+1 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Nasıl ev sahibi olacağız fiyatlar uçmuş faizler öyle ne yapmayı düşünüyorsunuz ya düşün duusn poktur işin oldu resmen :)

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Rabbım en kısa zamanda nasip etsin inşallah balım sana da isteyenlere de 
tarafından
Amin yawrum Allah razı olsun canım arkadasim❤️
tarafından
Senden de kuzummmmm ❤❤❤❤
-Reklam-
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Çok istedim yalan oldu hayallerim bak talan oldu zalım fiyatlar 

tarafından
Offff Rahime abla yaaa:) hele İstanbulda hayal de olamaz artık galiba ahahahaha. Hepimiz için hayal artık
(1,154 puan) tarafından
Evet rahime Abla sen nasıl oldun var mı bir gelişme
tarafından
Aynen ya hayal oldu cidden if
0 oy
tarafından
Bi arabamız var eşim işe başladıgından beri birkitmiş almış sağ olsun hala da  1 2 kpyar altın yapar inşallah 5 10 seneye arabayı da satıp alırız :Dd
tarafından
Bizde herhalde bu gidişle 5 10 seneye anca alırız ;)
tarafından
Arabanın değeri artikca ev fiyatları da artıyor ama
tarafından
Öyle canım ya zor bakalım aileler de ufak tefek destek verrse tamam inşallah saglık olsun da
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Fuzul eve yazildik en azindan bi umudum var
tarafından
Seninle bugün konuşmuştuk canım evet hatırladım da güvenilir Miki ya
0 oy
(348 puan) tarafından
Tokiye yazıldık çıktı şükür zamanla herkese nasip olur inşallah
(348 puan) tarafından
Zaman birimi belirtemem hatırlamıyorum ama ilk çekilişe yazıldık 500 TL ödedik ismimiz çıktı kurada şükür sonra %40 kadarı bitince inşaatın çekiliş yapıldı kaçıncı kat kaçıncı blok olduğuna dair sonra sözleşme yapıldı 20.000 ödeme yaptık 4. Kat olduğu için her kat fiyatı farklı Mart'ta da teslimat yapılacak ayda kira öder gibi 1200 TL ödeyeceğiz
(12,968 puan) tarafından
Teslim olduktan sonra mı ödemeye başlıyorsunuz
(348 puan) tarafından
2 ödeme seçeneği var birine memur maaşına zam geldkce zam geliyor biri sabit ödeme bizimki sabit ödeme o yüzden girmeden ödemeye başladık taksitleri
(12,968 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım dusunmedim değil
(348 puan) tarafından
Başka türlü alinmaz zaten şu donemde
0 oy
tarafından
Amaaaan zaten kiracı değil miyiz şu yalan dünyada,boş ver paramız olduktan sonra her ev bizim. Rabbim güle güle oturmayı nasip etsin 
tarafından
Haha aynen öyle canım çok tatlısın
0 oy
(12,968 puan) tarafından
Yıldız ah yıldız taktik ver bize de :D
tarafından
Ah kekin ilacı olsa başına surermis Songül☺️❤️
(12,968 puan) tarafından
Dur ev alacaz ikimiz de inşAllah ☺️❤️
tarafından
Ayh ağzın bal yesin yaa inşallah Allah'ım bizede bütün kiracılara nasip etsin ümit var dimi ☺️❤️
0 oy
(932 puan) tarafından
Ben kabullendim.artık kiradan çıkamayız çünkü kenarda hiç para yok kredi çeksek bir maaş gidiyor nerden baksan yedi sene ödemesi var iki çocukla tek maaş zor olur çünkü başka krediler de var 
tarafından
Bizimde öyle ya Rabbim bir kapı açar inşallah Allah'tan umut kesilmez
(932 puan) tarafından
Inşallah canım.
0 oy
(933 puan) tarafından
Bugün 2 yapı aradım 3+1 sordum 950.000 bir ay sonra 1 milyon dedi şaka gibi 
tarafından
Oha one ya
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Bı arsamız var bide araba arsayı bekliyoruz nasip artik
tarafından
Oh ne güzel bizimde araba var ama evler uçuk yetmiyor işte
(2,605 puan) tarafından
Rabbim. Yar ve yardımcımız olsun inşallah evet evler uçmuş gidiyo geçen bı kiralık eve baktım. Evin birseysi yok ama  1 300 du  kira
0 oy
tarafından
Allah büyük canım isteyen herkese nasip etsin inşallah 
tarafından
Amin Allah razı olsun bacim❤️
0 oy
(4,158 puan) tarafından

