0 oy
1,811 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben 7 yıldır ev içinde yaşıyorum az çok sıkıntılarım oldu çok şükür ac deyilim açıkta deyilim herşeyim var ama huzurun yok rahatım yok :( 2 çocukla uğraşayım evdekilerle mi ya hizmetçi gibi kullanıyorlar beni kaynnam her akşam bana yardım etmemek icin hasta numarası yapıyor uzanıyor kanepeye eşide yanında oturuyor kızıda diğer kanepe de uzanmış ve ben de kapı kenarında onlara çay dolduyorom  hep biri demiyor sen çocuğunda ilgilen biz kendimiz iceriz çay i kziim da ağlıyor yanında şeker istiyor çayı döküyor bağırıyorlar yapma diye ben artk kafayı yedim görümce me gel çay doldur ben odama gidiyorm dedim :(((  çok yoruldum ya içimi dökmek istedim sadece  napacam nasıl kurtulacam bunlardan ayrı evim olsun istiyom ama olmuyor 

43 Cevaplar

0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ev ustune gitmeyin diyecegim tek sey bu 
tarafından
Haklisin ama anlaşma böyle deyildi bilmiyorm ki
(1,569 puan) tarafından
Birligi kabul edeni cok calistiryorlar canim
tarafından
Maalsef öyle canım:(
-Reklam-
0 oy
(553 puan) tarafından

Eve çıkmaktan Başka çaren yok malesef:(

tarafından
Evet ama çıkaran yok:(
0 oy
(780 puan) tarafından
Allah yardım etsin valla Uşak tutsunlar az yesinlerde eşinden kaynaklı valla o biraz seni kayirsa görümce kalkar yapar mecbr essek gibi 
tarafından
Eşim görüyor bazen benim tarafta ama ayırmıyor
0 oy
tarafından
Kusura bakma bacım da yapmıycaksın bu ne yani hizmetçi misin sen bu kadar da ezdirmeyin kendinizi hem 2 tane çocuğun var hem de sana mı yaptırıyorlar ayrı eve çıkarmıyorlarsa yok demeyi bileceksin böyle postları görünce kaynanama şükrediyorum bugün bizi yemeğe çağırdı bulaşıkları yıkıycaktım izin vermedi çay yapacaktım yine izin vermedi hava soğuk sen git içeri dedi ev sobalı diye bizimde çok kavgalarımız oldu ama şuan iyiyiz çok şükür 
tarafından
Benim kaynnam da önceden öyleydi kızları doldurdu değişti m önceden çok iyiydi herşey kızları yok kaynanm böyle söyle dedi oda değişti.. halbuki kızları ayrı evde ve çok iyi hayatları var
0 oy
(166 puan) tarafından
Niye butun isi sen yapiyorsun ki. Bir tek sen mi yasiyorsun sanki o evde. Sen bir isi yap baktin onlar yapmiyo sen de elini surme. Kimse kimsenin hizmetcisi degil. Sanki bi tek sen yiyip icip kirletiyorsun. Nefret ediyorum boyle insanlardan ya. Istedikleri kadar afra tafra yapsinlar gec odana cocugunla oyna bosver
tarafından
Konuş dedi b3n  alıştım konuşamıyorum bi kere konuştu mm sadec e :( konuşsam herşey çözülür de ama cesaretim de yok
(166 puan) tarafından
Adam konus da demis niye cesaret edemiyorsun ki. Kotu bisey de degil ki baban sayilir
tarafından
Evet cesaret yok canm. Baba çok iyi biri aslında ama ben yapamıyorum
(166 puan) tarafından
Hakkinda hayirlisi olsun ne diyim canim. Insallah bir an once cesaret gelir de konusur halledersin sorunlarini
tarafından
Amin canım ınslalah:(
0 oy
tarafından
Annasinin emziğin i birakmyn erkekle evlnnin sonu işte anna kuzusu
tarafından
Yo ana kuzusu deyil çok şükür sevmiyor da annesini ama babası ni bırakıp gitmiyor
tarafından
Baba kuzusu o zmn evini ayiracak gücü yok gecindrmye aklı kesmiyor demki
tarafından
Evet korkuyor aslında
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım tez vakitte kendi evine çık inşallah
tarafından
Amin dua et olur mu canım
(14,428 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin tencerede pişirir kapağında yersinde huzurun bol olur inşallah canım onlara muhtaç olmazsın
tarafından
Amin Allah  razı olsun
0 oy
(277 puan) tarafından
Ayy bende 4 yıl ev üstündeydim o yıllarım aklıma geldi her şeylerini yapardım genede kızlarıyla dedi kodumu yaparlardı.begenmezlerdi zar zor çıktım o evden kurtuldum derken gene bi rahat yüzü göstermedi kaynanam olacak cadaloz ..

