+1 oy
544 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
34 haftalık hamileyim İlk gebeliğim kız bebek:) Sezeryan olucam tam baygın mi yaptırayım yoksa belden aşağı uyuşturuluyomus hangisi daha iyi olur tecrübeli annelerden tavsiyeleri bekliyorum ? 

37 Cevaplar

0 oy
(1,667 puan) tarafından
gorumcem yarim olmus pişmanlik ddi 
(1,667 puan) tarafından
evet 2 sene olmjs sanki yeni dogum yapmisim gibi diyo bazen hissizlik geliyomus belden asagisina Allah uzak tutsun felç gibi .bende tavsiye etmem dogrusu boyle oluyosa
(20 puan) tarafından
Aynen öyle oluyormuş kimisinde bende kararsız kaldım ya
(1,667 puan) tarafından
neden yarim uyuşturulmak istiyosun
(20 puan) tarafından
Bebeğin o anını göremeyi istiyorum bı yandan
(1,667 puan) tarafından
sezeryan kesin mi  normal dogum olmuyor mu
-Reklam-
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ben ilk oğlumda  belden aşağı uyuşturuldum  çok guzeldi  2. Oğlumda da belden aşağı uyuşturuldum  ama onda canım yandığı için uyuttular beni bebek doğduktan sonra dikişlerden once
0 oy
tarafından
Sezeryana nasil karar verdnz bu hafta da acaba bslki normal doğum yaoacksnz kolayca
(20 puan) tarafından
Rahim ağzı kısalığı varmış sezeryan dedu
tarafından
Rahîm ağzı kısalığı karın utrasyon nnda çıkıyor mu ya
0 oy
(1,652 puan) tarafından
Ben de ilk doğumumu yaptım 3 kere belden denediler olmadı en son boydan uyuttular çok şükür uyandığımda bı sıkıntı yaşamadım.
(1,652 puan) tarafından
Cümlemizden razı olsun inşallah ben sadece benim yaşadıklarımı anlattım. Umarım sizinde ilk tecrübeniz güzel geçer tez ayaklanirsiniz.
(2,769 puan) tarafından
Çokça Amin. Rabbim evladınızi size bağışlasın insaAllah
(1,652 puan) tarafından
Sizinkini de inşallah. Burada doğurdum diye post açtığınız da görürüm inşallah.
(2,769 puan) tarafından
Ayy inşaallah son 1 ayımız var
(1,652 puan) tarafından
Hadi hayırlısı ❤️
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Ben belden aşağı oldum hemen ayağa kalktım.  O şans işi kuzum anestezi doktoruna bağlı. Ablamda yarim oldu başka Dr da bin pişman oldu.
0 oy
tarafından
Genel.uyutulma canim. 

