0 oy
858 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Boooossss bossss yargılayacak olan yorum yapmasın zaten moralim bozuk psikolojim alt üst üstüme gelmeyin nolur. 5 aylık kızım var 2 aylikta hamileyim. Özele gittim dün 

İlk doğumum sezeryan olduğu için ve araları aşırı yakın olduğu için doktorum doğum yapmamı önermedi kilom da olduğu için son aylara doğru muhtemelen acilmam olacağını dikislerde ve bebeğin eşinin sezeryan yerindeki cigliklere yapisabilcegbi söyledi sonrada tabi yaşayıp görcez dedi. Bende aldırmaya karar verdim zor bı karar oldu ama hem sağlık açısından hem psikolojik açıdan benm için iyi olmayacak 8 haftalık kurtaj ilan var mı kolay mı oluyor tehlikesi var mı ilerde çocuk sahibi olmama engel mi nolur bana bı yardımcı olun

32 Cevaplar

+12 oy
(1,426 puan) tarafından
Sizin gibiler yüzünden o çocuklara üzülüyorum neymiş sağlık neymiş sezaryen benim alt komşum13 ay arayla 2 kere sezaryen oldu bahaneye signma çocuğu yaparken sağlık düşünme zevki yasa sonra çocuk oldu öldür aldır yazık değil mi ozaman yapma bunun hesabı sorulmaz mı hiç mi korkmuyorsun ozaman elindekine kıy da görelim o içerideki masumun günahı yok devir kötü artık gerçekten masumlara üzülüyorum 
-Reklam-
+4 oy
(27,339 puan) tarafından

Rabbime bırak  mevlam ol der olur .

Kul yorum yapar sen o yorumlara bakma.

Şuan canlı çocuğunu öldürebilirmisin  ???.

Hayır demi.

Peki o karnındaki çocuğa nasıl kiyacaksin bu nasıl vicdan merhamet nasıl annelik...

Akıllı başlı ol ya

+2 oy
(156 puan) tarafından
Keske korunsaydiniz canm
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Siz tedbir almadınız takdir allahin 
+1 oy
(700 puan) tarafından
Canm cocugun saglikli.ise kiyma bence sonra vicdan azabi cekersin kalp atisi.varsa .

Rabbim.vermisse demekki dogacakmis keskeler faydasiz saglikli.bir gebelikse kalsin .

Sana zarari varsa Allah vermis evet cok.erken yeni bir dogum icin ama kurtaj ne bilim zor bir karar. 

Esinin kabahati ama takdir Allahin

Rahme dusmus artik..
+1 oy
(3,140 puan) tarafından
Bebek istemiyorsun madem korunsaydiniz keske direkt sprail taktirsandin. Şimdi karnının içinde kalbi atan can ruh gelmiş bir bebeğe kıyılır mi ? Benim doğum yaptığım zaman bir kadın vardı kadına senin gibi 9-10 haftada alalım yoksa masada kalırsın doguramazsin ölürsün demişler ama onun beyni ile ilgili bi priblemi varmış. Benden önce doğuma almışlar kadın beyin kanaması geçirdi öldü bebeği yaşıyor. Demem o ki beyin kanaması riskini bile göze almış kadın cana gelmiş bebeği aldirmamis. Onun yanında iki ameliyat arasi yakın olduğu için riski olması ne ki ? Bilemiyorum annelik bu gerekirse biz ölürüz onlar yaşasın diye. Şimdi kucağındaki 5 aylık çocuğuna kiyabilir misin ? Karnındaki de aynı. Yargılamak bana düşmez ama Allah'ın zoruna gider bi gün çok sert odetir bedelini. Allah yardımcın olsun.
+1 oy
tarafından
Bak yargı dağıtacak değilim seni üzmek istemem ama yapma beee her şeyden önce Allahin verdiği canı Allah alır bunun günahına girme bunu slogan cümle olarak düşünme gerçekten manasını düşün yapma
0 oy
(119,151 puan) tarafından
cok bilgim yok ama 2 ayda alinirmi ki 
tarafından
Alınmıyor mu canım
(119,151 puan) tarafından
saglikliysa bildigim kadari dr alma taraftari degil hani annenin hayati tehlikesi falan yoksa almiyolsr
tarafından
10 haftaya kadar yasal
0 oy
(520 puan) tarafından
Canım bn ablam aldrdı oda sağlık sorunları nedeniyle kalbi durmuş bebegin 7 haftalikti 
tarafından
Sıkıntı olmadı değil mi
(520 puan) tarafından
Yok canım olmadi kanamasi oldu biraz o kadar
0 oy
(6,203 puan) tarafından
3.aya kadar vaktin var ve kimse kimseyi yargılayamaz isteyen 10tane doğurabilir istemeyen de doğurup o bebeğin hayatını mahvedemez.Brbegin daha küçücük ve senin maddi durumun,psikolojin bunu kaldırır mı asıl önemli olan o.İleride de bebeğin oluyor sorun yok onda ve biraz sancı çekiyorsun kürtaj sonrası.
tarafından
Kız sen nerelerdesinnn
(6,203 puan) tarafından
Birdaaagyim burdaaayiiim
tarafından
İlk bebeğimde mama yiyor anne sütü yok. Ve kayınvalidemgil kış geldi geleli bana yerleştiler gitmiyolar. Çocuğum çok küçük. Doğum da risklerin var ve psikolojik olarak asla hazır değilim :(
(6,203 puan) tarafından
Psikolojini gectim bedenen asla ve asla hazır değilsin sezaryen doğumdan en az iki sene geçmesi gerekiyor.Ornek veriyorum doguracagim dedin ve aldırmadım hamileliğin ilerledikçe hem bebeği hem kendini riske atarsın doktorun zaten bütün riskleri sana söylemiştir çok erken.
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Canım bir bilgim yok ama seni kimse yargilayamaz o senin günahın sonuçta sağlığın söz konusu bende çocuğum 9 aylık şuan olsa aldırırim çünkü kendime asla güvenmiyorum  uykuyu çok seven biriyim o yüzden çok iyi korunuyorum  bundan sonra dikkat edersin hakkında hayırlısı olsun 
(156 puan) tarafından
Demekki artik cocuk aldirmakta normalleşecek...
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Yargılamaya gelmedim. Allah yardımcın olsun Allah hayırlı olanı yapmayı nasip etsin demeye geldim. 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ama benim 9 haftalik ilk bebeğimin kalbi durmuştu kürtaj yaptılar uyuttular hissetmedim
0 oy
(249 puan) tarafından
Özellerde kendi isteğinle kürtaj olunuuomu ve bide 

