+2 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
Bu türkiyenin sonu nereye gidiyor böyle anlamıyorum ya benim eşim asgeri ücretli calisiyor ama ay sonu gelene kadar elimizde hic bisey kalmiyor inanirmisiniz 3 aydir hic markette vs gitmedim evde ne pirinc kaldi ne mercimek hic bisey kalmadi ve ay sonuna kadar hic bir yerden gelir yok Allaha cok şükür bu halimize isyan etmiyorum asla ama anlamıyorum niye turkiye bu halde niye hersey bu kadar pahali ben hergun yarin ne yapacam acana ne yicez diye dunyrm ne kahvaltilik hic bisey kalmadi zaten en son 3 ay önce gittim markete sizdede oluyormu bilmyrm ama okula giden cocugu olanlar hergun beslenmesine yetisebilymsnz cocuk bu herseyi ister benim sadece iki yasinda oglum var ev kira esim asgeri ucretli ama suan ekmek alacak kadar bile para yok malesef biz bile bu durumdaysak 2 3 cocugu olanlar tek geliri olanlar neler yapio  ya icim cok daralıo maaş sadece faturalara gidio bizim Allahtan köyden patates ve bulgur gelio onlari yiyoruz simdi bebegimin cok az islak mendili bezi kaldi dua ediyrm ay sonuna kadar bitmesin diye ama bu benim icimi cok acitiyor okula giden cocugu buyuk cocugu olanlari düşündükçe canim cok aciyor uzun oldu hakinizi helal edin lütfen 

17 Cevaplar

+5 oy
(600 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ne diyordu değirmenci; "Bu nasıl çark ulan! Buğday bizim, ezilen biz. Un olan biz, aç kalan biz. Kimdir bu doymak bilmeyen soysuz?" Haram zıkkım yesinler inşallah kurdesenler doksunler son nefeste tek bir damla suya muhtaç kalsınlar inşallah 

(6,047 puan) tarafından
Aminnnnnnn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcımız olsun kardesim
(193 puan) tarafından
inşAllah kardesim ama durum cok kötü gerçekten
0 oy
tarafından
Allah bütün darda okanlsra yardjm etsin kim bu hale getirdyse bu ülkeyi allah hakkimzi brakmasin ozellikle fakir fukaranın 
(193 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(119,319 puan) tarafından
allah yardimcin olsub kesene bereket evine huzur versin
(193 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Malesef çoğumuz aynı durumdayız. Ordan kıs burdan kıs mahvolduk artık
(193 puan) tarafından
evet cok kötü
0 oy
(5,360 puan) tarafından
Oyle gerçktn bnde o durumdayım yeri geldimi kuru pilav kuru bulgur tek yıryıruz napalım yıne şükrediyorum ama insan bebeğine en çok üzülüyor :(
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Rabbim evinizi bereketini arttırsın cnm bnm bizi bu duruma getirenlere öbür dünyada hakkım helal deil 
0 oy
(7,680 puan) tarafından
Gecen gün 1.5 kg çamaşır deterjani 18 tl ye almıştım az önce merak ettim bakayım dedim 30 tl olmuş. Durum berbat gercekten her zamanki gibi elektrik kullandım gecen ay 163 tl gelmişti bu ay 313 tl gelmiş bunlar zamdan da öte artık vicdansızlık. Gelen zamlar gitti bile yazık günah ya bir sey alırken 10 kere düşünür olduk
0 oy
(268 puan) tarafından
Bu halime isyan etmiyorum diyorsunda bunu Allah yapmiyo ki kulunun yaptigina kuluna niye boyle diye sorulmasin anlamiyorum
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah herşey düzelir
0 oy
(406 puan) tarafından
Cnm allah yardimciniz olsun bzmde yeni bebegimiz oldu bez mama vs fiyatlar acaip yuksek cep yakiyor biz bile surekli makarnaya dadandik oyle idare ediyoruz hersey cok pahali nasi gidicek boyle bilmiyorum
0 oy
(93 puan) tarafından
Çok haklısın kuzum bizde aynı durumdayiz eşim asgari ücretin üstünde maaş aliyr ama yeni evliyiz düğün borclari kredi kart borçları birden öğrenim kredimiz vardı onlar ev kira 2 bin oldu bu ay , faturalar almış başını gidiyr bide hamileyim 50 tl nin altinda kıyafet bile kalmamis artk ,eşime yardım edeyim derken kendi kartlarimda doldu amaan bıktım valla şimdiden çocukları olanlar okula gönderenler servis ücreti ödeyenler napsin blmiyrm ekmek ucuz değil ki 2 buçuk bizim burda ucuza hiç bişe yok vergilere calisyr herkes zamlara calsyr 
0 oy
tarafından
Tövbe yarabbim yarın köye gideceğiz diye okudumya gı :D :D
(93 puan) tarafından
Yaaaa evde kahkaha attım :))
tarafından
:D ay valla hiç sorma,köyü sevmiyor demek ki diye düşünüyordum tam :D sonra bi baktım konuyu yanlış anlamışım :D
0 oy
tarafından
Allah yardmcımız olsn 
0 oy
(44,664 puan) tarafından
Allah herkesin yardımcısı olsun 
0 oy
tarafından
Valla yine sen iyi dayanmissin üç ay ben her ay gidiyorum daha ayın onunda aldık maaşı yeni yani ama bu ay çok kesinti olmuş maaştan ben bile bi dahaki aya kadar gitmeden nasıl gecircem bu ayı diye düşünüyorum ve daha bebiş de doğmadı iki kişi bu haldeyiz yani hayırlısı olsun herseyin ne diyelim
0 oy
tarafından
Bugün market e girdik fiyatlar şok etti bni A101 kako 20 tle olms cidden şok oldum 2 liraya aldgmz margrn 9 tle Allah sonumzu hayrtsn gece gündüz çalışıyor eşim yinde insan temel ihtiyaç ni dâhi almıyor üzücü

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 85 göst.
7 Haziran 2022 Aile kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,164 göst.
9 Ekim 2019 Aile kategorisinde Çerkez kızı (1,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 198 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,265 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.