0 oy
1,024 göst.
Diğer kategorisinde (578 puan) tarafından
20 aylık olduk kızlar emzirdim bu zamana kadar hep ama artık sütüm azaldı yemek veriyorum sadece uyumak için emiyor ama az önce aklıma geldi ben hiç Süt vermiyorum ekstra acaba vermem gerekir mi. Bir kere denedim pekmez koydum içine içmek istemedi 

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence 1 yaşından itibaren icirsen iyi olurdu benim oğlum 9 aylık bir yaşından sonra başlamayı düşünüyorum süte
-Reklam-
+1 oy
(394 puan) tarafından
Eğer alerjisi falan yoksa bence yavaştan alıştir.
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır dogru olanı yapıyorsun. 2 yaşından önce süt vermek marifet değil. Hiçbir faydası da yok. Malesef çoğu kişi faydalı oldugunu zannediyor. 20 aylık oğlum hiç içirmedim ilk tercihim de keçi sütü olur içireceğim zaman 
(25,224 puan) tarafından
Hahaha seni gidi seni :D
(684 puan) tarafından
Tam kavga var diye tane tane okuyordum:/ :D
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ay kızlar alemsiniz ne güldüm  :D biz öyle sataşırız arada :D
(11,217 puan) tarafından
Bende 2 yasina kdr icirnedim.. ki kizim 25vay emdi zaten. Ama simdi 5 yasinda gunde biraksam 1 litre icicek :/
(25,224 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın anne sütü alıyorsa zaten ne gerek var. Birgün elbet içecek evvela anne sütü :))
+1 oy
(683 puan) tarafından
Hayır aksine doğru yapıyorsun sütü süt olarak tüketmeyin diyor uzmanlar kefir yoğurt tüketsin daha sağlıklı 
0 oy
(350 puan) tarafından
Ver canım tabiki. Geceleri bir beberon sade vermen yeterli olacaktır. Yada bebe bisküvisi koyabilirsin bir iki tane. Pekmezli süt hiç duymadım 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Çok faydası olduğunu düşünmüyorum ama malesef mamayı reddettiği için veriyorum oğluma 21 aylık oldu nasıl keseceğim diye düşünüyorum 
(1,046 puan) tarafından
SUTUN FAYDASIMI YOK DEGIK
(14,033 puan) tarafından
Faydası yok demedim çok faydası yok dedim icmese de olur anlamında. Kabızlık yapıyor kansızlık yapıyor onun vermektense ev yoğurdu daha faydalı
(373 puan) tarafından
Faydası yok ne yazık ki bir sürü zararı var fermente halini verin yoğurt peynir kefir
0 oy
tarafından
Emzirirken gerek yok bence sütten kesince verirsin severse ama içine pekmez koyma canim iyi değil 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Kutu sut vermene gerek yok onlar zaten sut değil sut tozu 
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Süt verceksen içine hiç bişey koyma şeker bile 

Çocuklarımın ikisinede 1 yasdan itibaren verdim kızım 3 yaşında bıraktı istemedi bidaha oğlum iciyo halen hiç bişey koymam direk isitip  veriyorum oda zaten gündüz iki kez gece iki kez iciyo onun dışı yemek yiyo zaten hep
(6,053 puan) tarafından
Oglun ne kadarikti derya benim oglanda gunduz 2 bide gece yatarken iciyor bende vijdan yapiyordum cok iciyor die yemesi icmesi iyi sukur yiyor ama suttende vazgecmiyor
(44,714 puan) tarafından
Yooo kızım daha cok icerdi oğlum ona bakarak az iciyo şu an 2 yaşında canim
(6,053 puan) tarafından
Yaa iyi kuzumm saol 29 aylik benimkide
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Erken baslamak önemli 1yasindan sonra gunde yarım bardak yeterli bence. Yabanci ulkelerde 2 yaşından sonra oneriyorlar mis sütü sağlık acisindan ama bilemiyorum kuccukken alismasi daha iui bence
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yoğurt ve peynirı yeterli tuketiyorsa süte gerek yok 
0 oy
tarafından
Canım annem bütün kardeşlerime ben dahil iki yaşından sonra düzenli süt vererek büyütmüş büyüttü şimdi afedersin izbandut gibiyiz:))) benim bir küçüğüm içmemiş o normal gayet. Yani içersen mi iyi icirmesen mi bilemedim:)))
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bnce de çok faydalı bişey olduğunu düşünmüyorum. Vermmeekle iyi ediyorsun. Benim kızım da dhaaa bir yaşında  veriyor musun diye soruyorlar sürekli emiyor yani niye vereyim ki
0 oy
(48,700 puan) tarafından
3 yasinda içmiyo hazır çilekli iciyo onunds faydasi yokki
(7,412 puan) tarafından
Benim cadida sadece çikolata li iciyor ikbalim.sade sutu agzina surmuyor ne yaptiysam:/
(48,700 puan) tarafından
Oy benim hilosum ❤️❤️tatli hamisim gelmiş ❤️❤️
(7,412 puan) tarafından
Oy canim benim❤❤❤. Hamilelik beni zorluyor vallahi giremiyorum buralarada
(48,700 puan) tarafından
Cinsiyet belli oldu mu canim
(7,412 puan) tarafından
Yok canim daha. Bugun 11 hafta oldu tam. 25 inde rabdevum var gorup soylerse bakacaz☺
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bazı çocuklar içmiyorlar canım bende üstün her çeşidini  denedim hiç birini sevmedi bende içirmiyorum dene severse içmeyi verirsin sevmezse de takma o kadar canım yoğurt peynir falan yedirisin
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm takip ettiğim doktor var 2 yaş altına süt önermiyor ama hemşire var bitane de onuda takip ediyorum oda kızına iciriyor bir yaş dan beri benim kızım da 16 aylık bu ay doktor kontrolü var kan orani yukseldiyse bende basliycam
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Şimdiden sonra alıştırın artık yavaş yavaş ballı deneyin belki onu sever
0 oy
(334 puan) tarafından
Canım sütün içine pekmez konmaz 

Pekmezin etkisi olmaz sütle 

Bal katsan daha faydalı olur tabi az bişey kat
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Süt faydalı değil canım kansızlık kabızlık yapıyor onun yerine yoğurt ver
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ben 1 yaşını geçince verdim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 705 göst.
1 Haziran 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 254 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Mh. 2606mt (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,121 göst.
26 Aralık 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu

380,274 soru

11,385,842 cevap

34,886 kullanıcı

...