0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (1,045 puan) tarafından
Kızlar doktor bebege iri bebek dedi 37+3deym önce kafası önde gidiyodu dünde kendide zaten iri bebek dedi babasıda 4.750 gram doğmus zaten. Sancı çekerken doğuma gidince ani sezeryana karar verirlermi acaba. Korkar oldum doğum yapmaktan 2.gebeliğim stres içindeyim bebek doğmazsa nefessiz kalırsa diye

18 Cevaplar

0 oy
(17,811 puan) tarafından
Sürekli kontrole gitmen lazım kız 
(1,045 puan) tarafından
Kaç haftalk oldu sennki canm :))
(17,811 puan) tarafından
Bana göre bitti doğması lazım doktora göre 35 :D
(1,045 puan) tarafından
Niye öyle çıkıyo ultrasonda kız
(17,811 puan) tarafından
Bi anlasam ondan önce 2 hafta öncede 38 hafta dedi sonra 35 e düştü benim bebe büyümüyo küçülüyo galiba :Df
(1,045 puan) tarafından
Heralde :Dd sağlıklı sıhatli kucagna al insallah bi an önce
-Reklam-
0 oy
(305 puan) tarafından
Ben tatlim sezeryan oldim
(1,045 puan) tarafından
Doktor geliyomu canım gelmiyo diye biliyodum doğumu ebeler yaptırıyo demişlerdi
(305 puan) tarafından
Ben istedim cnm doktoru normalde gelmiyor 2 gün suni çektim en son nstyi falan baglatmadim doktoru çağırın dedim yürüyemez olmuştum halsizlikten
(1,045 puan) tarafından
Hakkımda hayırlısı artık ya nolacak bakalım
(305 puan) tarafından
Aynen tatlım sağ salim kucağına al yavrunu
(1,045 puan) tarafından
İnşallah canım benim Allah razı olsun
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Ben sabah 6 dan akşam 10 a kadar sancı çektim... Suni sancıda verdiler. Sonra aniden sezeryana alındım.
(1,045 puan) tarafından
İyi bari son andada karar veriliyosa içim rahatladı biraz
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben de sezaryen oldum canım ama ilk doğumum senin ikinciymiş daha kolay olur doğum güzel ilerlerse mutlaka çıkarırlar sen merak etme :)
(1,045 puan) tarafından
İnşallah dediğin gibi olur canım :/
(3,730 puan) tarafından
Annem erkek kardeşimi 4500 kg doğurmuştu dikişi varmış ama normal doğum olmuş yine de :) öyle düşünme kuzum Rabbim hayırlısını versin diye dua et bol bol normal doğum yapıp da çok şeyler yaşayanlar var anlatmak istemiyorum burda şimdi sen hayırlısı için dua et :)
(1,045 puan) tarafından
Öyle öyle kuzum zaten illa normal olsun demiyorum Allahım hangisi hakkımda hayırlıysa onu versin bebeğim sağlıklı olsunda normal veya sezeryan hiç farketmez
(3,730 puan) tarafından
Evet kuzum aynen öyle Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
(4,977 puan) tarafından
Cnm bnm suyum patladı 37+4,TE normallle grdim suni sancı iki doz verdiler gttgm gbi 3 santim açılma vardı zaten 9 saat sancı çektim gelmesini bkledim gelmedi cadı sabaha karşı bebisimin kalp atışları yavaşladı acil sezeryana dediler bnde  öyle oldu cnm 
(1,045 puan) tarafından
Bende bebek için korkuyorum bişey olursa diye hakkımda hayırlısı artık
(4,977 puan) tarafından
Bebek için riskliyse sezeryani  tercih etmelisin  sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(1,045 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(119,346 puan) tarafından
kiz ne kadar iri ultrason cihazlari bazen hatta genelde net kilo olcmuyo
(1,045 puan) tarafından
Keşke öyle olsun sevda 37 haftalk 39 dedi kilosuda 3.500 600 arası dedi
esimin kuzeni heo yaziyom buraya 4kilo 380 normal dogurdu dogurursun kiz
(1,045 puan) tarafından
İnşallah valla ya bebeği nasıl şimdi
suan buyudu turp gibi
0 oy
tarafından
Haftan baya ileri o yüzden sabah erkenden gidersen sira verirler canim benim öyle olmuştu hatta 1 gun arayla gitmeye başlamıştım son hafta sabah erkenden gidiyorduk 
(1,045 puan) tarafından
