0 oy
1,033 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Heloooo size cok sacma bi soruyla geldim ama aklima takildi. 

Bugun bi abladan duydum ",reglken tüyler alinmazmis" bu ne kadar doğru ya ? 

Eğer oyle bise varsa ben bu günahida üstlenmek istemiyorum zaten yeterince günahım var :D

38 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Hepinize tesekkurler kizlar <3

-Reklam-
+1 oy
(1,169 puan) tarafından
Her tüy kıl saç parçası vücuttan temiz ayrılmak istermiş o yüzden almak kesmek iyi değil. Günahı yok ama almamak en iyisiymiş. Bir de regl halindeyken hormon değerleri yüksek olduğu için alınan kıllar daha çabuk uzuyormuş o yüzden bittikten sonra almak bu yönden de iyi
tarafından
en dogru cevap
tarafından
Anladim tesekkurler
0 oy
(119,326 puan) tarafından

ben hep temiz tertenizim :D

tarafından
Ahhh ondan eminim sevdoşum misler gibisin sen ♥️
(119,326 puan) tarafından
❤☺☺☺☺☺☺
0 oy
tarafından
günah diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum 
tarafından
Bende bugun duydum benimde aklima takildi valla
0 oy
tarafından

Kuaförüm her zaman reglin bitince gel daha az canın acır ve daha geç uzar der . Regliden sonra hep ağdaya giderim <3

tarafından
Canim ben daha cok "günah" kismindayim ya bide onun yukunu almiyim diyorum
tarafından
Bazıları regli iken gidiyor ne kadar günah. Regl bitip gusül aldiktan sonra gidiyorum ben. Zaten her regl sonra gusül olması şart. Ondan sonra gidiyorum
0 oy
tarafından
Evet doğru hafız olan görümcem de söyledi..mecburiyet dışı regl iken kaş bıyık temizlik olmaz diye
tarafından
Benim  kayınpederim hoca zamanında camide hocalık yapmış..görümcem hafız birşey takıldığında onlara sorarım
(2,769 puan) tarafından
MasaAllah Ailede bilen biri olması çok güzel
(14,032 puan) tarafından
Tırnakta kesilmiyor dimi doğru biliyorum
(2,769 puan) tarafından
Evet doğru. Tırnakta kesilmiyor. Kaş bıyık alınmıyor
tarafından
Kızlar emin olamadım sordum görümceme..eğer çok uzunsa kesilebilir tırnaklar kısaysa beklenmeliymiş
0 oy
tarafından

Evet onlar da cenabet sayılıyormuş gusül almadan temzlersen cenabet giderlermş:D tırnak ve sac da aynı sanırım

(98 puan) tarafından
Diyanetin fetvasına bakın derim
tarafından
Yanlış mı cnm
(122 puan) tarafından
Evet doğru ergenliğe girince annem demişti hep adetime yakın alirim
(98 puan) tarafından
Bazı kaynaklarda cünüplük, lohusalık ve hayız hallerinde gusletmeden saç ve tırnakları kesmenin, koltuk ve kasık temizlemenin tenzihen mekruh olduğu değerlendirilmesi yapılmıştır (el-Fetâva’l-Hindiyye, V, 338). Ancak bu konuda sağlam bir delil bulunmamaktadır. Nitekim diğer bazı kaynaklarda, yapılan bu değerlendirmenin uygun olmadığı da ifade edilmiştir (Büceyrimi, Tuhfe, I, 364; Dimyati, Haşiyetü i’aneti’t-talibin, I, 137). Bu sebeple cünüp, lohusa ve hayız halinde olanların gusletmeden saç ve tırnaklarını kesmesinde; koltuk ve kasık temizliği yapmasında bir sakınca yoktur.
0 oy
(7,717 puan) tarafından
Ben de duymuştum araştırdım da hiçbir bilgi bulamadım ona dair. 
(98 puan) tarafından
Allah Allah internete yazınca hemen çıkıyor aslında diyanete bakın
(7,717 puan) tarafından
İnternetteki bilgiler değil canım doğrusu. Kitabımızda hadis kitaplarında hiç denk gelmedim
0 oy
(514 puan) tarafından
Bunu bende duydum ama ne kadar doğru bilemicem
tarafından
Dogru gorunuse gore herkes dogru demis
0 oy
tarafından
Epilasyona gdiyorum cok şükür oyle bi sikintim yok hep temizim namaz kiliyirum surekli temiz olmak gerek
(1,667 puan) tarafından
bisi sorcam tum vücüt mu gidiyorsunuz
tarafından
Yok özel bolge bacak koltuk alti
tarafından
Yaa bende cok istiyorum lazer ama yasak bana ya bende namaz kiliyorum hep temizimdir ama regl olunca ister istemez uzuyo bide bende cabuk killanma oluyo hormonlarla alakali
(1,667 puan) tarafından
yalniz kadinin edep yerlerinin başka bi kadin tarafindan görmesi harammjs diye biliyodum yalnis miyim
tarafından
Evet haram canm onun icin kendim yapıyorum hamdolsun eltimin merkezi var o cikiyor mahrem yerimi ben yapiyirum
0 oy
(657 puan) tarafından
Önce ve sonrası bizim büyüklerde günah diyorlardı 
0 oy
(899 puan) tarafından
O zaman saçımızın dökülmesi de günah bu mantığa göre..
(14,032 puan) tarafından
Saçlarımız bizim irademiz dışında ama dökülüyor yani ne yapabilirsin ki
0 oy
(276 puan) tarafından
Evet adetken tüy alınmaz neresi olursa olsun çünkü  abdestsizsin abdestsiz alınan tüylerin hesabı soruluyormuş sende ya adetten önce yada adetten sonra alırsın tüyleri 
0 oy
tarafından
Evet bende öyle biliyorum  canım

Abdestsizsin sonucta
0 oy
tarafından
Günah olduğunu ilk kez duydum da insan hassas oluyor adetken zaten kimse yaptırmaz bence
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Temize cıkmadan temizlik yapmam :D
0 oy
(800 puan) tarafından

Evet cnm çünkü kıllar vücuttan temiz şekilde ayrılmıyor iyi değil

Adetten önce yadasonra temizlenir

Zatin şöyle bişy var abdest gereken yerleri aldıktan sonra adetli iken nasıl abdest alcaksın:ermm:

Bu sadece kıl tüğ değiil tırnak kesimi de iyi olmaz derler

0 oy
(5,558 puan) tarafından
Son gün yanı altıncı gün sabah az az lekeler olur. Sonra bütün temizliğimi yapıp banyo yapıyorum
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Reglden oncesi sonrası yok bnm icin ☺ hep temiz olmayı tercih ederim malum ölümün ne zaman gelceği belli olmaz .
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Evet cnm bende hiçbirini yapmam ne zman biter abdestlenirim o zman yaparım herseyimi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 218 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 411 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,094 puan) tarafından soruldu

379,879 soru

11,371,785 cevap

34,854 kullanıcı

...