+3 oy
1,070 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Mekkede hocamız var  o bizimle paylaşıyor bende sizinle paylaşmak istedim  Çocuğu olanlar .

✍, yavrularınıza asla resimli kıyafet giydirmeyin. Bu hususta lütfen çok dikkatli ve duyarlı olun.  

Zira ;

1-)Çocukların geceleri aşırı derecede korkmasında, ağlamalarında, sebepsiz yere ürkmelerinde bu tür kıyafetlerin giyilmesinin çok büyük tesiri olabilir. Uzmanların belirttiğine göre cinler, bu tür kıyafetlerin olduğu yerlere veya şahıslara daha kolay musallat olabiliyor veya zarar verebiliyor kuran in okunmadiği ibadetin yapılmadığı yerlerde   şarkı müzik canlı resimli olan yerlerde mutlu olur güçlü olurlar

zira resmin olduğu yere melek girmez 

Bakara süresi okunan eve şeytan girmez 

Bu durumda meleklerin evimize girmesi için  resimlerin olmaması ve  şeytanın evimize girememesi için ise  bakara süresinin okunması gerekli 

2-)Çocuklara veya biraz yetişkin gençlere resimli kıyafet giydirmek, İslam kültüründe olan bir şey değil, Batıdan ithal edilmiş ve bize reklamlar vasıtasıyla sevdirilmek istenmiş bir kültürdür.

✅ Bu nedenle bizim, bu tarz kıyafetlerden uzak durmamiz  gerekmektedir.

️"Ama  resimsiz kıyafet bulamıyoruz ki" demeyin; aldığımız kıyafetler resimli olsa dahi, armalarla onları kapatabilir veya terzilerden yardım alarak uygun bir kaplama yaptırabiliriz.

Hz. Peygamberin resimlerin ve heykellerin olduğu yerlere meleklerin girmediğini rivayet ettiği birçok nas mevcuttur kütübi sittede. 

Hadislerden araştırma yapabilirsiniz

25 Cevaplar

0 oy
(1,175 puan) tarafından
Allah razı olsun güzel bilgilerin icin canm
-Reklam-
0 oy
(119,981 puan) tarafından
farkli bi post olnus sagolin
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Oyuncak ayıcık vs. Falan da iyi değil odasında o zaman öyle mi? Oğlumun raflarında falan hep var çünkü. Kaldırmalı mıyım? Bi kaç gecedir korkuyor, uyanmadan ağlıyor, bişeyler söylüyor ama uyanmıyor. Okuyorum hep ama bu jafta anneanneme okutacaktım. 
(2,487 puan) tarafından
Suret olan herşey. Çekmeceye vs koyabilirsin
(1,736 puan) tarafından
En iyisi tamamen kaldırayım o zaman. Oynamıyor zaten, benim de çocukluğumdan kalma oyuncaklar var içlerinde.
(4,353 puan) tarafından
Oyuncak biblo fotograf TV hersey cnm ben bebeklikten beri hep sade kıyafet aldm olmadı dıktırıyrm.. Cinler gozlerden girip izliyor ortamı
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Bende bu konuya dikkat etmek istiyorum olabildiğince, hatta hiç almadım resimli ama gerçekten bulmak çok zor. Ananesi babannesi alıyor söylüyoruz ama bişey olmaz diyorlar. En azından yüz yerine birşey yapıştırmayı düşünüyorum kurdele vs gibi. Kız için çiçek. Erkek için araba uçak balon daha saysam çok şey var ama nedense o saçma ayıları hayvanları koyuyorlar illaki 
0 oy
(312 puan) tarafından
Günah olmayan ne kaldı acaba, inanmıyorum bu bilgiye.
(4,353 puan) tarafından
Inanmayabılırsn cnm ama o suretlerden cinler gozlerw girip izliyor
(2,487 puan) tarafından
Bunun için emir, nehiy, haram ve helâl ile ilgili olan ilâhî kanun ve nizamların bazılarına aklımız ermezse de tümüne inanıp hikmetini araştırmamız gerekir. Araştırma yapmadan inkâr etmek kişiyi küfre götürebilir. Bunun için "Şu veya bu niye haram olsun; aklıma yatmıyor?.." demek büyük bir vebaldir. Birçok kimse heykel ve resim haram oluşundan söz edildiği zaman hoşlanmıyor, "Heykel bir sanattır. Neden haram olsun?'' deyip, İslâm'ın hükmünü tereddütsüz reddediyor.

Konunun başında heykel olarak ele almış, ondan haram diyor.ama bu suretli resimli kıyafet olayı haram veya günah değil. Sadece çocuğu rahatsız ettiği bir gerçek. Dikkat etmekte fayda var.
(4,353 puan) tarafından
Bende bilgi ve arastırmama dayanarak yazıyorum bilinmeyen o kadar çok şey var ki sasırır kalırsınız.. Haytta sadece bizler degil boyut degıstırmıs varlıklar vardır bız onları goremeyız...
(2,487 puan) tarafından
Ben size değil sunakarayel için yazdım
(4,353 puan) tarafından
Farkındayım cnm bılıyrm haklısın sende

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 147 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y❤️Z ❤️A❤️M (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde mrve4242 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 380 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 856 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zelal...Swdn... (11,216 puan) tarafından soruldu

384,630 soru

11,505,820 cevap

35,158 kullanıcı

...