Beni hırsızlıkla suçladı kaç yıl en son bi hafta önce gene kapıma dayandı ben onun evine adım atmazken gelip benim yağımı calmissin diye suçlayıp küfür etti eşim inşaat işçisi aradım annesinin sesini dinlettim. Dedim ya beni bosicaksin ya bu anana bişey diyeceksin artık yeter. Annesi arayıp kavga etti dedim ölse artık ben öyle birini tanımıyorum hakkımıda helal etmiyorum..

Şimdi diyorum ***** gibi o zaman o kadar hizmet ettim simdi de böyle yapıyor bilseydim böyle olacak ilk yıl rest cekerdim sende çekme boşuna kocanı karşına al konuş ya ben ya bunlar de kendi anne babanın hizmetini etsen zoruna gitmez en azından 
tarafından
Sende çok çekmişim cnm benim eşim kafası karışık oda napacagini bilmiyor .. Benim çıkmam imkansız görünüyor
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım valla zor. Eşinle düzgünce konus ayrı eve çıkmayı aklına koy. Olmuyosa sende işlerden biraz sıyır kendini hastayım gece uyumadım falan filan de git odana görümcen yapsın napıyosa. Utanmıyolarda
tarafından
Kaç kez öyle yaptm ama benle konuşmadılar yüzüme bakmadı kaynanam  tartışma çıkardı ayır dedim bi kez ayırmadı kocasına demedi .. eşim desen oda kafası karışık
(1,045 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim
tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Amann çok kötü öyleside ya Allah'ım yardımcın olsun imkanın varsa çirkeflik edip kurtulman gerek