Yasak olduğunu biliyorum kürtajın kürtaj özelde olacaksınız uyuşturur öyle yaparlar
0 oy
(465 puan) tarafından
Bennde ayni 5 aylikken hamile kalmistim benimkini de 8 haftada aldilar sezeryan oldugum icin anestezi verekek yptilar baygindim ama cok kisa bi islem aci felan hissetmiyosun uyandigin zaman 
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Cnm yapışacaksa her türlü yapışıyor benim aralarında 10 yaş olmasına rağmen ikinci bebekte yapıştı ölümden döndüm o ağrıların acıların tarifi yok ama eğer şuan kazara gebe kalsam asla aldırmam o benim bebeğim tırnağına taş değdiremem kaldı ki canını alayım..

Çok dikkatli korunuyorum çünkü doktorlar bi gebelik daha olursa %80  ölürsün dedi hatta bu yüzden yaz gelince annemlerin orda tüpleri bağlatcam buna rağmen yaza kadar gebe kalsam ölümü göze alırım bebeğimin canına kıymam Rabbim ol der olur öl der ölürüm..
(1,414 puan) tarafından
Ha sonra bebeğin olur bi sorun teşkil etmez ben ilk gebeliğimi 7 haftalık kürtaj oldum kalbi durmuştu bebeğin 1 hafta düşmesini bekledik rahim ağzına takılı kaldı düşmeyince kürtajla aldı doktor öyle aman aman ağrım olmadı kanama oldu 1 hafta kadar o kadar..
0 oy
tarafından
10. haftaya kadar yapılabiliyor galiba ama istersen başka bir doktordan da görüş al belki o daha olumlu konuşur senin de fikrin değişebilir.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
8-10 haftaya kadar kürtaj yapılıyor. Yargılamak kimsenin haddine değil sonuçta doğurursan sen yaşayacaksın doğurmazsan sen yaşayacaksın 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Başka doktora da gitmeni öneririm. Gerekirse haftalık takip yaparsın canım. Sonuna kadar diren derim ama son karar senin tabiki. 8 haftalık kürtajla 4 haftalık kürtaj arasında fark yoktur. Anestezi altında olacaksan hissetmezsin bile. İlerde de çocuk sahibi olmana engel olabilecek bir durum yoktur. 
0 oy
(82 puan) tarafından
Canım bende 8 haftalik kurtaj oldum hiç hissetmiyosun uyanınca bile ağrın olmuyo bende oglum 10 aylik ti maddi ve manevi hazır değildim eşimle sorunlarım vardı pskolejim hiç iyi değildi cok dusundum ve aldırmaya karar verdim aldirdiktsn sonra pskolejim daha da bozuldu vicdan azabı cok cektim ama doğru olanın bu olduğunu biliyodm seni en iyi ben anlarım kurtaj işlemi sırasında doktoruna söyle spiral de taksın ben öyle yaptım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 319 göst.
0 oy
4 cevap 195 göst.
9 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 233 göst.
20 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 366 göst.
20 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nihanimmm (7,402 puan) tarafından soruldu

378,354 soru

11,324,991 cevap

34,776 kullanıcı

...