0 oy
215 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (94 puan) tarafından
Iyi qeceler  doqum yaklastikca  korkular artmaya basladi ikinci doqumum olacak nasip olursa  birincide acilmam tam olmasina raqmen ikinamamisim  zorlandim baya bebeqin kafasi sismisti kanalda kalmaktan  simdi yine aynisini yasiycam dye korkuyorum   intrneten bakiyorum burundan al aqizdan ver dyo bumu oluyoki ikinma tekniyi  ayni seyleri yasayan varsa bilqi verebilirmi acaba bide numune hastanelerinde  epidural doqum oluyomu acaba

10 Cevaplar

0 oy
(9,896 puan) tarafından
Karın solumumu yapman gerekiyor sanırım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım sanci bir gelip bir gidiyor ya sanci gittiği vakit deriin nefes al ver, sanci geldiğinde olağan gücünle ıkın ebe öyle söylemişti bana. Rabbım kolay sağlıklı doğumlar versin 
(94 puan) tarafından
Allah razi saqol canm insallah  cumlesiyle beraber
0 oy
(120,002 puan) tarafından
nere epidural yapiyosa oraya git bence
(94 puan) tarafından
Ozel yok canm burda   buyuk ihtimal numene olur
0 oy
(1,007 puan) tarafından
İlk doğumumda açılmam tamamlandı artık doğum başladı. Doktorun bana dediği 'aynı büyük tuvaletini yapar gibi ıkın sanki kabızlık durumu var gibi' dedi. Bagırmadım olabildiğimce o şekilde ıkındım canım. Burun al nefesi agızdan ver şekli oldu zaten 3 ıkınmaya cıktı oglum
(1,007 puan) tarafından
Ben astım hastasıyım buna ragmen bana normal dogum yaptırdılar. Ne çektim gıııııııız allah herkese kolay dogum versin
(94 puan) tarafından
Amin canm allah kimseyi darda koymasin devlettemi yaptin
(1,007 puan) tarafından
Evet iyiki de orda yaptım cidden. Ankara şehir hastanesinde oldu doğumum. Hastanedeki tüm calısanlar bebek gibi ilgilendiler vallahi
(94 puan) tarafından
Iyi insanlara denk gelmekte onemli tabiki  senin adina sebindim
tarafından
Ayy ya öyle ikinirken tuvaletini yaparsan bundan çok çekiniyorum ben ya olursa diye :/
0 oy
(2,926 puan) tarafından
Bunun tekniği falan yok o masada Allah öyle bı güç veriyo ki istemsiz ıkınma refleksi geliyo bide bı an önce kurtulma isteği doktor tecrübesi falan
(94 puan) tarafından
Insallah bu kolay olur
0 oy
tarafından
Büyük tuvaleti yapar gibi ıkınacaksın olan gücünle. Bir de ıkınırken nefes vermemeye çalış kafanı göğsüne yasla. netten videolara da bakabilirsin. 
0 oy
(4,354 puan) tarafından

Ebe arkadasım demıstı gül kokla mum ufle:)

(94 puan) tarafından
Az  once intrnetten  baktim bi ebe ayni seleri anlatti
(94 puan) tarafından
Masallah canm insallh bnmkide olur
0 oy
tarafından
Büyük tuvaletini yapar gibi ıkın canım ağzından sesi dışarı çıkarmamaya dikkat et ki tüm gücünle ve nefesinle aşağı doğru baskı yapmış ol 
(94 puan) tarafından
Tm canm insallah yapabilirim saqol
0 oy
tarafından

Ahahhaahahha kız ben ne güldüm. İlk doğumum aklıma geldi. Ebe bana ıkın diyordu ben de sus bee ne ıkınması ölüyorum dedim:D hemşireler falan ne gülmüştü bana ama ben ağlıyordum tabi sancıdan. Şuan şükür o günleri hatırladıkça gülüyorum kendime

(94 puan) tarafından
Evet yasarken zor sonra insan quluyo haline
0 oy
tarafından

Sana en basit sekliyle soylim kabiz olunca nasil ikiniyorsan ayniii oe ikinicaksin kuzum sobra bebek pıt diye cikiyor once Allahin sonra doktorun sayesinde :D

(94 puan) tarafından
Insallahhhh:)
tarafından
3. Cocugum olacak Allahin izniyle burda tecrube konusuyor bacim☺☺

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
16 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Annelerrr (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 65 göst.
24 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Annelerrr (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde Havvakl (94 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 62 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asenat_m Hersey (547 puan) tarafından soruldu

384,709 soru

11,507,960 cevap

35,164 kullanıcı

...