0 oy
387 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
Nerden başlasam bilemedim... Bir kaynanam var eşim ile birlikte 3 oğlu var diğer ikisi ile kus ozelllikle kayinbabam ve eşim kaynanam büyük oğlunu ve gelinini özellikle ayırıyor. Büyük oğlu alkolik karısını döver sover daha doğmadan önce komşudan küçülmüş eşyalar vardı benim kiskancligima tüm gelinler hamile oldu büyük gelin üçüncüye hamile aramızda beş ay var daha doğum yapmadım kıyafetler ona gitti doğum yaptım bir çorap dahi almadı bütün eşyayı kendi annem aldı. Annem yanımda bir ay anca durdu davranışlarından rahatsız oldu gitti ben bunları hazmedemiyorum laflarını veriyorum ama yuvam bozulmasın diye fazla bir şey diyemiyorum. Kaynanam herseyime karışır şimdi de bebeğe yardımcı olmak için yaklaşık 1.5 aydır bizdeler bunaldım artık hizmet ettirmek için yerinden kalkmaz. Ev alindi birlikte oturalım dendi ama ben kesinlikle istemedim neyse bizim ev rutubetli olduğu için biz geçelim dedik ama birlikte oturmak kesinlikle istemiyorum bunu eşime dedim tamam dedi şimdi ev taşınacak kayinbabam mutfak dolaplarını yaptırayım baştan dedi bende istiyordum kaynanam sağlam onlar diye eski mutfağı yaptırmadı bende bu ev benim ben mutfağı beğenmiyorum yaptirmayacaksaniz bende boyarim dedim suratı düştü ben mi tasinacagim o mu her şeye mudahele etmesinden sıkıldım artık eşim e sürekli bir şeyleri söylenmekte sıkıldım artık bazen annesinden bazen benden oluyor ne yapacağımı nasıl davranacagimi şaşırdım şöyle bir şey düşünüyorum sizce yapmalı mıyım kayinbabam la konuşmayı düşünüyorum kaynanam kayinbabamdann gizli ister yapıyor büyük geline evde etten tutunda her şeye kadar götürüyor torunlarına sürekli bir şeyler alıyor ben bunları anlatsam kötü olur muyum? Baya doldum artık nasıl bir yol izlemeliyim 1.5 senelik evliyim Deneyimli olanlar bana akıl versin ablalarim 

3 Cevaplar

0 oy
(784 puan) tarafından
Sırf bu kaynana kayınbaba olayı yaşamamak için müslüman ama yabancı uyruklu dış devletten biri olmayı çok isterdim 

Adamlar kimsenin hayatına burnunu sokmaz evine ayda yılda bir düşünceye saygı bu bizim türk toplumu neden bu kadar geri kafalı ya
(784 puan) tarafından
Hiç rastlamadım
(119,381 puan) tarafından
ben varim canli ornek
(7,791 puan) tarafından
Sevda seninkinde türk kanı var :D ahaha
Ama evet dayimin kaynanada kötüydü yurtdışında olup. Dayımın bak düşün.
(784 puan) tarafından
E canım senin ki Türkler benim yorumumu oku iyce bı :) zaten Türklerden bahsediyorum
(119,381 puan) tarafından
bacim musluman olup yabanci uyruklu olanlarida tanidim dil okulunda ornegin musluman ama tunuslu irakli hatta rusyali bile tanidim onlardada var
-Reklam-
0 oy
(1,439 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allah yardimciniz olsun ins 
(46 puan) tarafından
Kendi annemde aynısını söylüyor sabretmeye çalışıyorum ama gerçekten çok zor
0 oy
(935 puan) tarafından
Valla canm bu son dediğini sakin yapma çnkü yanlışa yanlışla cewap verirsin ve haklyken haksız duruma düşersin 

Ben olsam ki hep yaptm bnu kaynanamla yanlzken konuşur tartışır artk bana karşmamasnı söylerdim 

Eşime de artık sıkıldığımı belli ederdim ama önce eşimin iplerini tamamen elime alınca söylerdim mesela ilişkiye başlarken 

Ne dersen yapar erkekler ilişki esnasında tam başlarken aç konuyu annen beni çok üzüyor bak hamileyim bebeğimize bu şey olacak ben annenle konşcam haberin olsn diye bilirsn
(46 puan) tarafından
Bu önerinizi dikkate alacağım susuyorum zaten kaynanam ne kadar dersem diyeyim anlamaz esim pazar günü gezdiriyor meraklı hemen nereye gittiğimiz ne yaptığımızı soruyor eşim yanimizda ise tersliyor bazen kayinbabam o yönden anlayışlı ama dediğiniz gibi sabır ve sizin dediğinizi uygulayacagim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 85 göst.
19 Ocak 2022 Aile kategorisinde Hlltrn (46 puan) tarafından soruldu
+2 oy
18 cevap 1,087 göst.
0 oy
1 cevap 293 göst.
19 Ocak 2022 Aile kategorisinde Hlltrn (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kdkbdowlk (100 puan) tarafından soruldu