+2 oy
2,213 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (757 puan) tarafından
Kızlar ben miyim anormal bunu merak ettim. En az 2000 gidiyor yaa.. 

40 Cevaplar

0 oy
(3,951 puan) tarafından

Hic hesaplamadim desem:angel:

(757 puan) tarafından
Oluurrr
-Reklam-
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Et tavuk balık bebeğin maması bezi herşeyyy içinde 4.500 canım benim aşağısı zaten yok. Bu aylık ama bi ay gidiyor mu de hayır
(757 puan) tarafından
Asla gitmez
0 oy
(268 puan) tarafından
Her hafta pazar 200 gidiyo 2 bini gecen marlet 300 gibi de kasap gidiyor.sayinca yine moralim bozuldu
(757 puan) tarafından
Ah ah sormaz olaydım =)
0 oy
tarafından
Onemli olan evde duzen olmasi abim 4500 tl kardesim 3300 tl babam 4800 tl annem 2000tl bende 650 lira nafaka aliyorum ama bizim evde duzen yok bereket yok ne fayda ediyor yani toplamadim hepsini ama baya gelir var
(757 puan) tarafından
Maşallah canım gelir kadar gider oluyor
tarafından
Tabiki canm
0 oy
(7,784 puan) tarafından
Son zamlardan sonra iki kişi olmamıza rağmen haftalık ortalama 500 tl sadece gıdaya harcıyorum Bu zamlar durucak gibide görünmüyor Allah yardımcımız olsun.
(757 puan) tarafından
Valla öyle
0 oy
(414 puan) tarafından
Aylık yapmıyom canım ya bittikçe alıyorum 
(757 puan) tarafından
Biz de öyle ama bu ay merak ettim ve şık oldum
0 oy
tarafından
Bizim gitmiyodur o kadar ama normal bnece
(757 puan) tarafından
Vay canına =)
0 oy
(25,193 puan) tarafından
800 veya 1000 tl
(757 puan) tarafından
Gerçekten mi
(25,193 puan) tarafından
Evet neden
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Aylık kasap masrafımız 350 TL. Aylık kuruyemiş masrafımız 150 TL. Aylık meyve, sebze masrafımız 250 TL. Aylık temel gıda masrafımız 400 TL. Aylık kahvaltılık masrafımız 400 TL. Aylık deterjan, temizlik ürünleri masrafımız 650 TL.

1 Ocak'ta oturup hesapladım. Ki bunlar temel hesaplar, haftada 1 gün de dışarda yiyoruz. Buna da aylık 800 TL diyebiliriz. İki kişilik bir aileyiz.
(757 puan) tarafından
Huuuhhuuuu
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Aylık birkez yaparız oda mutfak deterjan evi eksiği içinde .400 600 arasıydi onecden şimdi ise 500 600 . Kızın bezi olursa da 600 700 arası olur. Sonra da sadece su ve ekmek alınır. 
(757 puan) tarafından
Anladım kuzu
0 oy
(781 puan) tarafından
Zamlardan once3 4 bindi şuan 7 8 arası degişiyr
(757 puan) tarafından
Valla Allah dar gelirliye yardım etsin
(781 puan) tarafından
Amin kuzm amn
0 oy
(22,058 puan) tarafından
Geçen hafta gittik canim 1340 tuttu ama aralarda eksikler oluyo yine onlarida sayarsak 1700 falan Tutuyo rahat
(757 puan) tarafından
İyi valla
0 oy
(7,117 puan) tarafından
Çok para malesef :)
(757 puan) tarafından
Dimi yaa
(7,117 puan) tarafından
Her sey ates pahası canım.
0 oy
(924 puan) tarafından
2500-3000 arası eksiklerde kaliykr diğer aya herşey çok pahalı en ucuzunu aldığım halde böyle 
(757 puan) tarafından
Aynı şeklide ben
0 oy
(929 puan) tarafından
Eşim bilir getir götürüm 
(757 puan) tarafından
Peki canım
0 oy
(293 puan) tarafından
Normal canım bizde aynı şekil o kadar ödüyoruz sadece mutfak eşyalarına temizlik ürünlerini saymıyorum bile 
(757 puan) tarafından
Ben de sadece mutfak o kadar
(293 puan) tarafından
Bizde de öyle canım temizlik ürünlerine ayrı para ödüyoruz çok pahallı herşey yapıcak bişi yok :-(
(757 puan) tarafından
Maalesef
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Biz hiç toplu alışveriş yapıyoruz ya. Çünkü şöyle ki zaten 2 kişiyiz ben ve eşim. Eşim fırıncı akşamları da yemek yemez geç geldigi için fırında yer. E bên de çalışıyorum bi yersem Bn yerim yemek o da Allah ne verdiyse ajahaha. Toplu almıyoruz çünkü bu defa yapmıyorum bişey yemiyoruz ve çürüyor israf oluyor. Çalıştığım için misafir de gelmiyor fazla :d yani biizö durum böyle 
(1,151 puan) tarafından
Yapmıyorz olacak orası
(757 puan) tarafından
Anladım =) valla iyiymiş
(1,151 puan) tarafından
Evet valla iyi. Biiizm paralar meyvelere gidiyor haha :D
(757 puan) tarafından
Olsun meyve iyidir ☺️
(1,151 puan) tarafından
Evet canım ❤️☺️
0 oy
(4,388 puan) tarafından
Esim banka çalışanı  banka aylık 1050 tl veriyor onu gecmemeye çalışiyorum geçtiğimiz durumda da en fazla 1250 filan oluyor. 
(757 puan) tarafından
Çok iyi valla
(4,388 puan) tarafından
Memleketteyim  kız. Patatese filan para vermiyorum ya da bazi meyvelere. Anam getiriyor dondurucusundan. Bu aralar esime de cok hediye geltiriyorlar köylüler  süt  yumurta tereyağı  :D  daha bugün  getirmiş  yine  biri 25 yumurta  5 lt süt. Gecen biri yollamıştı 5 kilo pirinc ve 750 gr tereyağı;)
(757 puan) tarafından
Ooooo valla kebap
0 oy
(14,775 puan) tarafından
Pazar market 1.500 tutuyor 
(757 puan) tarafından
Peki kızımın adaşı =)
0 oy
(580 puan) tarafından

