0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar oglum 2 bucuk yasinda ama  2 haftadr vuruyo bize babasyla bana dedigini yapmadigmzda sinirlendiginde vuruyo bnde kndimi tutamiyom arada vuruyom canm yanarsa ne yapmam lazm bnm bi akil verin

7 Cevaplar

0 oy
(849 puan) tarafından
Şiddete şiddetle karşılık vermek doğru değil canım 
(849 puan) tarafından
Canım çok tepki vermiyorum diyorsun ama vurduğunu söylüyorsun sende kendinle bir çelişki içindesin. Yengesinden etkilenmiş olabilir
(86 puan) tarafından
Kesinlikle gördü örneklerden etkilenmiş O esnada da siz çocukların birbirine vurduğunu gördüğünüzde hepsini karşına alıp konuşman gerekiyor
(86 puan) tarafından
Geçen gün 2 tane 9 10 yaşlarında çocuk akranları iki tane kıza sataşıyordu yolda Bücürük bilmem ne cart curt kırıcı şeyler söylüyorlardı ben bile ona müdahale oldum neden zorbalık yapıyorsunuz Arkadaşlarınıza dedim yaptığın yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim
(86 puan) tarafından
Yoldan geçen başka biri daha destekledi beni o da konuştu çocuklarla en son birbirlerinden özür dileyip yola devam etmişlerdi
(1,235 puan) tarafından
Tepki vermiyorum demek istemedm tl vermiyorum cok cnm yandiginda tabiki tepki veriyom istemsiz bi sekilde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen vurursan oda vurmaya devam eder sakin kalarak dikkatini dağıtmaya çalış
(1,235 puan) tarafından
Her seferinde anlatiyom hadi gel bunu yapalim vurulmz diyom ama yok yine ayni valla yildim
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Sinirlenebilirsin sen de insansın sonuçta ama vurma dogru degil. Çünkü tamamen akli erse yapmaz  zaten o da,güzelce anlatmayı dene yılmadan
(1,235 puan) tarafından
Inanki her vurdugunda anlatiyom anlatiyom ama anlamiyo yani cok sukur esimle evdede bi problemimiz yok saygili sevgili davraniriz ama ndn boyle oldu anlamadm
(3,695 puan) tarafından
Benim kızım da öyle inan anlatsam ağzın açık kalır yaptıklarına..  Anlatıyorum dinlemiyor bile ama anlatmaktan vazgeçmiyorum o dinlemiyor gibi görünse de bir yerde aklına girer diye..  Ama asla şiddete şiddetle karşılık vermiyorum.. Bazen oyuncaklarını kavga ettiriyor ona bile kavga güzel bir şey değil onlar dost falan diye anlatıyorum..  yeri geliyor Sinirleniyorum evet ama la havle ve la kuvvete illa billah çekiyorum sürekli..    sakinlesiyorum böylece..  sen de rabbi yessir duasını ve yazdığım zikri çek.. Allah yardımcımız olsun.
(1,235 puan) tarafından
Amin cnm saol
0 oy
(119,355 puan) tarafından
senin vurmaman lazim
(1,235 puan) tarafından
Evet biliyorum ve vurduktn snra saniyede pusman oluyom ama tutamiyom kndimi
0 oy
tarafından
Sen ona diyosun ki vurmak yanlış ..ama sende ona vuruyosun..vurmak olayının doğru bisiy olduğunu bende başvururum msjni vermişsin..oğlum 6 aylikken başladı vurmaya..önce vurduğunda umursamadım öfkesini dışa vursun dedim.daha çok şiddetlendi..daha sonra vurduğunda çanim yandığını yapttim ağladım geldi sarıldı..snra canım yandı diyene kadar vuruyodu..hemde ilk vurmasinda ah çok cnm yandı dedim öyle öyle bıraktı..sonradan mı oldu böyle..birde vurmasına ve ağlamasına rağmen istediği olmasın zmanla olmadığında bırakacaktır 
(1,235 puan) tarafından
Canm bu iki haftadr boyle oncesinde hic boyle seyler yapmzdi ne tetikliyo bilmiyom babasina vurdugunda babalara vurulmaz cani yanar cok uzulur diyom ayni sekilde bana vurdugunda esimde oyle diyo yani bu kadar konusmamiza ragmen nasl boyle yapiyo anlamiyom
tarafından
Çocuklar  sözcüklerden çok davranışlar kalıcı kalır cnm.canin.yanmis gibi yap ağlamış gibi yap. Bn çok okudum araştırdım vurduğunda görmezden gelin umursmaayin diyolar bende çok işe yaramadi bunu dene belki sen de ise yarar
(1,235 puan) tarafından
Deneycem cnm valla bugun yemkte kasikla vurdu elim moraradi inan
0 oy
(181 puan) tarafından
Vurmasına izin vermeyin yanlış bir davranış olduğunu güzelce anlatın kesinlikle sizde vurmayın el kadar çocuk şimdi küçücük ne desen yaparlar 14 15 yaşına geldilermi terbiye vermek daha zor oluyor 
(1,235 puan) tarafından
Anlatiyom her seferinde ama dinleyen km
0 oy
tarafından
Tebrik ediyorum sizi. O küçük anlamiyor vuruyor peki ya siz ? 

Güzel örnek oluyorsunuz çocuğunuza.. gelişim kitapları okumanızı öneririm 
(1,235 puan) tarafından
Boyle yorumlar okuyunca inanin kndimi balkondn atasim geliyo gercktn bn kitapta okuyom cnm ama keske hersey kitaptaki gbi olsa kitapta yazilan gbi buyuse cocuklar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 190 göst.
2 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 349 göst.
27 Şubat 2021 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.