Ben bu devirde tek maaş kira çalışan insanın ev araba sahibi olmasını imkansız buluyorum ya hic yok öyle hayallerim o yüzden böyle gelip gidecek :angel:

tarafından
Allah'tan umut kesilmez ins bizimde evimiz olur yawrum ya
(4,158 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah ❤️
tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Faizler düşse bile kredi ile ev almam birikmiş var biraz üzerinede koyuyoruz borcta verdik onlar toplantıda Allah nasip ederse olur 
tarafından
Bizimde araba var ama yetmiyor ki en kötü ev bile uçmuş fiyatı mecburuz çalıp cirpmiyoruz ödüyoruz sonuçta faizi alan bankalar düşünsun ben öyle dusunuyorum
tarafından
Herkesin kendi fikri canım ama biz kullanmayız kredi Allah muhtaç etmesin yinede
tarafından
Amin kuzum ama muhtacız biz ☺️mecnur
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Anca zenginler ev araba alabilir artık bizler için hayal oldu bir ev 600.700 bin o parayı nasıl toplayabilir insan. Asla krediye bulaşıp geçici hayatta faizin günahıyla uğraşmayız biz o yüzden bu halimize de hamdolsun. 
tarafından
Aynen zengin daha zengin fakir daha fakir oldu arrik ama faizi bankalar yiyor sonuçta biz alanımızın teirle oduyoruz ben öyle düşünüyorum canim
0 oy
tarafından
Bebiş olmadan olsa çok rahat olurdu ama artik çok zor. 
tarafından
Hiç sorma ya birde çocuklarımıza ne birakabilcez koca bir hiç
0 oy
(11,229 puan) tarafından
Bizde 3 yıldır koye tasinicaz abisi ev yaptırıyor onlar yeni eve geçecek bizde eski evi tadilat ettircez kira derdinden kurtulalım diye ama kaynanamgil iyi bakıyor heralde bakım iyi diye tasinasilari yok yaz geldimi tasincaz diyoz havalar soğudum gene kaldı diyoz  :)
tarafından
İnşallah tasinirsinizn kiz olsun bir ümit var hemde yuksek ihtimal bizde oda yok
(11,229 puan) tarafından
Allah hayirlisindan herkese nasip etsin ben pek istemiyorum aslında dip dibe olcaz diye
0 oy
(102 puan) tarafından
Kız ay sonu zor geliyor,şükür Rabbime yinede aç değiliz açıkta değiliz ama ev alma hayalleri artık yok malesef herşey çok pahalı gelir gideri karşılamıyor
tarafından
Aynen öyle canım Allah'tan ümit kesilmez ama dimi Rabbim bir kapı açar ins kaşık yerden gülüm
(102 puan) tarafından
İnşallah kuzum kim istemezki kendi evi olsun
0 oy
tarafından
Vallahi canım fiyatlar çok çok yükseldi. Toplu bir para olmadan aileden destek olmadan falan asla biriktirmek ev sahibi olamayız artık. Eşim memur zaten ev alsak bile oturamayacaktik artık epten ayal oldu be ya:)
tarafından
Aynen öyle aileden bişey kalmayınca olmuyormuş cidden ya Rabbim bir kapı açar inşallah canım
tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Arabamız var inşallah borcu bitince umudumuz o :D

