0 oy
130 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ya bebeğimi ayağımda sallayarak uyutuyorum çok güzel uyuyo tam Besigine koyuyorum hemen gözlerini açıyor ve çok ağlıyor hatta hafif minik bı hareket edeyim hemen uyanıyo. Saatlerce ayağımda hareketsiz nbeklwtsem uyuyacak napcam böyle buna nasıl çözüm bulabilirim

5 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Öncelikle sallamayı birakman lazım canm bebeğin ne kadarlik
tarafından
Yeni 10 aylık oldu
(1,279 puan) tarafından
Ayağında sallamayı bırak bebeğe uyku düzeni oluştur canm ilk önce mesela saat gece 10 da uyuduysa sabah 10 da uyandır 1 buçuk gibi kkarnını doyur beşiğe koy ağlarsa emzir geri beşiğe koy bu ilk başlarda dakikalarca sürebilir ama vazgeçme uyuyana kadar devam et ama kesinlikle sallama 3 te uyandır beş buçuk 6 gibi tekrar beşiğe koy tekrar ayni sistem  sessiz ortam yattığı oda oturduğun odadan farklı olmalı 7 de uyandır gece 10 da yatağa bu şekilde 2 3 gün zorluk çekersin sonra alışır
-Reklam-
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Kaç aylık ? Yanına uzanarak beraber uyumayı dene karanlık olsun TV ışığı telefon vs ışık veren bir şey olmasın zamanla tek başına uyumaya da alışıyor benim oğlum ilk başta benim ile uyurdu yanına uzanırdım elimi tuta tuta uyurdu şimdi kendisi uyuyor
tarafından
Dört aylıktı Kendi kendine uyudu sonra boğazları şişti uyuyamadı ,ben de ayağımda salladım ona bı alıştı şimdi uyuyamazsa çıldırıyor mecbur sallıyorum bende
0 oy
tarafından
Canım salla dur yöntemi ile sallamayın bırakmalısın yoksa uyku döngülerinde hep sallama desteği ister sallarak uykuya daldığı için 
tarafından
Bebeğim uykuyu çok sevecek kitabında görmüştüm de işe yarar inşallah ,çünkü afedersin lavobaya bile gidemiyorum uyuması için  öyle kalmam lazım saatlerce
tarafından
Instagram da türkan acar var omun sayfasına bak bi belki işine yarar
tarafından
Bilmez miyim canım çok zor oluyor allah yardım etsin inşallah alışır ama sallamayı bırakmadığın sürece bu böyle devam edicektir eğer maddi durumun varsa eğitmen eşliğimde eğitimde verebilirsin
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Benim kızım da aynı sallamadan uyumuyor uyandı şimdi yine 2 saat geçecek de sallayarak uyutucam yine Allah yardımcımiz olsun
tarafından
Amin şimdi yine uyandı mesela :)
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ne diyim bilmem bende sallayara uyuturum birkainca devam eder ama esim kucagina alir oda gogsune yatar uyur hemen benim velet bana eziyet ediyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 160 göst.
19 Kasım 2021 Aile kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,365 göst.
1 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 128 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
5 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu

378,942 soru

11,342,734 cevap

34,808 kullanıcı

...