0 oy
100 göst.
Diğer kategorisinde (1,138 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 7 buçuk aylık.haliyle ek gıda veriyorum.sebzeler meyveler tadım yaptırdım.yumurta sarısı pekmez de yaptırdım.bir sabah yumurta sarısı icine labne koydum bir çay kaşığı.benekler olmuştu ben ısırık sandım.sonra ek gıdaya ara verdim bı iki gün.benekler geçti..dün deneyim dedim küçük labne verdim.bu sabah yine benekler çıkmış bı kaç tane

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Süt alerjisi vardır canım,  test yaptir onda belli oluyormuş 
(1,138 puan) tarafından
Ya ben de kandan bakarlar diye de korkuyorum zor buluyorlar damarı diye.oyle aslında ben de denedim bir kez yoğurt ama tutmadı..hazır süt alsam onda da katkı maddesi var ondan yapsam yoğurt .nasıl başka birşey deneyim bilemedim.sizin ne durumda peki bebiş
tarafından
Biz 3 yaşındayız şimdi  cooktaan atlattık o dönemleri:)) şimdi bebekken diyoruz ya hep doğalı olsun inanın büyüyünce o olmuyor şimdi cipsi kolası çikolatası inan hepsini yiyor bunlara bakarak pastörize süt en masumu:)) tabii imkan varsa doğalı güzel herseyin ama eğer tutturamiyorsaniz bi kerelik deneyin zaten yine aynı sorun oluyorsa kesin alerjidir. Yada test yaptırın kan alma mevzusu tüm bebekler için bir zulüm ama başka yolu yoksa denemek lazım:)
tarafından
Yoğurt yapmak içinde sütü kaynadiktan sonra bi 10 dakika daha kaynatın soğumaya bırakın ılık olacak şekilde parmağınızı batırın anlarsınız eliniz yanmicak şekilde olacak 2 yemek kaşığı yoğurtla çalin üstünü ben 2 sofra bezi ile kapatıyorum gece mayalayip sabaha kadar o halde bırakıyorum sonra bi muddette dolapta kalıyor güzel tutuyor naçizane fikir olsun:) pes etmeyin sürekli yaparak eliniz alışır bazen benimde tutmuyor olabiliyor öyle:)
(1,138 puan) tarafından
Aslında tam dikkat ederek yaptım ama olmadı :) tekrar deneyecem.masallah siz buyumussunuz ya Allah hayırlı ömür versin :)
tarafından
Amin canım tüm çocuklarımız insaAllah..simdi 2. Geldi 3 aylık sil baştan başladık bakalım zorlu meşakkatli yola :)
-Reklam-
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Paketli değilde ev yapımı deneyin labne hazır gıda içindeki başka etken maddede yapıyor olabilir bir arkadaşımın başına gelmişti ordan biliyorum.. 
(1,138 puan) tarafından
Doğru aslında.bir de kendim evde süt ürünü bişey deneyeyim bakayım peynir vs.teşekkür ederim
(5,773 puan) tarafından
İnşallah işe yarar rica ederim
(1,138 puan) tarafından
İnşallah :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Peynir alerjisi değil süt alerjisidir o süt içeren başka bişey denedin mi yogurt mesela
(1,138 puan) tarafından
Ya bir kere denedim tutmadı o zaman dağılmış taze süt ten yapmıştım.aimdi yok günlük süt le deneyecem bı sanieim
0 oy
tarafından
Olabilir canm    
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bunu anlamanin en iyi yolu alerji testi yaptirmak canim
(1,138 puan) tarafından
Öyle sanırım teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 123 göst.
0 oy
11 cevap 289 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Naz21 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde EcrnEslm (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 115 göst.
9 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,041 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...