tarafından
Kuzu arabada yetmiyor evler uçmuş
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Çok zor bu zamanda anadan babadan kalanın yoksa 13yıllık evliyim 10yıl beraber yaşadık eşimin ailesiyle birlikte 3yılda çalıştım eşimin akılsızlığı yüzünden hem benim maaşım hem kendi maaşı gitti evin ihtiyaçlarınıda biz görüyorduk kaynanam birikim yaptı koluna bilezik yaptı biz de hiç bir şey sahibi olamadık zorla evimizi ayırdık ayrıldık maaşı yetiyordu eşimin araba aldık 3yıl kredi ödedik bir taraftanda 3,5 bir kenara koymaya çalışıyoruz eşim evlendiğimizde ayrılmadığına çok pişman şimdiye ev sahibi olurduk diyo ama bu saatten sonra çok zor kızım ortaokula gidiyor seneye orta son iyi bir lise için dershaneye göndermemiz lazım sonra üniversiteye para biriktirmemiz lazım hamileyim gelecek bebeğin masrafları kiralar almış başını gidiyor elektrik su doğalgaz desen canları istedikçe zam yapıyorlar ev hayal oldu zaten ama yinede şükürki başımızdaki çatının kirasını verebiliyoruz az çok yiyoruz giyiyoruz rabbim işi olmayan ev geçindirmek zorunda olanların yardımcısı olsun
(1,068 puan) tarafından
Yok atmadık canım ilk evlendiğimizde eşimin elinden maaşını alıyordu sonra kızım oldu ayrılalım dedik kavga çıkardılar benden büyük görümcede vardı eşimde ailesini basıp çıkmadı  kendi başına karar veremez çünkü sürekli bir onaylayan destek olanı olacak  madem çıkamıyoruz dedik araba alalım birikim olur diye aldık ucuz bir şey sonra eşim onu sattı model yükseltmek için tanıdığı birinden araba çok kötü çıktı arızalı çıktı arızasını bulamadılar dünya masraf ettik adam ettik sattık tekrar değiştirdik çok borç yaptı o arabanın yüzünden ama o arabanın yüzünden şimdi ekmek yiyoruz eşim arabayı tamir edeyim derken o arabanın ustası  oldu şimdi şehir dışından müşterileri geliyor parça satıyor her şerde bir hayır vardır derlerya biz onu tam manasıyla yaşadık belki rabbim nasip ederse ev sahibide oluruz ben kendi evim olacağına hiç inanmamıştım ama şükür kendi düzenimi kurabildiysem oda olur inşallah rabbim evi olmayan herkese hayırlı komşuların olduğu çok güzel ev nasip etsin
tarafından
İşte bu eşlerin akılları basmıyor baştan yaptığı hatanın bedelini ödüyoruz bizimkide önceden ailesine yaptı herşeyi bizim biseyimiz yok herşeyi onlara yaptı keisn oismandir ama demiyor Allah büyük canım Allah'tan ümit kesilmez Allah hepimize yardım etsin
(1,068 puan) tarafından
Aslında benim annem fırsat verdi ben kaçarak evlendim 19 yaşına yeni girmiştim annem kaynanama kızımı yanından ayırma çok küçük cahil dedi bunu fırsat bildiler ayırmadılar 10 yıl sonra ayrıldık kaynanam küstü bize ne evimde nede bende bir çöpleri yok herşeyimizi kendimiz yaptık
tarafından
Bizde düğününüzü herseyinizi kendimiz yaptik 7 senedir anca bitti borçlar ama onlar kendilerine ev araba aldılar annen öyle demiş olabilir kocan akıllılık yapıp kenara biseyler koyup onlardan saklayıp bişey yapabilirdi
(1,068 puan) tarafından
Yok canım zamanında eşimin herşeyi elindeymiş maaş modro suna kredi kartı ekstresine bakıyordu yeni evliyiz benim yanımda eşime maaşını alıp borcunu öde geri kalanı benim elime vereceksin diyordu cahillik işte niye veriyor diye sormadık eşime akşam 10 oldumu yat uyu işe gitmiycenmi diyodu sanki biz kardeşiz özel hayatımız yoktu

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 163 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 284 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 71 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurgull (28 puan) tarafından soruldu

379,093 soru

11,347,913 cevap