0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (1,750 puan) tarafından

Ha yapanda var ama ne biliyim yanlış geliyo ya doktorla yaparsın amenna veya gidrmezsin doğar amanne ama bile bilede melek oldu yavrucak 

image

11 Cevaplar

0 oy
(942 puan) tarafından
Bende kaynanan falan mı soyluyor acaba dedik :) millet herşeyi çıkarıyor artık bacim
(1,750 puan) tarafından
Banada direttide şötle iyi böyle iyi hatta akrabasını bağırta bağırta doğurtmuş cahillik nedeyim hastane günahmış doktorunds işi gucu yok şeyimize bakacak
-Reklam-
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Hayır bide durumun olmayabilir ama devletin ambulansini ararsın devletin Hastanesi'nde doğum yaparsın beş kuruş ödemeden çıkarsın bebeğinle sağlıklı bir şekilde bu nedir ya insanlar kafayı yemiş ay hiç mi korkmuyor bunlar acaba 
(1,560 puan) tarafından
Kaynanam ne kadar ***** ya yarım ne demek Allah aşkına hiç takma şunları ha apandisit ameliyatı olmuşsun ha Sezeryan yada herhangi bir ameliyat ne fark eder herkes yarım o zaman operasyon geçirmeyen insan mı var kimseye bakma sen canım bu devirde ne saçmalık
(1,750 puan) tarafından
Valla canım dünde post açtım gorüşmek bile istemiyorum o kadar sçama sapan şeyleri varki
(1,560 puan) tarafından
O kadar haklısın ki ben gerçekten anlamıyorum bu saçma sapan seyeri nerden uydurup söylüyorlar size ya bendede sivilce çıktı kaynanam ilk bezini yüzüne sürcez geccek diyor hahahah saçmalığa bakar mısın
(1,750 puan) tarafından
Cahillikmi desem önceden mi öyleydi desem inan bilmyrm sende ye şifa deseydn töbe ya
(1,560 puan) tarafından
Çişini sürcez büyük tuvaleti değil diyo bide :)  ay Allah akıl versin bunlara ya tuzlama bilmem ne
0 oy
(119,340 puan) tarafından
bende dusunmuyo degilim aklima cok yatiyo evde dogum ama eve dr ebe hemsire gunler oncesi gelip bos oda hazirliyo aklima yatiyoda ne bilim
tarafından
Bi arkadaşım öyle yaptı kız valla çokta memnundu ben cesaret edemem ama :(
(1,750 puan) tarafından
Ya doktor konturolu amenna diıorum ya ama doğum koçu nedir
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Evde doğan ben :( anam korkudan hastaneye gitmemiş evde doğurmuş beni 
(1,750 puan) tarafından
Canım o zamanın imkanlarıyla şimdinin imkanı çok farklı
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Malesef çok bilinçsizlik, doğum koçu denilen insanlar böyle bir şeye sebep olmaz aslında ama bunlar çok cahil ve bilinçsizmiş yazık olmuş, bu konuda eğitimli insanlar var doğru insanlardan danışmanlık almak gerek zaten doktorla iş birliğinde oluyorlar onlar. Aahh ahhh çok yazık
(1,750 puan) tarafından
Doktor konturolunde hastane pis diye yapmazsın ama doğum koçuylada ne biliyim
(1,862 puan) tarafından
Eğitimli olması gerekiyor doğum koçlar ebelik eğitimi almış insanlar oluyor hem hastanede hem evde sana destek veriyor olası durumlar için doktor da bulunuyor VS yani bilinçli şekilde evde doğum oluyor ama tam teçhizatlı şekilde. Bunlar baya anam babam usulü bişeyler yapmaya çalışmış bebeğin pozisyonunu bile bilmeden doğurtmaya başlamışlar baksana demekki hiç muayene falan da edilmedi bebeğin ters olduğunu anlar gerçek ebe olan insan. Yazık günah
(1,750 puan) tarafından
Bence doğum koçu falanda değildi yszık nedeyelim
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Normalde doğum koçu anneyi doğuma hazırlama sürecinde bulunuyor doğumu yaptıran doktorlar ve ebeler oluyor . Bebek makat geliş diyor normalde kontrol edilmeden doguma almazlar . Evde doğuma   cahillik gözü ile bakılması saçma bana göre . Tam teşekküllü çalışanlar var bu konuda ama çok pahalı . İmkanım olsa bende onu tercih ederdim . 