tarafından
Amin saol canım ama nasıl yapayım milleti düşünmekten kendi mi unuttum
(27,353 puan) tarafından
Kendini düşün az gecermi ömür öyle
tarafından
Çürudum ben resmen beni gören ne oldu sana diyor eski ben  deyilim
(27,353 puan) tarafından
Allah'ım yardımcın olsun
tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(19 puan) tarafından
Kavga çıkar babanlara git onlarada olmuyor de yapamıyorum de evimi ayirtmayana kadarda gelmem de bak nasıl ayiracklar bnde 5sene kaldım evin kcinde bnm yadamadigim klmadi evin içinde en son artık dayanamadım kavga çıkarttım kabul etmedim gittim babamlara ayirtmayana kadarda gelmem dedim önce yok dediler tam 1ay babamlarda ayirtmalarini bkledim gelmiyecegimk anladıklarında da tamam dediler bnde annemlerde ev aramaya başladım eşimle birlikte sonra buldum çok şükür evi tuttum temizledim daha sonra eşyalarımı toplamak için gittim tekrar o eve ve daha yeni 2 ayım oldu ayrılalı inan bn senden beterdim benimkiler asla cikartmazdi bn böle ypmasaydim sadece kndine güven ve rabbine sigin kararlı ol baban onlar seni göndermeye çalışsa bile kabul etme seni zorla veremezler çünkü bn aynısını yaşadım kndini ezdirme güçlü dur rabbine sigin bn yapacm de kndine inan sonunda rahata erersin inşallah sadece başarabileceğine inan öncelikle sen bir kadınsın yaparsın dik dur onlar için ne yapsanda boş bn biliyorum yaşadım rabbim inşallah seni rahatına kavuşturur sıkma canını dene ve gör sadece inşallah başarırsın. Senin çıkmanın tek şansı bu başka yolu yok sen susarsan hicbirsey olmamış gibi tekrar yaparlar.  Unutma rabbin her daim yanında ona sığın ve güven inan bu işler kavga olmadan olmuyormuş bn kndimdem biliyorum korkma inşallah çıkacaksın 
(701 puan) tarafından
Sonra eşinle huzursuz olmada bende kötü ayrıldım kaynanamdan mutsuzdum bir iki aydır düzeldi aramız. Nolursa olsun guzellikle olsun ♥️
tarafından
Ben herşeye raziyim yeter ki kurtulayım  hergun ekmek tek yesem umrumda olmaz ama olmuyor
(701 puan) tarafından
Her şerde bir hayır var gerçekten buna inanıyorum belki bunlar da bir hayır var
(19 puan) tarafından
Bu ayrılma işi gerçekten güzellikle olack iş değil kndimdem biliyorum git neresi olursa olsun yeterki kaç kurtar kndini ezdirme bn yaşadım hemde çok agir bir şekilde istemiyorum başka biri yaşasın inan zorluk çıkardılar kaynanam ayaklarıma kapandı gitme diye ama bna yaptıkları daha ağır geldi olmayınca olmuyor sen yine daha iyi bilirsin esinide onun ailesinide bn başardım kurtardım kndimi umarım sende başarırsın ve birgün buraya ayrıldım diye yazı yazarsın dualarım seninle birlikte
tarafından
Doğru diyorusn cnm hayırlısını diliyim hep... inşallah bende ayrılırım burda sizinle paylaşırım, :(
0 oy
tarafından
Beni anlatmışsın ama ben akşam çay yapıp odalarına birakiyorum vala çocukları alıp odama gidiyorum benimde iki çocuğum var 5 yıldır aynı evde yaşıyorum hiç rahatim yok off
tarafından
Bende öyle yapiyorm kayınbaba sağ olsun diyi sende iç iyi insan ama kaynnam uzanıyor demiyor bana .. ne zordur deyil mi kahr çekmek
(701 puan) tarafından
Sen de onların hizmetçisi değilsin yani sen de dik dur biraz sende kurallarını koy bence sen çok izin veriyorsun
tarafından
Ben odama gidiyorm zaten ama  Kayın babam diyo gel çay iç ben kızına bakarım. Kıramıyorum gidiyorm
0 oy
(4,189 puan) tarafından
Ya kendını nıye ezdırıyorsn desene gorumceme sen cayi gotur doldur ben cocuklarla ılgıneyım yada odamda dınlenecm oncelıgın sen ve cocukların olsun her zmn kimseyi dusunme bosver...alıstırmıssın hep ilgi bekliyorlar 
(701 puan) tarafından
Vallahi kalksın o hizmet etsin sen oraya hizmetçi gelmedin senin de evde hakkın var senin de o evde uzanıp dinlenmeye hakkın var
(4,189 puan) tarafından
Madem takmıyor sende takma kimseyi, cay mi bekliyorlar git baska bı ısle ugras odanda dinlen kendilerı yapsın.. Laf cak su ısı yap eline yapısmaz de.. Esın soylesın basının etını ye gerekirse ben hızmetcı iyim annen kardesın yardm etsn yoksa bende bı ıs yapmıyorum de.. Bnm esım gece uykusuz kalsm yorgun olsm ya kendi yapar yada annesine soyler kaynanam da yapar, beraber yasıyoruz bızde sadece kaynanam var Baska kimse yok.. Ama ben gerekirse dınlenırım ıstedıgım zamn yaparım isimi evdekilerde yardm eder
tarafından
Ben bi hareekt yapsam evde  huzursuzluk çıkıyor herkes morali bozuk dolaşıyor.. huzur vermiyor lar bana bi bardak su bile içemiyorum odama girsem çıkamıyorum acaba ne derler
(4,189 puan) tarafından
