+1 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim evlendigimiz den beri iş yeri acicam ben hayalim diyip duruyor herkese ben iş yeri açıcam makine alicam diyip duruyor tamam hayali saygı duyuyorum ama beş yüz kere dillendirilmez babası kayınlarm tüm sülale leri tekstilde çalışıyor babası olmaz şuan piyasa kötü Euro yükseldi makine alınmaz diyo eşim altınlar ile birini borcsu alıyo geri kalanı kredi ile yaklaşık 300 bin borcumuz oluyor bugün yine patronu sormuş emin misin diye iş vericek ona kayınpederim de bu devirde kimseye güvenilmez patronuna güvenip yola çıkma diyo işi gerçekten iyi maaşı düzenli adamlar anlayışlı ne kadar borç istese verirler az önce konuştuk yine elektriğe dünya zam geldi hesap kitap yapmadan ezebere gidiyorsun dedim tartıştık olan benim altinlarima olucak ev alamayız krediler yüksek asgari ücretle biseyimiz olmaz diyo eğer batarsa iş de kaynanamın dilinden bir ömür de kurtulamaz işi batırdı diye birikimimiz elden uçup gider 

19 Cevaplar

0 oy
(17,811 puan) tarafından
Ev yoksa ev aldırmaya çalış benim 6 bileziğimi aldı elimden bidada gelmedi evi aldıktan sonra alıcam diyo ama ben inanmıyorm zor artık
tarafından
Kira da değiliz ev kayınpederimin ev alamayız ödemeler çok yüksek diyo bı kişi çalışması ile alinicak gibi değil giden geri gelmiyor malesef
(1,297 puan) tarafından
Ay bnmde bilezikler filan hep eve gitti . Mihrim onlar helal etmem dedim ama  nerddeeeeee
(17,811 puan) tarafından
Yok kız zor giden gelmez bida
-Reklam-
0 oy
(427 puan) tarafından
Suan piyasa pert ne olcagi belli değil vermezdim 
tarafından
Diyorum diyorum da dinleyen yok
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım işinin başında durur ilerletirse o paraya kaç tane ev alır bu kadar diyim
tarafından
Eşim de onu diyo patronu da sıfırdan girmiş ama onlar 3 kardeş birlik olup yaptılar eşim de öyle kardeşlik yok malesef bende onu diyorum kendini onlarla bir tutma diye
0 oy
(403 puan) tarafından
7bilazigim vardı birazini sattip üzerine para koyup araba aldik sonra arabayi ve kalani satip ev aldik ev her zaman en iyisi 
tarafından
Bizim de var ama ev 500 binden aşağı değil 150 bin ancak çıkar bizden geri kalanı kredi olması lazım onu da ödemeleri yüksek araba alalım diyorum araba fiyatları iyi yukseliyor diye de ne yapicaz arabayı diyo kayınpederinin arabası var yeni onu kullanıyoruz gerek yok diyo
(403 puan) tarafından
Yani size kalmis ama ev her zaman mantıklı baktın bosa gidecek verme sakla iyi bir yere
0 oy
tarafından
Canım bende altınlarımı eşime verip iş yeri açtı 4 ay önce batırıp giti olan benin altınlarını oldu ben bir daha  o altınları rüyamda görüyorum 
tarafından
Korktuğum da bu yaparım filan diyo da işi biliyo evet ama piyasa şuan çok kötü bana diyo sende bana yardım edersin diye ben ne anlrm tekstilden ay bilmiyorum valla dertsiz başımıza dert açıcak kötü oldugumuzla kalicaz
0 oy
tarafından
Daha geçen 8 tane bilezik verdim kendine iş yeri açması için baba mesleği var elinde döşeme biliyor o yüzden verdim açtı smdilik müşteri toplayana kadar izin günü çalışıyor işini bırakmadı müşteri topladıktan sonra birakcam işi diyor sonuçta o altınlar bana gökten zembille inmedi onunda hakkı vardı o yüzden ikiletmedim istedi verdim 
tarafından
Tabi ki hakkı da oluyor ama bana takılanların üstüne beraber biseyler koyup ekledik ev almak daha mantıklı bana göre evim giriş kat üst kat olsun isterm eşim de küçüklük den beri tekstilde çalışıyor oda aynı senin dediğin gibi hemen isden ayrılmicam küçük kaynım var onunla vardiyalı calisicaz sende dükkan da 3-4 saat durursun filan diyosa piyasa kötü şuan patronu işi keserse batar hemen elimizdeki den olurz
tarafından
Anladim ama kavga etmeyede değmez yani sonuçta piyasa düzelecek gibi değil belkide tutturup yürüyüp gitcek bilemezsin
0 oy
tarafından
Verdim gene olsa gene veririm 
tarafından
Yapa bilicegin den emin olsam veririm bı hayalin varsa beş yüz kişiye duyurmazsn emin olana kadar batarsa kotu olucak biliyorum kızdığım nokta da ezbere konuşması
0 oy
(599 puan) tarafından
Herşeyimi verdim battık üç yıldır borç ödüyoruz ve şuan yine açsa yine arkadsindayim yürümeden koşulmaz 
tarafından
Oda öyle diyo ticaret işi batmakta var yükselmekte patronunu örnek gösteriyor ama onlar 3 kardeş birler ondan yükseldiler eşim tek şuan tek başına işi ceviremez babası piyasa da tanınıyor o olsa işi büyür de oda bulaşmak istemiyo
(599 puan) tarafından
Kardeşiyle açtı onunla açmasak bizde ilerlerdik bitişler nasip canım sen bilirsin ama eğer elinde bi meslek var onun için açacaksa açsın derim şimdi evet kriz var ama bizman bitecek ve onun ozman isleri oturmuş olacak hemen olmaz zaten sabır hırs ve inac lazım Allahım hakkımızda hayırlısını versin
tarafından
Evet kendi meselegi onun için diyo ama eşim 8 saat çalışıyor ona bile yoruldum vs uykuya çok düşkün kendi işi olunca o rahatlığı çok arıcak yapamaz diyorum annesi de aynı söylüyor ama bakalım hayırlısı dediğin gibi
0 oy
tarafından

