0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Fairy kapsul deterjan kullaniyorum makinem de samsung 2 saat 35 dk yikiyo ama nasil koyuyosam oyle aliyorum bazilarini goruyorum akitmadan makineye koyuyo ben nerdeyse elimde yikiyorum makineye atiyorum az bi yerinde leke olsun ayni sekilde çıkiyo ya esim diyo makine almanin anlami ne bu kadar ugrastiktan sonra. Ay ne yapabilirim help me

15 Cevaplar

0 oy
(1,399 puan) tarafından
Temiz mi peki makinenin filtresi felan iyice dis fırçası ile fırçalayıp temizle su fıskiyesindeki delikleri kürdanla kontrol et bide çalıştığı esnada kapağını aç bak suyu iyi sıcak mı bide benimkide temiz yikamiyordu parlatıcı tuz vs bıraktım tableti de yarim kesip atıyorum cam gibi çıkarıyor artık temizlenmedigine hiç denk gelmedim bunları yaptıktan sonra
tarafından
Filtreyi hic kontrol etmedim anlamam ki esime makine temizleyicisi aldiracaktim da buraya sorayim dedim
(1,399 puan) tarafından
Anlamamkta bise yok ki elini atsan gelir alt kısımda zaten YouTube den aç izle filtre tıkaliysa makine temizleyiciside temizlemez
tarafından
Tamam canm su an içi dolu calistirdm eminim yine pis cikacaklar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Makineni tuzu falan iç kısmı herşeyi tam ve temizmi
tarafından
Tuz falan kullanmiyorum temiz oldugundan da emin degilim :D
tarafından
Kız bende pek anlamam ama makine temizleyici falan al boş bi sekilde calistir . Tuzuna bak internette nasil bakildihina onuda halledim iste
tarafından
Tuz ciziyo diyolar o yuzden hic almadm ama temizleyici aldircm bugun
tarafından
Hiç blmym bilgim yok
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Makinan temizse ona rağmen yıkamıyorsa eğer servis çağırmanı öneririm. Makinalarda bir sensör varmış kiri algılayan. O bozulmuşsa eğer naparsan yap temiz yikamaz
tarafından
Temiz oldugundan emin degilim filtreye bakmadim makinenin performansi bu kadar herhalde diye dusundm ama gercekten hele kışın iskence oluyo elde yika makineye at ne anladim o isten
(2,969 puan) tarafından
O zaman sen önce filtreni sök temizle daha sonra bulaşık makinesi temizleyicisiyle bos bir sekilde çalıştır. Sonra da normal bulasiklarini koy yıka bak bakalim temiz yikarsa bil ki filtren pislenmistir
tarafından
Tamam canm denicm sagol
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Giderleri tikanmistir bi makine temizleyici ile boş çalıştır 