Cnm zaten bilerek oyle yapıyorlar ki sen onların suratı asılmasın dıye yapmanı istiyorlar.. Asılsın sen uzulecegıne onların morali bozulsn
tarafından
Evet bilerek yapıyor lar zaten . Eşime dedim dün gece diyor senin isteklerin bitmiyor biktim diyo gelde bunula ayrı eve cik
0 oy
(48,704 puan) tarafından
Annemi okudum resmen babannedemde numara yaparmış
tarafından
Böyle olmamalı ya kendi kızıda var vallah karşısına çıkarıyor Allah
0 oy
(701 puan) tarafından
Hacet namazı kıl dua et Teheccüd namazı kıl dua et dua et dua et neden olmasın zor bişey değil imkansız hiç değil Allah ol der ve oluverir. Bak Rabbin sana bu derdi vermiş ki ona dua et ona yonel diye bence harekete geçmenin tam vakti. Ama hayırlısı ise ayrı ev olsun de hayırsızsa bana hayırlı şeyler nasip et de Rabbine tevekkül et. Allah yardımcın olsun.  
tarafından
Ben hep namaz kılan biriyim kendimi övmek istemem ama kuran dan sonra namazda sonra hep dua ederim bi gün kabul olack biliyorm Allah beni böyle sınıyor  sabrediyorum
(701 puan) tarafından
Kusura bakma ben de öyle bir yazmışım ki sanki namaz kılmıyor muşsun gibi özür dilerim yani düzgün yazamamıştım. İnanırsan olucaktir bekle sabret inşallah hayırlısı olsun
tarafından
Yok canım önemli deyil Herşeyden önce Alah var ona sığınırım tabi ol derse olur sabrediyorum
0 oy
tarafından
Çok zor ya Allah yardımcın olsun eşin evi ayırıyor mu 7 sene dile kolay iyi dayanmissin
tarafından
Ne kaldı ki bende :( annem yok diye evlednim gül gibi hayatı bırakıp geldim beter oldum
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Sen onlarin her hizmetini gördüğün için çıkarmıyorlar sen şimdi iş yapmasan gezsen tozdan hiç birşey yokmuş gibi davransan bak nasıl da sinir olurlar sonrada bakacak yapacak birşey yok bir kızarlar iki kızarlar sonra da yola gelirler inan bu denennis ve sonuç alınmış bir şey 
tarafından
Amin ınslalah seninde kabul o olur.. eltim yok hiç bilmiyorm ama benim görünce var ne alsam kıskanır söylenir... herşeyin hayırlısı diyelim
(1,278 puan) tarafından
Amin canım birbirimize dua edelim kabul olur inşallah
tarafından
Amin inşallah canım tabiki de ederim
(1,278 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim bende sana ettim şimdi Allah var yukarıda ezan da okuyor kabul eder inşallah
tarafından
Amin amin inşallah canım benim ❤❤❤❤
0 oy
(405 puan) tarafından
Tüm yorumları cevaplarını okudum valla.. Sen öncelikle kndini düşün canim abimleri kötü bilirler deme. Gel diyorlarsa git bakalim. Anca cazgirlik yapip cikacaksin sanki baska yol yok gibi. Kndini ezdirme sen ses etmedikce tepene çıkarlar bunca zaman yapmışsın ama sana iyi demezler sen kötü olursun.. Ömür geçiyor hep böyle mi olacak. Ha bi ceseret ezdirme kndini. Herkesin evi yokki kiraya çıkarsınız düzenli işi varsa oh mis. İnşallah ayrı eve çıkıp kurtulursun 
tarafından
Eşim de yürek yok.  Ev alacaklar bu yaz in bende dedim biz gidelim tek yok diyor kabul etmiyor.. abimler de hep gel diyor ama ben onalrca bisey olmasn diye gidemiyorum
0 oy
tarafından
Ahh be kankam allah yardimcin olsun inşallah rabbim kaynananla görümcene akıl fikir versin düsuncesiz zihniyetler üzme kendini bende birlik yaşıyorum ama benim eşim izin vermiyor iş yapmama rabbim insallah tez vakitte ikimize bir kapı açar insallah
tarafından
Amin kankam çok doldum buraya döktüm içimi.  Eşim de farkında zoruna da gidiyor ama buste yapmıyor
tarafından
Eşine baskı ver kanka de artik ben dayanamıyorum çok zorlaniyorum kızıma ilgi gösteremiyorum belki biraz akıllanır
tarafından
Söyledim ama bisey yapmıyor m oda farkında zaten. Kızım ağlasa benimde isim olsa gelip kızımı bana verip git  ilgilen diyor işi bırak diyor annesi de sinirleniyor bi görsen ne hareketler  yapıyor
tarafından
Sakın umursama kaynanan olacak kadıni sinirlenirse umursama sende bir insansin sen herseye evt dedikce onlar daha cok tepene cikmiş allah yardimcin olsun insallah
tarafından
Aynen herşeye evet dedik diye bu haldeyim
0 oy
(228 puan) tarafından
Okurken daraldım.boyle adaletsiz merhametsiz haksızlıya gelemiyorum insallh en kısa zamanda ayrılırsın. Yeter artık ınan ne yapsan boyle insanlara boşş degmez.. 
tarafından
Bend E haksızlığa gelemiyorum.  Annem babam bike olsa karşı cikiyirm ama .benim şans im hiç yok köle gibiyim bu evde .... :(

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 272 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 364 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,354 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 295 göst.