0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Selamun aleyküm kızlar ikinci bebeğim 2 ay sonra doğacak Rabbim nasip ederse. Oğlum da o zaman 1 buçuk yaşında olacak. Oğlumun odasını ayırmayı henüz düşünmüyorum. Bir de bebek gelince kendini dışlanmış gibi hissetmesin. Bir buçuk sene sonra inşallah ikisini birden ayırırım diyorum.

Ancak sorum şu ki yatak odamız küçük ve ikinci bir beşiğe yer yok. Oğlum yanımızda yatsa da korkarım baza sonuçta yere falan düşer uyurken Allah korusun.

Ne yapsam bilemedim. Alt bazayı satıp sadece yer yatağı mı yapsak boydan hep beraber yatsak. Fikir verebilecek olan var mı? 

12 Cevaplar

0 oy
(1,691 puan) tarafından
kuzuk ogluna yere yatak yapabilirsin yeni doganda besikte yatar
tarafından
Olabilir şifonyeri falan kaldırırsak yapabiliriz aslında ama orda yatmaya da alışması lazım. Güzel fikir bunu düşüneyim teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım çocuğu yanına alıştırırsan bi kaç ay sonra kocamla aramıza soğukluk girdi diye post açarsın iki çocukla bi odada nasıl karı koca ilişkisi olabilir
tarafından
Yanına derken yani aynı yatakta yatmayı mı diyorsun? Aynı odada yere yatak mı yapsam büyük oğluma. Küçük beşikte yatsa? Yukarıda arkadaşın dediği gibi?
(14,428 puan) tarafından
Yerde olabilir ama yatağa alma derim
tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Bence oğlunu ayır artık canım 3 yaşına geldiğinde iyice aklı ermiş olacak ayırman zorlaşacak
tarafından
Öyle de kendini dışlanmış hissedebilir.
(3,730 puan) tarafından
Daha var doğumuna o doğduktan sonra ayırsan öyle düşünür ama şu an öyle düşünmez o zamana kadar alışır bence en doğrusunu sen bilirsin tabi ki ❤️
tarafından
Teşekkür ederim ❤
0 oy
(392 puan) tarafından
Ayırman gerekiyo cnm hatta bebek yanınızda diye oda yanınıza gelirse gerekirse bebeği bile ayır akılları ermeye başlayınca çok zor ayrılıyolar yengem 3 sene uğraştı ayırmak için anaokuluna başlayınca ayrıldı
tarafından
Kardeşiyle birlikte ayırırsam daha kolay ve iyi olur diye düşünüyorum bilmiyorum
0 oy
(156 puan) tarafından
Hamilesin mecbur odasjni ayirman lazim yoksa gece yenidogan uyandikca oglunda uyanir ikisi ikiz gibi olurlar uyutman zor olur sık sık kontrol edersin oglunu
tarafından
Onu da düşünüyorum alışmazlar mı dersin
(156 puan) tarafından
Yok kuzu benim oglum 2yasina gircek en ufak sese uyanir dahada zor uyuturum
0 oy
(2,692 puan) tarafından
13 aylıkken ayırmıştım odasına alıştı. 16 aylıkken kardeşi geldi. Doğduktan sonra ayırırsan öyle hisseder. Doğmadan ayır bence, 2 aya alışır. İki bebek odada çok zor olur. Birinin sesini diğeri kalkar falan. 
tarafından
Öyle mi diyorsun.. Teşekkür ederim tekrar düşüneyim
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Oğlunun odasını ayır artık bence
tarafından
Üzülmez mi kardeşi bizle yatıyor diye
(3,282 puan) tarafından
Hayır canım sen ona  güzel bi dille anlatırsın zaten kıskanıcaktır kardeşini
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Bu sefer de sizin yanınıza alışırsa ayırmak zor olur
tarafından
Öyle mi dersin ya iyice kafam karıştı
(12,995 puan) tarafından
Evet öyle canım 1 yaşında odasını ayırdım 3 ay bile sürmedi alıştı hemen
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Bence 2 ay var imkânın varsa ayır şimdiden inan 4 kişi yatmak aşırı zor kendi abimlerden biliyorum. Yada bi yer yatağı yap büyük çocuğuna en kötü ortanızda yatar ama aşırı zor olur kopamaz da sonra sizden 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bende senin gibi oldum  oğlum çok kıskandı o yüzden hiç ayirmadim  benimle yatyo 

Yazin  ayircam ins. Şuan çok küçük zaten canım ayırma bence

Dogan  cocugunu  emzrip  koyarsin  beşiğine o daha bise  anlamaz  zaten  
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Oncelikle saglikla al kucagina saglikla buyut ama büyüğü ayir yani iki aya alışır zaten biri aglayonca oburunun de uykusunu bolecek seni daha cok yorarlar bence 
0 oy
(558 puan) tarafından
Ben de ayirmadim canım yer yatağından yatıyoruz ikisini bir ayırmayı düşünüyorum küçük beşik de  dogeride yanımda tek yaktigimiz halde doğalgaz zaten baya geliyor bide oglumunku i ayirirsam nolur bilmiyorum  aklımda oğlumda kalır zatenn  ayirirsam 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 157 göst.
0 oy
19 cevap 400 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde ffatmass (2,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 273 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Herseyhayallebaslar (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 363 göst.
9 Kasım 2021 Aile kategorisinde Mevanin annesi (971 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...