Güncel haliyle bizim ailemiz 2 kişilik ama eşimin iştahı yerinde, 4 kişilik gibi yiyoruz,

-Haftalık pazar alışverişi meyve hariç 200 TL civarı (aylık 800)

-Aylık 4 kilo kıyma+kuşbaşı (Aylık 450)

Zeytinyağını toptan 6 aylık aldık Aralık 2021de(18 litresini 600 TL ye ama şimdiki fiyatlarda mümkün değil, aylık 3 litre güncel fiyatıyla 150 TL ye geliyor)

-yıllık yaklaşık 30 kilo un kullanıyoruz hamur vs işler için)

-10 litre ayçiçek yağı aldık kızartma vb işleri için aynı şekilde 1 sene gitsin diye Aralık 2021 gibi. (180 lira, aylık 15 liraya geliyor, fiyatı güncellersek aylık 30 lira hemen hemen)

-Sene başında 24 adet 860 gram salça aldım, ayda 2 adet kullanıyorum  (güncel haliyle aylık 20 lira civarı)

-Kasım 2021 gibi 50 kilo ceviz aldık 1-1buçuk yıl gider, ayda 3 kiloya yakın ceviz tüketiyoruz, hem atıştırmalık hem de un haline getirip ekmeğini yapıyorum, güncel haliyle aylık 150 lira da bu tutuyor)

-Haftada 1 kere yarım kilo somon alıyorum, aylık 2 kiloya geliyor (360 lira civarı)

-Haftasonu kahvaltılarında fırından eşim hamurişi alıyor her alışverişi 30 lira civarı (aylık 240 lira)

-Ayda 3 kilo çay tüketiyoruz (120 lira)

-Ayda yaklaşık 6 kilo peynir tüketiyoruz ( aylık 600 lira)

-Ayda yaklaşık 2 kilo zeytin tüketiyoruz (aylık 100 lira)

-Ayda 1 kilo civarı tereyağı tüketiyoruz (Aylık 100 lira)

-Pirinç, mercimek, bulgur, baharatlar, barbunya, kuru fasulye, nohut, reçelleri eşimin ve benim memleketlerimizden her sene toptan alıyoruz (2021 Ağustos gibi aldık 5000 TL civarı tuttu ama en az 2 yıl gider bize, aylık ortalama 200 TL diyelim)

-20 kilo teneke çam balı aldık 1 sene gider, 1800 lira ödedik (aylık 150 lira)

-Yolumuz afyondan geçtiğinde de 15 kangal sucuk alıp onu da dondurucuya koyduk 1 sene civarı gider ( Aylık güncel fiyatıyla 600-700 gram 100 TL diyelim)

-Ayda 2 adet 5 litrelik çiğ süt alıp yoğurt yapıyoruz (Geçen hafta 5 litresini 50 liraya aldım aylık 100 lira, az önce haberlerde gördüm süte %21 zam geliyormuş)

Yanlış toplamadıysam güncel fiyatlı haliyle 3670 lira civarı aylık gıdamız ama içinde eti, sütü, balı, tereyağı, salçası, zeytinyağı, cevizi, balığı, bulguru, pirinci, mercimeği, bakliyatı, peyniri, zeytini, baharatı, sebzesi, yoğurdu, fırından alışverişi, çayı, sucuğu aklıma gelen her şeyi yazdım. Ama genel haliyle bakarsak saymadığım kalemler de vardır çünkü, düz hesap 4000 TL dir.


Not: 6 yıllık evliyim, eşimle evlendiğimizde 70 kiloydu, şimdi 110 kilo maalesef. Ben aynı kilodayım

Not2: Evimizden misafir eksik olmuyor, en kötü kış bahçesinde oturuyoruz korona yüzünden, e haliyle gelen gidene ikram vs de oluyor onları eklemedim

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 1,186 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,949 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 1,144 göst.
8 Aralık 2021 Aile & Aşk kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 2,762 göst.
1 Ocak 2021 Aile & Aşk kategorisinde Sirius76 (1,318 puan) tarafından soruldu

412,688 soru

12,425,265 cevap

45,443 kullanıcı

Kategoriler

...