+1 oy
551 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
34 haftalık hamileyim İlk gebeliğim kız bebek:) Sezeryan olucam tam baygın mi yaptırayım yoksa belden aşağı uyuşturuluyomus hangisi daha iyi olur tecrübeli annelerden tavsiyeleri bekliyorum ? 

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oğlumda uyutuldum gözümü açtığımda odamdaydım sonradan baş ağrısı oluyor narkoz dan dolayı, kızımda ise keserken acı hissetmedim bebeğin çıkış anında canım çok yandı direk uyuttular beni çok kötüydü aklım olsa asla spinal istemem genel isterdim 
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 sinide yaşadım belden uyuşma af edersin belimin içine etti hala 2 bucuk sene oldu acısını çekiyorum 2. De genel oldum iyiki genel olmuşum o iğnenin ağrısını sızısını 2 kere çekemez dim yarım uyuşmanın tek güzel yönü bebegi o an görmek başka bişey degil anestezi uzmanı beni çok uyardı genel olma diye ben de kabul etmedim bebeğin uyunmaz zor uyanır dedi evet zor uyandı ama ben çabaladım uyandırdım zorla da olsa hemen ayağı kalktım bebegi emzirdim 2 gün uyuşuk gibi gezdim etrafta 1 haftada toparlandım yatakta sadece 2 gün yattım bu kesinlik le insanın elinde olan birşey (eger benim elimde olsaydı asla sezeryan olmazdım.....) 
0 oy
tarafından
Önce belden uyusturuldum bebeğimi gördükten sonra komple uyuttular 
0 oy
(800 puan) tarafından
2sini de denedim cnm 

İlk doğum belden oldu 2. Komple 

İlk doğumda tam uyuyamamıştım yarı baygın yorulmuştum 

2. De saat 9 da sezyan oldum 11 12 ye kadar uyumuşum uyandığımda dinçtim baya 2 sinde de kusma bulantı baş ağrısı vs olmadı bin şükür

İlk bi bayıltılırken biraz korkargibi oldum burnuma anesteziyi yanaştınınca ama bianda uyuyor zaten insan 

Ha doktorlar genelde az aneztezi alalım die belden tavsiye ediyor

Biraz da sana kalmış bişy 

Her şekildeolursa olsun doğumdan sonra ayılınca 1 cay bardağı suya bir çay kaşığı kimyon demle iç cnm posası ile birlikte 

Sor az örtü verirlerse evden de götür

Ameliyathane çook soğuk buz gibi.doğumdan sonra etkiliyor anneyi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
İlk belden oldum ama ikincide genel istiycem belden dayanamam :))) 
0 oy
(119,231 puan) tarafından
bu sezeryandan korkan tek benmiyim
0 oy
(795 puan) tarafından
Canım artık tam bayılma yok belden aşağı uyusturuluyo
0 oy
(848 puan) tarafından
spinal oldum gayette rahattı. ama 8 saat felç kaldım O yönü eksi :D
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Bilerek belden istedim.. pisman değiliiim
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ben belden aşağısı uyuşturularak sezeryan oldum iyikide öyle oldum bebişim doğduğunda gördüm bu sayede ☺️
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Ben spinal oldum. Yani sadece karın bölgesi uyuşturuldu bacaklarım falan uyuşuk değildi. Belden uyuşturma olayı biraz şans işi. 13 ay oldu doğum yapalı ne belim ağrıdı ne dikişlerim. Ki bende bir de omurga romatizması var  ona rağmen sıkıntı çekmedim. Bebeğin ilk anını görmek bence çok kıymetli. Ayık olduğun için hemen emzirebiliyorsun. İlk ten teması çok önemli. Yazarken duygulandım resmen :) tabi karar senin hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah :)
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Bel boyun fıtığın yoksa belden yaptır o an çok güzel çok farklı bı duygu
0 oy
(265 puan) tarafından
Hemsireyim. Sezeryan spinal, genel ve epidural olarak 3 sekilde anestezi uygulanabilir. Ben epidural anestezi ile sezeryan oldum. Spinal anestezi gibi tam uyumasan da en büyük farklarindan biri şu, omuz kısmına katater takiliyor. Doğumdan sonra şiddetli ağrı hissedersen kataterden daha kuvvetli ağrı kesici yapılabiliyor. Mesela ben sezeryanda doğum animi bebeğimi hemen gördüm odama çıktığımda hemen emzirebildim. Genel anestezi de bunları yasayamazsin. Daha sonra biraz ağrım oldu kalçadan ağrı kesici enjeksiyon yapıldı. Gece de biraz daha ağrı hissettim kataterden ağrı kesici yapıldı ve daha sonra ertesi gün taburcu oldum ve daha sonra hiç ağrı kesici vs kullanmadim ağrım olmadı. Bir iki gün içinde her işimi yapabiliyordum. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Akkin varsa tam bayil. 15 ay oldu hala belim agriyor.
0 oy
tarafından
Canim genel anestezi yapmıyor çoğu doktor . 
0 oy
(1,233 puan) tarafından
3 cocugu dada belden uyuştu en iyisi bnce şükür Bi sıkıntı yaşamadım 
0 oy
(775 puan) tarafından
Belden olunca ayilma sıkıntısı olmuyo bı kaç saat daha erken kalkiyosun ama bende genel olmuştum sezeryan sıkıntısı yaşamadım sondayi uyuşturucu bir jelle taktılar hiç anlamadım çıkarırken sinek isirigindan az bir acı oluyo daha çok işeme hissi geliyo sanki çiş yapiyomus gibi oldum ben hiç korkma bizim millet soylebcektim böyle çektim demeye bayılırlar ben sadece ikinci doğum da sezeryan olursa çantaya parol aticam devlette ağrı kesici araları biraz uzun hatta doğumdan sonrada sekiz on saat arayla alıyodum ağrı kesiciyi tabi bende farklı sıkıntılarda vardı sonrasında bibkwc gün doer beş saatte bir aldım hareket kabiliyetim arttı iyileşme süreci hızlandı sezeryandannsonra en önemlisi hareket zaten iş yapmasan bile evde boş dolan otur kalk tabi bunlar benim yaşadıklarım ve tavsiyem Dr da sorbmutlaka

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 338 göst.
0 oy
1 cevap 56 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Cio2012 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,374 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,988 cevap

34,814 kullanıcı