0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hanımlar eltimin oğlunun bir gözü daldığı zaman fln bir yere takılı kaliyo ama diğeri  hareket ediyo yani bı gözü takiliyo bebek 13 aylık her kes söylemesine rağmen yok diyo kabul ediyo bazen sonra geçti diyo bebeği doktora goturmuyo aslında bu bunlarda hep var benim eşimde geçer bekle fln diyo bebem hasta olunca bende çok kızıyorum bunlara neden goturmuyosunuz diye çok söyledim  bilmiyorum kolçak başına gelen varmı neler yaptınız bebek için endişeleniyorum sadece o değil hepimizin bebeğine olabilir insan kiyamiyo

5 Cevaplar

0 oy
(1,736 puan) tarafından
Belki göz kaslarından biri yeterince gelişmemiştir, muhakkak doktorun görmesi lazım. 1 yaş kontrolünde falan da mı sormadılar hiç
tarafından
Goturmediler kontrollerde doktora sağlık ocağına sadece dedim o kadar götürün diye ama küçük gelinin sözü pek dinlrnmiyo
-Reklam-
0 oy
(1,667 puan) tarafından
doktor görmeli bencee göz cok degerli
tarafından
Aynen canım gelse laf anlat işte bunlara dedim kaç defa ama neymiş iyileşmiş gördüm yine oluyo
0 oy
(2,203 puan) tarafından
Konduramadigi seyy ilerde bebeginin gozkerine zarar vericek haberi yok cehalet iste napcan
tarafından
Valla bacım öyle ben benim bebede bişey görsem şunu acaba yoksa bunu olduki bı sürü tahminde bulunuyor hmn bana kiziyolar süs öyle söyleme diye sanki ben susunca olmicak
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Gözde takılma varsa kayma diye geçiyor ve mutlaka göz doktoruna gidilmeli. Takılma olayını doktorlar anlamıyor çok değişik göz doktorları var. İşin ehli olan göz doktoru çok az. Ihsan çaça var diyarbakır da kaymada 1 numara.. Gecikmeden gidip mutlaka göz ölçümü yapılsın görme oranı düşükse sıkıntı. Ve muhtemelen dışa doğru kayıyordur gözü çocuğun ilk 10 yaşa kadar ameliyat oluyor. 
tarafından
Evet canım dışa doğru yani ben dedim devlet de bakmazslarsa özele bari götürün diye erken teşhis önemli çünkü
(1,928 puan) tarafından
Önlem alınsada yapılacak bir şey yok malesef. Ameliyat okunması gerekiyor önemli olan göz derecesi
tarafından
Ya gerçekten şimdi ben onlara bunu söylesem uyduruyo bilmem ne derler yada işte gicikligina sanki bişey çıkarmak istiyomusum gibi olurum oysa kaç kez anlattım ya
(1,928 puan) tarafından
Vallahi ciddi bir şekilde konuşun. Konduramıyor olabilir ama tedaviye cevap vermiyor takılma. Benim çocuğumda var o yüzden vakıfım olaya. Dediğim gibi her doktor anlamıyor zaten mutlaka işin ehli biriyle görüşmeliler. Ama en yakın zamanda gidip muayene olmalı çocuk çünkü asıl olan göz derecesinin ilerlemesi. Eğer ilerliyorsa hemen tedavi edilmeli ameliyata alınıyor. Yoksa da 6 ayda bir kontrol 10 yaşından önce ameliyat.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Normal değil bence doktor şart a götürmüyolarsa sen napabilirsin ki
tarafından
Öyle canım ama yani bebeğe canım sıkılyo napim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 95 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 196 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde seda melek (96 puan) tarafından soruldu