0 oy
302 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (506 puan) tarafından

Kizlar çok kilo aldım çok moralim bozuk hamile kalmadan önce tahmini 58 kg falandim şimdi 74 olmuşum 32 haftalik hamileyim normal mi :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım biraz fazla kilo almışsın daha son haftalarda da çok kilo alırsın ama yürüyüş yapmaya dikkat iki ayın var daha spor yapıp dikkat edersen fazla sismezsin
(506 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah verebilirim herkes dalga geçer gibi iyice şistin diyor psikolojim bozuldu bide çok ilaç kullanıyorum oda aciktiriyor beni
tarafından
Canım hamile iken acikman çok normal. Ekmek yemeden bol yeşillik et tavuk balık meyve ye. Herkesin hamilelik hakkında bir fikri var üzülme kulak asma kilo alman normal. Normalde zayifmissin zaten hemen verirsin. Hem sen hamilesin kilo alacaksın tabi üzme kendini de bebisini de. Bebek olduktan sonra sorumluluğun artıyor kiloyu düşünemezsin bile o tempoda verirsin haberin bile olmaz
(506 puan) tarafından
İnşallah canım. Yüzüme karşı diyorlar şistin ayy sezeryan doğum olacak kesinlikle veremezsin diyorlar eşin seni beğenmez diyorlar :(
tarafından
Bu soylenilenlere üzülüyorsunuz inşallah ne demek esin seni beğenmez hiç umurunda olmasin
(506 puan) tarafından
Aslında uzuluyorum yalan değil
-Reklam-
0 oy
(1,691 puan) tarafından
takma sonra veririsin valla duba gibi oldu once cok takiyodum sonra yapcak bisi olmadina kanaat getirdim umarim dogumdan sonra veririz
(506 puan) tarafından
Kendimi beğenmiyorum aynaya bakmak istemiyorum çok şiştim:(
(1,691 puan) tarafından
valla bende ayniyim canim esimle karsilikli ayni aynaya bilr denk gelmemeye calisiyorum ama sonucta bu kadar uzuluyosan dogumdan sonra istedigin gibi kiloda verirsin ben oyle fusunuyorum bide ben hamile kilolu kaldim 75le suan 95 kilo olmusumdur korkudan tartinamiyorum ama dogumdan sonra verebilceme eminim bende cok uzuluyodum ama yapcak bisey yok 37 haftaligim
(506 puan) tarafından
İnşallah verebiliriz canım ya çok istiyorum insanın kendine güveni kalmıyor kendini begenmyor hiç bide sezeryan doğum olacak asla veremezsin diyorlar
(1,691 puan) tarafından
bosver etrafi dinleme canim benim yengem var 75 le hamile kaldi 105 le sezeryana gitti ciktiginda 78 mis dogumdan sonra agzimizi az tutar saglikli sut yapcak sekilde beslenirsek zaten gider
(506 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya veririz sağlıcakla:(
0 oy
(849 puan) tarafından
Bı tık fazla gibi ama sıkma canını bundan sonra daha dikkatli ol doğumdan sonra verirsin inşallah
(506 puan) tarafından
Sürekli karnım aç gurduluyor yiyorum ilaç çok içiyorum acıkıyorum ister istemez şimdi ağlıyorum resmen çok moralim bozuldu
(849 puan) tarafından
Kilo aldın diye mi ağlıyorsun Allah aşkına canım saçmalama lütfen bebegin etkilenecek . Şuan önemli olan onun sağlığı takma kafaya bende 14 kilo aldım 76 doğuma girdim şimdi 62 kiloyum bebeğim daha iki buçuk aylık. Doğumdan sonra hızlıca verirsin inşallah
(506 puan) tarafından
İnşallah ama zor kendimi beğenmiyorum çok şiştim :(
(849 puan) tarafından
Emin ol bebek doğsun bunlar en son düşüneceğin şeyler olacak  Bide anlıyorum ben seni hormonlardan oluyor bunlar hep
(506 puan) tarafından