Veririm   1 gram umursamam  

0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ne olursa olsun ben eşimin elinden tutardım.Gücümün yettiği kadar destek olurdum çünkü insanın en yakınındaki arkasında durmazsa kimse durmaz iş alır başını giderse bir sürü ev alınır batarsada canı sağolsun çalışır didinir tekrar yaparız  benım düşüncem benim eşimde dükkan açacak diyor bende aç ben arkandayım diyorum çok mutlu oluyor onun mutluluğu daha önemli  benım için sen arkamda dur beni kimse yıkamaz diyor  mal mülk para yerine koyulur canım 

Benim düşüncem 
tarafından
Ayrıntılı düşünmüyor herkese ben iş yeri açıcam diyo önüne gelene söylüyor kızdığım nokta bu biseyi netleştirme den oturup hesap kitap yapmadan ise kalkışılmaz diyorum daha yer bile bakamadı gidip makine araştırmadı fiyat sormadı ezbere konuşması beni deli ediyo
(2,565 puan) tarafından
Tabiki bu yanlış bisey önce bi hesap yapmalı emeklemeden yürünmez canım
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ben verdim canim çok şükür Rabbim de pişman etmedi 
tarafından
İnşallah bı gün bende bunu derim Allah pişman etmesin
0 oy
(119,346 puan) tarafından
ne isi yapcak    
tarafından
Tekstil
(119,346 puan) tarafından
o kadar hevesliyse basarabilir
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Eskiler demiş işin olursa asın da olur işin olmazsa asın da olmaz diye hesap kitap işinden anlamam bileziklerimi verdim eşime gitti kafasına göre kullandı 
tarafından
Bende aksine detaylı düşünürüm eşim hesap kitap ince düşünmez bakalım nasip
(11,298 puan) tarafından
Tabi eşinizin huyunu en iyi siz bilirsiniz bizde de aksi tutumludur hesabını iyi yapar o yüzden karışmam hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Yapamaz yapaamaz derseni yapamaz yapaamaz zaten..kimse inanmiyosa.esinw destek çık derim..yaparsın de .basiraririz de..sonuçta başka bisiye harcamayacak bildiği iş se yapsın arkasında dur denedik dersiniz..batarsakda beraber batariz..olumsuz derseniz olumsuz olur
tarafından
Ama onlar doğru söylüyor eşim 10 senelik deneyimi varsa kayınpederimin 30 senesi var büyük sözü de dinlemek gerek bazen piyasa da olanlar hep söylüyor işler duruyor bu dönemler nasip bakalım Allah kerim
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Belkide evimiz olduğu içn böyle düşünüyorumdur canm Bn verirdim ya çnkü bende sürekli işletecek Bi dükkan acalım olmayan bişey olsun kendimizi gecndrsek başksnn işimde çalşmasn yetr diyorm
tarafından
Eşim de öyle diyo elin işinde olmaktansa ağız kokusunu çekmekte de kendi işin olsun diyo bende ev istiyorum evimiz yok kayınpederin evi
(4,067 puan) tarafından
O zaman yorumsuz canm
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ben vermezdim. Benim eşim de açmak istedi bi yeri devraldı bikac yıl önce ben istemedim diye geri vazgeçti. Hele şu ekonomi savaşında hiç açılmaz insanlar dükkan kapatiyo.  
tarafından
Tekstil işliyor evet ama şu dönem zor ilerliyor ipler herşey pahalandi şükür
0 oy
(4,661 puan) tarafından
2 sene önce verdim ev aldık çok şükür biraz borc kaldı bitince dükkan yine çalışıyor çok şükür dükkana teklif geliyor400 bin falan vermiyoruz çok şükür çalışıyor bende senin gibi düşünmüştüm 100 bin verdim şimdi 400 e ev aldık üstüne 400 dükkan bide kira gelcek evden başarmak için adım atmak lazım ya Allah de eşin azimli Çalışkan ise korkma 
tarafından
Allah için çalışıyor hakkını yiyemem evlendigimiz den beri aynı yerde hiç iş degistirmedi korkum esebere davranıyor biraz detaylı düşünmüyor insAllah bende senin gibi pişman olmam
(4,661 puan) tarafından
İnşallah canım benim nasip kısmet Allah sizle beraber olsun
0 oy
tarafından
Canm risk alınmadan hiç bı iş kurulmaz zaten . Sana tekrar yapacağının sözünü verirse ver ona 
tarafından
Giden geri gelmez ondan eminim de borcumuz olmasın dert getirmesin başımıza yeter bakalım nasip aallah büyüktür
0 oy
tarafından
Veririm tabi hayatımı vermişim paramı mi vermicem :))
tarafından
Orası da doğru valla
tarafından
Aynen oyle

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 177 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Acelyaalparslan (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 330 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nurella (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy