+2 oy
531 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından
Çok saçma soru olabilir ama gusül alırken kulak delillerimi unuttum yaaa :((( küpelerim var acaba su gitmiş mıdır oraya yeniden mi almam lazım şimdi 

20 Cevaplar

+1 oy
(119,461 puan) tarafından
bu abdest isi zor ben dusta 7 kez abdest aldimi biliyom oldumu olmadimi hadi bastan diye
(119,461 puan) tarafından
ahaa diyom kuru kaldi don basa bazen dustan daha uzun suruyo gusul yapmak
(599 puan) tarafından
Bakin kuzum peygamber efd yarim kovayla abdes aldığı bile alırmış ki biz fiskiyenin altında neremiz kuru kalacak israf haram bunuda unutmayın vesvese kötü birşey oldu tamam de bitti
(48,731 puan) tarafından
Aynen niyetleniyorum olmadi basa hadi basa seytan git diyorum bitiriyorum sonra bi daha aliyorum
(599 puan) tarafından
Basta abdestinizi alın niyetiniz alın ve yıkanın hem düş hem gusul ayrıca yapmanızda gerek yok zaten
(48,731 puan) tarafından
Oyle yapiyorum bende basta niyetleniyorum
-Reklam-
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Hayır su akar oraya zaten
0 oy
tarafından
Suyla ovala tekrar sorun olmaz inşallah
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Çıkıp giyindikten sonra hatirlarsan bişey  olmaz vesvese yapma.
0 oy
(784 puan) tarafından
Su geçer canım ya sorun etme 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bi bakayım gitmiş mi !

Hayır gitmemis küpe takmalıydın 
(264 puan) tarafından
Küpe vardı diyorum
0 oy
(11,377 puan) tarafından
Su geçer canım kupelerin varmış vesvese yapma şüpheye düşersen geçersiz kılınır bende sırf bu yüzden halka küpe kullanıyorum çiviler kulağıma batıyor tak çıkar yapmiyim bazen unutuyorum küpe takmayı diye
0 oy
tarafından
Canım olmuyor tekrar alman lazım
0 oy
(599 puan) tarafından
Küpe varsa olmuştur canım inşalalh skinti etme olmasa al derdik belki ama olmuştur varsa çünkü sudan bile kıpırdayan birşey şu kafandan dökünce gitmiştir o 
0 oy
(48,731 puan) tarafından
Bize küpe varsa oynatılir icine su gitmesi.saglanir diye bide.supheye dusmussun alsan.iyi olur
tarafından
Kupeyi oynatinca kupe cikiyor ikboş sinir oluyorum :D
(48,731 puan) tarafından
Valla ben besini birden çıkarıp bastan takiyorum ☺️☺️☺️
tarafından
Bende 8 delik var :D
(48,731 puan) tarafından
Haha hepsini çıkar tak☺️
0 oy
tarafından
Az once bende küpeleri takmayi unutmuşum aceleden aldim sonra elim kulagima gidince farkettim kupeleri takip tekrar aldim canim sende tekrarla 
0 oy
(367 puan) tarafından
Bişey olmaz unutsan önemli olan gusule niyet etmen Allah kabul eder ıslanmıştr zaten 
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Çıkmadıysan unuttuğun yeri sonradan yıkarsan kabul oluyo ama çıktıktan sonra artık tekrar alman lazım
0 oy
tarafından
Gusül alırken unuttuğun bir azanı daha sonra hatırlar isen tekrardan gusül alman gerekir geciktirme koş hadi hüküm bu. Eğer unutmuş olsaydın ama aklına gelmeseydi bilmediğin için haliyle tekrar gusül gerekmezdi ama.sen hatiadigin için tekrar alman gerekecek. Kulelerini çıkarmadığı zaman bile onları olduğu yerde çevirmen gerekiyordu kendiliğinden gidip gitmediğini Allah bilir ama şu almış hükmünü yerine getirmen için küpeleri ovisturman gerekiyordu kuzum. Yeniden al abdestini
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bişey olmasada şüphede kalmışsın canım tekrar gusül alman gerek
0 oy
tarafından
Küpe takmak şart kadınlarda yoksa boy abdesti kabul olmuyor
(264 puan) tarafından
Küpem vardı ama oynatmayı unutmusum
tarafından
Oynatmaya gerek ykki cnm
0 oy
tarafından
Geçersiz aşkm maalesef 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
bi işe şuphe kariştiysa bu namaz dahi olsa o isi tekrarlaman gerekiyor cnm taki icine sinene kadar
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Hayir tekrar gusulu gerek yok. Kulak deliklerini islat. Yani küpeyi çıkar islat ve tak.
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Bunu buraya sorup içinin rahat edeceği bi cevap bekleyene kadar kalkip abdest almak daha kolay. Hazir yika bi sey olmaz insallah gibi cevaplarla başkasını ortak etmemiş olursun..

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde clk38 (1,372 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Bn bir anneyim (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Biriiii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.