Bazıları bide yüzüme karşı diyor ayy çok almışsın diyor moralim bozuluyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Biraz fazla yediklerini dikkat et kilo senin için de bebek için de iyi değil doğum sonrası hele hiç iyi değil.Bol bol yürüyüş yap 
(506 puan) tarafından
Çok yiyorum sanki hep açım karnım gurulduyor :(
(6,203 puan) tarafından
Şeker,hamur işi,ekmek yersen eğer çok acikirsin proteinli yiyecekler tuket
(506 puan) tarafından
Ne bulsam yiyorum artık kendimi begenmiyorum ve çok şiştim oturmusum ayna karşısında ağlıyorum:(
0 oy
tarafından
55 le.hamile kaldım 79 la doğum yaptım doğumdan 3 ay sonra 50 ye kadar düştüm sıkma canını gidiyor onlar canım ama düzenli yürüyüş yaptım ve korse taktım 
(506 puan) tarafından
İnan ayna karşısında oturmuş ağlıyorum nasıl verecem diye herkes aynı şeyi diyor çok kilo almışsın diyor :(
tarafından
Benim vücudumda yoktu canım ama karnim. Ucuz gibiydi resmen ağlama azimle verirsin
(506 puan) tarafından
İnşallah :(
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bende 19 kilo almıştım
(506 puan) tarafından
Siz 19 ile bitirmissiniz benim daha 2 ay var neredeyse moralim çok bozuk ağlıyorum şuan nasıl verecem kendimi begenmiyorum hic
(14,019 puan) tarafından
Bebeğin sağ salim doğsun canım önemli olan bu kiloyu verirsin bir şey olmaz
(506 puan) tarafından
İnşallah canım sağol ❤️
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım seni üzmek istemem ama normal değil kilo alımın. Yediklerine dikkat etmelisin.
(7,118 puan) tarafından
Aglama, bundan sonra daha dikkatli olursun. Ne yediğinin farkında olursan önlemini alırsın. Senin yediğin hamur işi, tatlı, yaglı yiyeceklerin bebegine faydası yok. Aksine sana zararı var.
(7,118 puan) tarafından
ilk hamileliğim de 20 kilo aldım, bilinçsiz davrandım çünkü. ikinci hamileliğim de sadece 7 kilo aldım.  Sunu anladım ki hamile olmak 2-3 kişilik yemek yenilecegi anlamına gelmiyormus.
(506 puan) tarafından
Haklısınız
(7,118 puan) tarafından
Bundan sonrası için dikkat edersin olur biter. Aglayıp da bebegini de üzme .
(506 puan) tarafından
Teşekkür ederim haklısınız
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım ben 43 kilo ile hamile kalmıştım 60 la doğum yaptım kiloların gitsin hiç istemedim doğumdan sonra yedimde yani öyle bir diyet falan yapmadım ama emzirmeydi çocuğun peşinden kosturmsydi derken 43 kilo oldum gene yani hiç kafana takma verirsin illaki. Sadece beyaz ekmeği kes bol su iç abur cubur yeme bebeğe kilo yapıcı şeyler ye
(506 puan) tarafından
Ben ne bulsam yiyorum hep açım sanki hep karnım gurulduyor çok kötüyüm şuan sinirden ağladım kendimi begenmiyorum
(1,403 puan) tarafından
Biraz dikkat et canım kendini acta bırakma iki canlisin sen elbet yiceksin kilo illaki alıcaksın. Doğumdan sonra güzelliğin yerine gelir emin ol hepimiz cirkinlestik :)) ben şimdi yine hamileyim 5 aylığım galiba bu hamileliğimde daha çok kilo alicam ama çokta umrumda değil açıkçası nasıl aldiysak öyle veririz
(506 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya :( teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Aslında son haftalarda çok hızlanıyor kılo alımı bıraz fazla almışsın ama olsun emzırdıgın dönemde dıkkat et o zaman daha çok alınıyor ben hamılelıkte 2 kg aldım emzırırken 6 kg almıştım 
(506 puan) tarafından
Kan ilacı d vitamini magnezyum folik asit OMEGA 3 progestan bide