2. Sezaryan olcam yine genel uyutulma isterim.
(20 puan) tarafından
Ayağa kalkma süreniz nasıl olmuştu genelde
tarafından
Kuzum zaten hastanede yürümeye başlıyor eve gelince 1 hafta içinde toplamistim. Her işimi kendim yaptım. Esimde destek oldu sagolsun.
0 oy
(254 puan) tarafından
Ben genel anestezi aldım canım hiçbirşey hissetmedim ameliyattan sonra da ağrı sızım çok olmadı. Yakın arkadaşım belden uyuştu çok pişman doğum yapalı 20 günden fazla oldu hala toparlayamadı bir arkadaşım da yine genel anestezi oldu o da geç toparladı bence bu bünyeyle alakalı galiba 
0 oy
(2,789 puan) tarafından
Belden aşa  bence  bebeğini görebiliyosn her anı yaşıyosun 
0 oy
tarafından
1 ay önce belden aşağı uyusturmali doğum yaptım iyi ki diyorum ağrısız sizisiz bebeğin doğum anına şahit oluyorsun zaten 6 saat sonra kaldırıp yürüttüler beni çok rahattım yani ben 
(2,769 puan) tarafından
Sondayi çıkarırken acıdı mı
0 oy
(275 puan) tarafından
Canim ben tam oldum 
0 oy
(373 puan) tarafından
Ben b3lden oldum canim. Ck guzel herseyi goruyosun ilk anlara sahit olmak muhtesem
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Genel anestezi verdiler. Kendim istedim. Yine sezedyan olursam yine genel anestezi isterim. Yarım saatte bitmiş her şey annem öyle dedi. Odadan çıkmamla geri odaya gelmem yarım saat sürmüş. Bebeğim benden önce gelmiş 10 dk da geldi dedi. Sezeryanı ben istemedim bu arada. Bebeğimin kalp atışları zayıfladı. 7cm açılma ile acil sezeryana alındım
(2,769 puan) tarafından
Karnınıza doğum dan sonra bastırdılarmi kan çıksın diye
(2,746 puan) tarafından
Evetttt... Sakın korkma çok çığlık attım ama iyi ki bastılar... O kadar hızlı toparladım ki. Akıntım olurken hiç ağrım olmadı. Çünkü o pıhtıları atmak ayrı acı veriyormuş. Ebe elini alttan soktu diğeri üstten bastı ebe bi sürü pıhtı çıkardı içeriden... O an baya çığlık attım dikişlerim patlıcak sandım ama iyi ki bastılar. Arkadaşım özelde sezedyan oldu ona sadece torba koymuşlar. Çok sıkıntı çekti.. birse ben odaya geldiğimde atılmak üzereydim. Tam ayılmamıştım ama ayılmak üzereydim o yüzden daha iyi oldu. Hafif kafam gidikti hala yani :D 1 kere filan bastılar zaten. Bir de sonda dan çok korkuyor herkes. Ben sonda takılırken de çıkarılırken de ayıktım. Uyuşuk değildim. İnan hissetmedim bile o kadar basit bir işlem ki saniyeler sürüyor
(8,539 puan) tarafından
Karına basmak demeyin.  Oofff hatrlamak istemiyorm..  sesim kısıldı bağırmaktan benim.
(2,769 puan) tarafından
@azkaban ben vajinusmus hastasiyim karnıma bassa bile inşaallah Alttan muayene etmez
(2,769 puan) tarafından
@semraa Rabbim yâr ve yardımcınız olsun insaAllah. :(((
0 oy
tarafından
Bnm belden aşağım uyuşuktu iyikide öyle yaptırdö diyorm her anını gördüm kızımın resim bile çekindm kız
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Önce yarim oldu kestiler acarken karnimi hisseettim uyutun beni dedim uyumusum 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Sezeryan olmuş biri olarak yarım öldürsen birdaha olmam beni komple bayiltin diye anirdim resmen çünkü ugusmamistim herseyi hissettim bence komple bayılma 
0 oy
(530 puan) tarafından
Sadece belden altını hissetmedim canım doktorumla konuştum bütün ameliyat boyunca
0 oy
tarafından
Belden aşağı daha iyi bence en azından doğum anına sahit oluyorsun çok güzel bisey bence 
0 oy
(404 puan) tarafından
Bence epidural candır  aynı gün ayaklandim tam anestezi bilmem ama belden aşağısı iyi oldu 
0 oy
tarafından
Ben belden aşağı uyusmayla doğum yaptım, yaklaşık 1 hafta zorlandım oturup kalkarken 1 hafta sonra toparladım. 9 ay oldu dikiş yerlerim de hafif bir uyuşma var hala yani hissizlik var bunun dışın da ağrım, sancım olmadi hiç..    Ama bu bünyede bünyeye fark eder diye düşünüyorum..  Sağlıkla al kucağına insallah❤
0 oy
tarafından
Belden yaptım bence iyidi o an bebeği görebiliyorsun tenine temas oluyor. Ama sonrası çok önemli baş ağrısı olmaması için bol kahve ve su içmek gerekiyor. Benim ilk 2 hafta belimde ağrıdı arada yorucu bir iş yaparsam ağrıyor. 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 336 göst.
0 oy
1 cevap 55 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Cio2012 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,321 puan) tarafından soruldu

377,327 soru

11,291,920 cevap

34,710 kullanıcı