafından
☺️☺️☺️
-Reklam-
+2 oy
(417 puan) tarafından
Karşımda ki bana nasıl yapıyorsa bende öyle yaparım bir kahveyse bir kahve 5 çeşitse 5 çeşit 
+1 oy
(369 puan) tarafından
Venim güzel bi ağzıma sçtkları için akıllandım bir sofra kurardım masada yer olmazdı yaptım yaptım ondan sonra baktım yapan kötü oluyor bende yapmıyom artık
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
çok kasmaya gerek yok gelen insan anlayışlı olsun 

eğer çaysa 3 4 çeşit yaparım kahveye çağırdıysam çerez çikolata vs gider zaten kahve yanında 

kim ne yapmış umrumda olmaz durumu yoktu belki vs vs diye düşünürüm çocuğu durmadı yapamadı belki 

bi sıcak çay olsun yeter sohbet muhabbet zaten samimi insanlar inan bunlara takılmıyor bile 
0 oy
(3,152 puan) tarafından
Çok haklısınız bende oyleyim 3 çeşit yaparım en az o da bebek olduktan sonra önceden 5 çeşit yapardım sonra gördüm bazı kişiler sadece bir kek yapıyor 
0 oy
(6,848 puan) tarafından
Bana biri geleceği zaman uyku tutmaz valla sunuda yapsaydın bunuda yapsaydim dur şura kaldı diye kendimi yiyorum 
0 oy
tarafından
Bende öyleyim valla
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Böyle şeylere takılmak çok saçma. Herkes ne isterse onu ikram etsin. Ben de misafir gelse panik olurum ama kim ne yapnış banane 
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer diye düşün.Esinide gereksiz masrafa sokma bence.Bide birinin evine gidince temiz mi değil mi diye asla bakmam.Belki hastadır belki o gün modunda değildir.
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Sık görüştüğüm kişi geliyorsa hiç kasmam kahve çikolata yaparım, ama nadir görüştüğüm kişi geliyorsa akşamdan hazırlıgımı yaparım çat kapı gelmez kimse. Gelse bile çocugumdan ve benden önemli değil o kadar kendimi harap edemem kimse misafire 3-5 çeşit yapmak zorunda değil. 
tarafından
Ne naletsin ya aman bisi istemiyom yorulduguma degsin bi bardak su icimde gidem bari
(25,223 puan) tarafından
Ulan bi damacana su kaç para oldu haberin var mı
tarafından
Hay senin ya illa ramazan kolisi getirtcen kendine fakir pislik :)
(25,223 puan) tarafından
Ulan ramazan kolisi kaç para oldu haberin var mı ama sen getir
tarafından
Ahahhaha
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Bende oyleyim daha 1 bucuk aylik kizim var durmasa bile kucagima alip illaki biseyler yapmaya calisiyorum komsular gelcem dedigi zaman yaninda biseyler koymasam utaniyorum illaki yapmam lazim ve evin temiz olmasi lazim ama okadar yorucu geciyor ki aksam nasil uyuya kaldigimi bilmiyorum yorgunluktan 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Doğru olanda bu zaten herkes yediğinden ikram eder 

Ama bu kadar takma canım adamı da strese sokuyosun anladığım kadarıyla 
(25,223 puan) tarafından
Abartma ulan abla kanka millet tuvalete gidemiyom diye şikayet ediyo burda ama maşallah herkes 5 çeşit yapıyo peeh yedik tamam ok kib bay :D
(14,428 puan) tarafından
Nihahahahahahah
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Bende öyleyim malesef ama millete bakıyorum çok rahat cozemedim ya bende sorun yada etrafimdakilerde
0 oy
(548 puan) tarafından
Bende öyle heleki misafir geleceği gün psikolojik sıkıntılara girerim ama başkasına gittiğim zaman ne bileyim çok rahatlar yani ne bileyim mutfak tezgâhımı felan tertemiz yaparım ama başkasının evine gidince ole olmuo niyeyse:))))
0 oy
tarafından
Esini niye strese sokuyon gı evinde ne varsa o ikram edilir anlik birini cagirsan bi kahve ciklat yeter demek o komsunda senin yaninda rahat hissetmis oyle yapmis bu hayat kasmak icin cok acimasiz kasmayin 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben temizliğimi yaparım içimden geldiği kadar ikramlarımı hazırlarım. Başkalarının ne yaptığı beni ilgilendirmez. Temizlik yapmamışsa da yapmamış yada ikram az yapmış takmam kusur da aramam.
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Kendini niye bu kadar kasıyosun ki bırak ne yapabiliyosan onu yiyip içsinler benim evime gelen temizliğime veya ikramıma laf ederse bidaha ne çağırırım ne giderim açıkcası 
0 oy
tarafından
Bak ben sana söyleyeyim mukemmelliyetcisin bu senin için çok zor bı şeydir seni anlıyorum benim de misafir fobim var hiçbir şekilde rahatimin bozulmasını istemiyorum misafir gelmesini  istemiyorum bunun için yardım alabilirsin ayıp değil ben düşünüyorum almayı ben de en ufak ksuurum gorukmesin istiyorum kendimi gereksiz yere yoruyorum ama böyle olmaz bu biraz yetiştirilme tarzıyla alakalı bizde misafir çok önemlidir ama ne gerek var ki kendimizi heder etmeye karşıdaki de bir insan ben artık kendimi düzeltmek için ugrastigimdan bı misafirlige giidnce hiçbir şekilde kusur gormemeye çalışıyorum ne yapmış ne etmiş evj nasılmış umursamıyorum önemli olan güler yüzlü mu rahst ettirmeye çalışıyor mu o
0 oy
(589 puan) tarafından
Ben de öyle rahat olmayı çok isterdim ama beni görseniz halinize şükredersin bence :) misafir gelecekse eğer bir hafta önce haber vermesi lazım her şeyi planlı yazarak yaparım temizlik ikramlık her şeyin mükemmel olması lazım çok yıpranıyor um eşim artık misafir kabul etmiyor çünkü birbirimizi yiyoruz geçen hafta benden habersiz benim ailemi çağırmış mesela kıyametler koptu çünkü bir gün içinde hazırlanmam imkansız. Neyse ben çok yıpranıyorum o yüzden eve kabul etmiyorum kimseyi bu huyumu bilen arkadaşlarım beni çağırır ya da dışarda buluşuruz 
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Gel kardes sarilalim :) bende boyle bir man.yaktim ve buldugum bir kahve ve cikolata bile degildi.  ama degistim. Artik herkese hakettigi muamele. Sende bunu dene o zmn daha iyi hissedeceksin ;)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 233 göst.
+1 oy
7 cevap 279 göst.
0 oy
5 cevap 296 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 182 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (89 puan) tarafından soruldu

384,807 soru