(1,750 puan) tarafından
Valla canım yedmzddn içtiğimzdenmidir doğumlar bile sıkıntılı oluyo riske atma
(7,196 puan) tarafından
Bende hamile kalmadan önce evde isterdim ama bir şey olur korkusuna özelde yaptım cesaret işi biraz .
(5,108 puan) tarafından
Aynen öyle kızlar bütçem yeterli olsaydı özel istiyordum ama devlet hastanesinde doğum yapacağım inşaAllah riske atmak istemiyorum
(7,196 puan) tarafından
Sağ salim kucağına almayı nasip etsin rabbim
(1,750 puan) tarafından
Rabbim kolay doğumlar nasip etsin inan çoğu özel parayı alana kadar iyi en azındsn bizim burası öyle
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Hangi devirde kaldı evde doğum ya
(1,750 puan) tarafından
Hala varmış demekki canım baksana
(5,558 puan) tarafından
Geri kafalı çok canım normaldir
0 oy
(242 puan) tarafından
Yapanlar çok mutlu valla seçeceğiniz ebeler önemli zaten anlaşmalı olduğun için kapıda yine bi ambulans oluyir diye biliyorum
(1,750 puan) tarafından
Canım progosyonel oldukdan sonra uaparsın ama baksana doğum koçu makat geliş diıo
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Cnm evde doğum riskli ben korktum evde dogum yapmak istemedim devlete gittim devlette ebe hanimlar normal dogumu yaptiriyor.Ben bu şekilde devlette dogum yaptim erkek doktor gelmedi.Devlette erkek doktor sezeryana geliyormuş birde bebek cikmayinca ters durumda geliyormuş.
(1,750 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama en azından hastane dersin Rabbim veriyo Rabbim alıyo ama bu goz gore gore saçmalık vicdan azabı
(3,895 puan) tarafından
Senin kayinvaliden mi evde doğur diyor cnm öyle bir yorumunu okudum.Tam hatirlamiyorum.Hani devlet hastanesine gideyim diuorsan durumum uok diyorsan normal doguma erkek girmiyor onu diyim:)
(1,750 puan) tarafından
Evet  bacım evde doğurmk daha iyimiş yok bilmem ne  kanı gormek anneye haram  ben gydrm ustunu falan filan saçmaladı kıçımın kanınada beni doğuran baksn bi zahmet evet normalde diz kapak uzeri haram olblrm ama sonuçds zaruri durum öyle değilmi
(3,895 puan) tarafından
Aynen ama devlette normal doguma erkek doktor girmiyor kayinvalidene bunu söyle.
(1,750 puan) tarafından
Valla bacım ebenin erkek olmayacağınıı bilit ama sezeryan oldum ilk bebeğimi kaybettim prof girdi ikinci bebeğime özel istedim  prof öğretim uyesi girdi sağolsun umrumda değik benim çoçuğum değerli kimse yok babamdan aldım parayı ha çok şukur bugunumuze verevek durumuz vardı ama  4 bin yeribe 750 verdim yine özel oldu üni hastanesnde
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence geri kafalılık diye adlandırılmamalı yurt dışında kadınlar  kendi tercihleri evde doğum yapıyorlar hatta özellikle Amerika'da ebe ile birlikte suda doğum yapıyorlar kendi evlerinde. Ama bu haberde doğum koçundan bahsedilmiş doğum koçunun doğum yaptırmaya yetkisi yok diye biliyorum.  Evde doğumda gerekli tüm cihazlar hemşire ve ebe bulunuyor Benim birçok yakınım evde doğum yapmayı tercih etti çok memnun kaldılar çoğunun da dikişi olmadı. Yapanlara saygım sonsuz ben düşünmüyorum ama bence bu kadar da önyargılı yaklaşmak gerek  sonuçta tercih meselesi 
(1,750 puan) tarafından
Canım profosyonel oldukdsn sonra yapılsın hastane temiz deği diye dğşünulurse ama bu düpedüz saçmalık
(5,108 puan) tarafından
Evet canım çok haklısın

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 313 göst.
0 oy
32 cevap 1,584 göst.
29 Nisan 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde Ummuhanemir (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 473 göst.
30 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.

380,080 soru

11,378,067 cevap

34,863 kullanıcı

...