tarafından
Bunların hepsını bende kıllandım Protestanı son haftalar aldım acıktıran bırsey degıl :(
(506 puan) tarafından
Bilmiyorum ilaç içince karnım gurulduyor direkmen
tarafından
Verirsin verirsin merak etme ben bıle doğumdan çıktım 1 hafta sonra 7 kg verdım düşün yanı 2 kg almıştım fazlasını verdım sende verırsın ama bu karın guruldamayı çok takmamak lazım emzırırken daha fena gurulduyor :D
(506 puan) tarafından
Dayanamıyorum yiyorum hemen :)))
0 oy
tarafından
Kilon biraz fazla gibi bebiş kilosu iyimi yada tüm kiloları sen aldin
(506 puan) tarafından
Bebek için bugun gittim muayeneye 32 haftalik 1982 gram dedi ben 74 çıktım acayip moralim bozuldu ağlıyorum şuan
tarafından
Canım ağlama bende 57 ile hamile kaldım 68 kiloyum daha 29 haftaligim biraz yediklerimize dikkat edersek kilo alımı yavaşlar zaten doğum yaptığımız gibi bebiş suyu fazla kan derken 6 kilo öyle gidiyor doğumdan sonra
(506 puan) tarafından
Ya inşallah canım inşallah vermek çok istiyorum psikolojimi bozdular resmen :(
0 oy
tarafından
75tim 98 olmuşum canım bebek sağlıklı olsun da geri veririz inşallah
(506 puan) tarafından
İnşallah canım insanlar psikolojimi bozdular herkes şistin diyor iyice bide sezeryan kesinlikle veremezsin diyor
tarafından
Ya neyi veremiyon Millet senin bunyeni ne bilecek canım takma kimseyi çocuk doğunca ne yesek gaz yapıyor zaten şahsen kekik çayını bol icecem bol sebze yemeği yoğurt tuketecem başka türlü verilmez yoksa emziriyorsun deyip şekerli su şekerli çay tatlı vs verirlerse yeme süt yapan en güzel şey suymuş bide incir kayısı hoşafı onu bile şekersiz yaptır kendi skeeiyle olsun zaten uykusuzluk bebek bakımı derken kilo veririz bence senin bedenini senden iyi kimse bilemez öyle diyen olursa size ne beden benim de onlar veremezsin demeye utanmiyo sen mi utanacan cevaplarını vermeye
(506 puan) tarafından
Yok göbeğin kalır yok ne giysen yakışmaz yok eşin begennmez diyorlar
tarafından
Tasası onlara mi düşmüş defolsunlsr
0 oy
(119,153 puan) tarafından
42 dim 62 oldum
(506 puan) tarafından
Kaç haftalık hamilesiniz
(119,153 puan) tarafından
31w2 oldu bugun
(506 puan) tarafından
Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(7,875 puan) tarafından
Emzirirken erir hepsi merak etme benim öyle oldu 44 kiloyla hamile kaldım 60 kilo oldum. hepsi eridi 
(506 puan) tarafından
İnşallah canım bende verebilirim
(7,875 puan) tarafından
Keskee erimeseydi bende üzülüyorum
0 oy
(249 puan) tarafından
Kilo doğum dan sonra gidiyo fazla kalmiyo 
(506 puan) tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Canım biraz dikkat et ben 65le hamile kaldım 90la doğuma gittim doğumdan 1 hafta sonra 15 kilom gitti emzirirken çok yedim o giden 15ide geri aldım yani az dikkat edersen veriliyor kilo hemen
(506 puan) tarafından
Dikkat etmeye çalışacam inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 195 göst.
10 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 378 göst.
9 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 219 göst.
23 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mensuree (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
25 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seyda60 (561 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,685 cevap

34,778 kullanıcı

...