Ya da su tazyikli akmıyor yetersiz kaliyordur
tarafından
Esime makine temizleyicisi aldircm bi de onu denicm de yine de buraya sorayim dedim belki baska sıkıntısı vardir diye. Suyun tazyikli akip akmadigini nasil kontrol edebilirim
(7,654 puan) tarafından
Sesinden anlayabilirsin aslında bi de makine çalışırken durdurup aciyorsan malesef bu da bozuyor
tarafından
Cok nadir yapiyorum onu genelde yapmam ama dikkat ederim bundan snra
0 oy
(5,880 puan) tarafından
Makine temizleyici alıp 1 kere boş çalıştırsana düzelir bence 
tarafından
Esime aldircm bi de onu deneyim ya
(5,880 puan) tarafından
Ben ayda 1 defa mutlaka onunla temizliyorum makineyi
0 oy
(4,390 puan) tarafından
tuzu bitmistir hic eksilmemesi lazim ondan sonra parlatıcısı. makina temizleyici o sıvı sari su var ondan da calistirin. filtresini de temizleyin. eger yine duzelmezse servisi arayin
tarafından
Tuz bardaklari ciziyo diyolar o yuzden hic kullanmiyorum esime aldiriyim olmadi marka fark eder mi
(4,390 puan) tarafından
kim ciziyo diyo.  asıl tuzu eksikse çizilir ben finish kullanıyorum. servisci hic bir zaman tuzunu ihmal etmeyin demisti.
tarafından
Hadi ya ben ciziyo diye bildigimden kullanmiyorum aliyim o zaman nereye kullanilacagini dahi bilmiyorum ne temizleyicinin ne tuzun
(4,390 puan) tarafından
google da bulaşık makinesi tuz bolumu yazarsaniz görsellere tiklayip, o sekilde uygularsınız
tarafından
Tamam canm sagol
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Filtreyi her ay söküp temizle canim maffolur yoksa
tarafından
2 yildir ne halde kim bilir :D su an calisiyo bitirince bi bakiyim canm
(22,070 puan) tarafından
Filtreyi çıkar guzelce yagcozucu sık telle iyice hatta eski dış fırçasıyla içlerini falan yap filtrenin oyuzden temiz yıkamaz
tarafından
Tamam canm bitsin de bi bakayim
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Makinenin ic tabaninda cevirmeli bi kapak var internetten markasina gore arat makinanin ordan bak filtre temiz degil buyuk ihtimalle ondan temiz yikamaz
tarafından
Evet herkes oyle demis bakcm su an calisiyo
0 oy
tarafından
Servis çağır baksnlar cnm
tarafından
Su an caliaiyo canm bitsin filtresine bakcm
0 oy
tarafından
Ne deterjan kullanırsan kullan tuz ve parlatıcı eksik etme makinadan ayrıca filtre çok önemli filtreyi temiz tutmalısın. Geçen filtre pislendi bende makinayi yeni aldım açamadım sonda kullanma klavuzuna bakarak açtım. Temizledim taktım. Daha temiz yıkadı.
tarafından
Tuz bardaklari ciziyo dediler diye hic kullanmadm ama filtreye bakcm ben de su an ici dolu diye calistirdm bitsin filtreye bakcm
0 oy
tarafından
Tuzu parlatıcı su varmı bazı cahiler parltci yerine sirke koyor sirke konulsa adamlr sirke koyun derdi filtrsni temizle o donn yerli yika kireç baglms olabilir
tarafından
Su an calisiyo bitsin filtresine bakcm nerde nasil cikiyo onu bile bilmiyorum internetten bakcm esime parlatici ve tuz aldircm deterjandan baska bisey kullanmiyorum
tarafından
Onları kulan filtreyi temizle en yüksek derecede boş calistr o zaman tertmz olur
tarafından
Tmm canm sagol
0 oy
tarafından
Benimki de samsung. Tuzu , parlatıcısı tamsa filtresi kirlidir. Ben en geç  ayda bir fln temizliyorum filtreyi , 3 ayda bir falan da bulaşık Mak temizleyici ile boş makineyi çalıştirıyorum  tabi öncesinde yine filtreyi temizliyorum içini fln süngere Domestos döküp  ya da çifle fln siliyorum sonra boşta çalıştirıyorum. Suya tutma boşuna su israfı. Kaba kirini sil at makineye. Bize servisten gelmişlerdi ilk aldogimoz zamanlar makine kirli bulaşığı daha iyi temizler siz yanlış yapıyorsunuz demişti aynen öyle.
tarafından
Ne ayda bir mi ben 2 senedir filtrenin nerde oldugunu bilmiyorum kim bilir ne halde su an :D
tarafından
Filtre çok çabuk tıkanıyor o zman güzel yikamiyor.asperoks sıkıyorjm ya da Domestos sonra  Fiş fırçasıyla forcaliyorum plastik yer de süngerle siliyorum bitti. Filtre aşağıda bazılarında metal bazılarında plastik. Çevirince açılıyor zaten direkt. Pervaneler de tikanmissa ondan da güzel yıkamaz arada onları da temizlemek lazım .
0 oy
tarafından

Canim konuyla alakasız ama bir postta eşim muhasebeci demiş bir soru sormak istedim de yardımcı olabilir misin <3

tarafından
Canim biraz daha detay verebilir misin karisik yazmissin. Simdi sen 10 gundur mu sigortalisin yoksa gecmis bi zamandan mi bahsediyosn? Dogum yaptin mi yapacagin tarihe gore mi soruyosun
tarafından
Ben 10 günlük sigortaliyim dogumum 1 Nisan gorunuyor o zamana kadar 90 gün yatmış olacak ya alabilir miyim bu sene içinde 90 gün yatarsa
tarafından
Yoksa 2021 de mi yatması lazım 90 gun
tarafından
Canim simdi esimle konustum dogumdan 1 ay oncesine kadar 90 gunu doldurman gerekiyomus yani dogumun 1 nisandaysa 1 marta kadar 90 gunu doldurman gerekiyomus. 1 yil icinde baska sigorta girisin olmadiysa yani 10 ocakta basladiysa alamazmissin
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
(7,973 puan) tarafından
Benim makina tuz olmayinca asla yıkanıyor mesela tuzu varmı ona bak bı 
tarafından
Hic kullanmiyodm ne tuz ne parlatici ne temizleyici bugun aldiriyorm esime gelirken getirecek canm
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Tuz olmadığında temiz yıkamaz filtre pis olunca temiz yıkamaz suyun fışkırdığı yerler tikaliysa temiz yıkamaz bi çok sebebi var yani :)
tarafından
Tuz parlatici makine temizleyici aldiriyorm esime 2 senedir hic kullanmamistim soyleyen de olmadi kim bilir ne durumdalar :)
(9,626 puan) tarafından
Kız Allah seni napmasin hic mi merak edip bızıklamadın makineyi ☺☺☺  neresine ne konuluyo bu delikler neden var diye hiç merak etmedinmi adamlar o kadar reklam yapıyo bulaşık makinesine konulan şeylerin qsdfgafafsgsg
tarafından
Yoo fairy hepsini kapsiyo sandim hahahaha ne biliyim kiz hic merak etmedim elde yikayip makineye atiyorum ☺☺☺

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 282 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 117 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 706 göst.