Öyle sıra verdiklerni bilmiyodm canım hafta içi deneyeym bi kaçta gitmemiz gerekiyo
tarafından
7 buçuk gibi falan orda ol canim 8 de başlıyorlar vermeye sira hatta 7 de orda ol
(1,045 puan) tarafından
Tamm canım
0 oy
tarafından
İyi düşün iyi olsun canım ben 3. Doğumuma normal diye gittim sezeryan oldum 
(1,045 puan) tarafından
Hakkımda hayırlısı artık canım
0 oy
tarafından
Sezeryan oldm bende suni alırken
0 oy
(1,378 puan) tarafından
Kız doğuma kadar sezaryanin adı yoktu asla sezaryan olmam diyen ben sezaryan oldum hemde 38+1 haftalıkken hiç istemiyordum Allah var doktor sorduğunda asla asla istemem dedim hep akşam sancım oldu biraz acile gittim bana doktor dediki  bebeğin kafası geçmez vakumla çekmek zorunda kalırız bebek ölür dedi ki üstelik daha önceki iki muaynemde çatı muayenesi oldum gayet normal doğuma uygun sorun yok dendi o gece bu şekilde hemen beni sezaryana aldılar 
(1,045 puan) tarafından
Bende bebek için korkuyorum işte kuzum ya hakkımda hayırlısı artık
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Ben aynen öyle oldum herşeyim normal giderken seseryan oldum
(1,045 puan) tarafından
Haftasını doldurmasnı beklycz artık hayırlısı
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ben sanci cekerken birden sezeryana alindim tansiyondan. Kiz kardesimde iri bebek diye sancısı basladi doktor direk sezeryana aldi iri ve bas cevresi büyük diye
(1,045 puan) tarafından
Benmkinnde baş çevresi büyük hayırlısı artık ya beklycez bakalm
(1,159 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin insAllah sezeyan normal ne farkeder hepsi ayni onemli olan saglikla gelsin
(1,045 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Tabiki öyle sağlıkla dogsunda normal sezeryan farketmyo
0 oy
tarafından
İri ne kadar iri  ilki normal olmuş zaten buda olur 3 normal doğum yaptım 4 kiloydu raha doğum oluyor ultrason zaten yanıltıyor 4 cü çocuğum da 38 haftada 4 kilo dediler 39 haftada 3600 doğdu sezeryan oldum kaka yaptığı için 9 ay oldu halen sezeryan yerim ağrıyor sezeryan ne kadar zor gerçekten hergun sancım var karnimda başka doktora git tabiki tek doktorla kalma benimde hep 2 hafta ilerden gitti bebeğim zaten ikinci bebek daha rahat doğuyor 
(1,045 puan) tarafından
3.500 veya 600 gibi gözüküyo dedi keşke dediğin gibi ultrason yanılması olsun inan sezeryani sadece çocugum için istiyorum doğuramazsam nefessiz kalırsa diye ondan stres yapıyorum inşallah dedigin gibi olur ve kolay doğum olur
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bizim gelin 2 normal doğum yaptı 3 8 santim kadar doğuma aldılar çıkmayınca acil sezeryan oldu sıkıntı olmasa normal en güzeli 
(1,045 puan) tarafından
Hakkımda hayırlısı artık
0 oy
(206 puan) tarafından
Benimki de son an ameliyat oldu
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Ablamın son ana kadar normal dogumdu canım baktılar açılma yok ya vakumlu cekcez ya sezaryen dediler sezaryena alındı en son
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Benim öyle oldu canım 5 saatte suni sancı aldım sonunda sezaryen oldum. 
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ben kuzum bebeğin suyu azaliyordu suni verdiler hissetmedim suyu azaldığı için acil sezeryana alindim

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 656 göst.
12 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 73 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aysekkkk (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 19 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 197 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı