0 oy
673 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlaar yaa pirincim hep kurtlanmis o kadar cok tiksindim ki hepsini cope attim  suan kasiniyorum resmen neden kurtlanms olablir ki ya vestiyerim var  ve plastik kabin ice koyup mufaza ediyordum 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Uzun zaman olduysa alalı ondandır bide pirincin içine tuz koy 
tarafından
Uzun zaman olmadida princi cope attm vallha huylandm canm diger bakliytlar kurtlandysa simdeden atsam olurmu
tarafından
Bak kurtlanmışsa at hepsini
tarafından
Tamam canimmm
(822 puan) tarafından
Tuz bi işe yaramıyo bol bol tuzladığım 3 kilo pirinci bende çöpe döktüm görümcem verdi şimdi kurularımın içine defne yaprağı koyuyorum birde plastikten uzak durun ya cam kavanoz yada bez torbalara koyun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sıcaktan kurtlanır 
tarafından
O kadarda sicak olmuyordu evimiz ya cok huylndm
tarafından
Başka bişey den kurtlanmaz ama pirinç. Eski olabilir mi diyecem ama sende eski olmaz aldığın yerde olur. Olur öyle şeyler evlerde.
0 oy
tarafından
İçine de az tuz at cankm tüm bakliyatin o zaman bsy olmaz
tarafından
Vallha huylandm cope attim pirinci  diger bakliyatlarda kurtlandiysa simdiden tuz atarsam  olurmu
tarafından
Bsy yoksa at bundan sonra her zaman köy canım
tarafından
Tamam canim cok teskkur ederim
0 oy
(571 puan) tarafından
1 yada 2 dış sarmisakta atabilirsin koku vermiyor
tarafından
Tamam canim ama cope attim vallha cok huyalndim cnku
(571 puan) tarafından
Tabi artık o yenmek diğer bakyiyatlarina da baktinmi bu zamanlar tam bozulacak zamanlar kışın neysede yazin hiç durdurmaya gelmiyor benim hep dolabin kapağı açık tuz veya sarmısak koyuyorum şükür şimdiye kadar bozulmadı. Bende annemden öğrendim yoksa benimkilerde bozulurdu evim çok sicak çünkü
tarafından
Digerlerini aksam esim eve gelince kontrol edecekmis bn cok huylanirim onlardan
0 oy
tarafından
Tatlım sıcak dan oluyo genelde gecende ufak pirinç oluyoya çorbalık oda öyle olmuş da attım bende kış gelse öyle olmaz 
tarafından
Biz yorgan altına giriyozda az nefessiz kalamuyoruz ama işde allah ın hikmeti mucizesi serin ortamda tutulması lazım onların birde hani ben daha önce markette çalışdım depoda fazla ürünler geliyodu karanlık ortamda birde serin oluyo genelde hep oraları sordum patrona dedimki bu ürünleri neden böyle sakliyosunuz işde demin anlattığım gibi oluyormuş oyüzden zorunlu böyle yapıyoruz imkanın varsa sende buzdolabına koy dedi ilginç dediydim ama adam haklı çıkdı
tarafından
Htn yok kızz görünüyo zaten yememişindir yediysende sanki onlar zaten üründen besleniyo bişey olmaz :))))
tarafından
İyyyy insallah yememisimdir yaa bundan snra buzdopina koyacam cnku cok huylandm varya nasil kasiniyorum kipkirmizi oldu heryerim
tarafından
Kontrol et yemek  yapmadan önce malum hamilesin canım dikkat et
tarafından
Tmmm kuzum bnim
0 oy
tarafından
sicaktandir ben hep buzdolabına koyuyorum makarnaya kadar
tarafından
Hadi yaa ama cok fazla nasil sigdircam ki
tarafından
cok alma canim ben alt sebze gözüne koydum evim sicak oluyor kisinda almiyorum ordan nohutu fasulyeyi haslayip buslugw atıyorum mercimegide haslayip kaldiriyorum buzluğa hem rahst oluyor hem altta yer tutmuyor benimde gecen irmik kurtlanmis hep dolaptaydi kizima mama yapiyorum diye disarda tuttum kurtlanmis hemen
tarafından
Ayyy cok igrenc ya nefret ediyorum onlardan :( bende oyle yapayim bundan snra
tarafından
sorma rezil etti o irmik beni misafir gelecekti tatli yapayim dedim bi gun oncesi sut almayı unutmusuz ertesi sabah esim aldi ise gitti bütün malzemeleri cikardim yapicam irmik kurtlanmis annemi aradim hemen abim almis getirdi zar zor yaptım:)
tarafından
İlletli kurt diyeydin :D  bende bundan snra az alicam senin dedgin gibi buzdolpinda sakliycam
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Nemli yerdemiydi 
tarafından
Yok canim kuru yerdeydi
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Kaplarin icine biraz tuz at hiç bisey olmaz canım bir daha ama diger bakliyatlarinida bir konteol et
tarafından
Hic edemem suan esim gelince o baksin ben kurtdan felaket huylanirim suan nasıl kasiniyorum anlatamam ya

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 491 göst.
25 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mucizelerim... (4,983 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 259 göst.