0 oy
496 göst.
Diğer kategorisinde (5,272 puan) tarafından
Ama eşimle akrabayız bi kızim var çook sukur saglikli 2 yaşinda şuan ve biz bebek isyiyoruz ama çok kararsizim bazen olsun artik diyorum sonra akraba evliligi aklima geliyor vazgeciyorum napicam bilmiyorum çok dua ediyorum Rabbim isteyen herkese nasip etsin hayirli saglikli evlatlar.....şmdi sizce ne yapmaliyim kizlar o kadar kafam karisik ki siznle paylasmak istedim

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım bunu evlenırken düşünmek lazım ılerıde sorun olur dıye, suan korkmanın hıcbır anlamı yok kı tamamen Allah'a kalmış bırsey
(5,272 puan) tarafından
Haklısin canm biz esimle severek evlendik o zaman bunlari düsunemedik iste Rabbim hayirlisini versin
-Reklam-
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Allah hayırlı zamanda hayırlı bir şekilde nasip etsin inşallah canım
(5,272 puan) tarafından
Saol canm Allah razı olsun
0 oy
(7,324 puan) tarafından
Canım illa akraba evliliği olmasına gerek yokki bişey olması için allha korusun olacaksa oluyo vala o yönden düşünme bence hazirsan istiyorsan yap gitsin kız :)
(5,272 puan) tarafından
Haklisin canm gercekten öyle çok çok istiyorum diyebilirim :)
(7,324 puan) tarafından
Kız yap gitsin Ozaman:) hem çocuğunada arkadaş olur tek buyumes
0 oy
(410 puan) tarafından

Gen testi yapın eşinizle birlikte.dr söyleyin o sizi yönlendirir..planlı gebelik olur.doktır kontrolünde.Rabbim gönlüne göre versin inşallah <3

(5,272 puan) tarafından
Canm gittik doktora akrabada olmadigi icin yapamayız dedi artik taktiri ilahi Rabbim hayirlisini nasip etsin
(410 puan) tarafından
Öyle bişey yok ki akrabada yok diye. Bence başka Bi doktora daha gidin.
(5,272 puan) tarafından
Haklisin bi doktora daha gitmek en iyisi
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Evlenirken akraba evliligini dusunmemisin 2. Cocuktan sonra bunu niye taktin ki :)
0 oy
tarafından
Biz de akraba evliliği yaptık oğlum sağlıklı ama şuan daha bilinçliyim ikinci çocuk düşüneceğim zaman genetik test yaptıracaz bir sorun olmasın diye bence kadın doğum doktoruyla konuş yönlendirsin seni
(5,272 puan) tarafından
Canm gittim ben genetik  bölume akrabada dogustan saglik sorunu olmadigi icin yapamiyoruz dedi
0 oy
tarafından
Canım ikinci çocuğa bnim gibi hemen karar verme bnim kızım bmasallah merhaba sapasağlam ama bu ikinci gebeligim geceleri ve bebeğimde merhaba bağırsak tıkanıklığı var ayrıca şu fazlalığı var heran doğurabilirm bebeğim hemen ameliyata alınmak zorunda belki genetik bir sorunu da çıkabilir yani önce bir muane ol öyle düşün 
tarafından
Usg de farkketti bnde bir umut belki yanlis görmüştür diye düşünmek istiyorum ama iki doktor da farkketti
(5,272 puan) tarafından
Hic belli olmaz sen dua et bol bol inşAllah saglikli dogar
tarafından
İnşallah canım inşallah
(5,272 puan) tarafından
İnşAllahhh hamile kalmadan kadin doguma gittin mi hiç
tarafından
Yok gitmedim hiç
0 oy
(119,506 puan) tarafından
hayirlisi           
(5,272 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Başlığı okuyunca gel alnindan öpeyim diyesim geldi 

Rabbim hayırlı evlat nasip etsin kimseyi evladiyla sınamasın
(5,272 puan) tarafından
Amin inşAllah canm....niye ki
(7,280 puan) tarafından
2. Iyi cesaret ya birincide benim gözüm korktu krizler geciriyoruz resmen
(5,272 puan) tarafından
Bizde de krizler oluyor ama çok istiyorum :)
(7,280 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım :)
0 oy
(463 puan) tarafından

Eşinizle gerekli testleri yaptırabilirsiniz. Mesela sma riski var mı diye test yaptırabilirsiniz doktorlar bu konuda yönlendirirler. Ama şöyle de bir durum var doktorların kesin engelli olacak dediği çocuk sapa sağlam sapa sağlam dediği çocuk da engelli olabiliyor. Allahın takdiri sonuçta :)

(5,272 puan) tarafından
Haklısın canm sma testi verdik canm da diger testleri yapmadi doktor
(463 puan) tarafından
Her şey nasip canım Allah hayırlısını versin :)
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Akraba evliliği neden engel çocuğa onu anlamadim engelli filan olur diye mi 
(5,272 puan) tarafından
Evet canm
0 oy
(1,776 puan) tarafından
İlk çocuğu yaparkende akraba değil miydiniz? Kafanı karıştıran ne anlamadım. 
(5,272 puan) tarafından
Canm ilk çocuk ta inan hiç takmadım 2. İçin çok korkuyorum neden bilmiyorum yani
(1,776 puan) tarafından
Akraba olmayanlarda da sorun olabiliyor canım hiçbir şeyin garantisi yokki bu hayatta. Bu şekilde düşünerek yaşayamayız. Allah ne verirse hayırlısını versin
(5,272 puan) tarafından
Amin inşAllah orası öyle tabi canm akraba evliliginde daha cok oluyormus
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ne derece yakin akraba evliligi cnm
(7,972 puan) tarafından
Yillardir herkes akraba evliligi yapiyo kan uyuşmazlikta yokmuş post sahibinde en fazla gen testi yaptirir öyle yapar 2.cocuk illa akraba diye neden çocuk yapmazki insan cocugu engelli vs. Olanlar hep akraba evliligi degildir
(5,272 puan) tarafından
Saol sarifekaya çok moral verdin
(5,272 puan) tarafından
Ilk ask kalbimin yorumun rahatlati cok tşk ederim canm bnm
tarafından
Ayy Kuzum cok ozur dilerim ya ❤️ simdi arastirdim .Bir an bos bulundum .doktor kontrolunde yapilabiliyormus.Dinen de sakincasi yokmus .Cok cok pardon❤️ bir an nedense bebegi dusundum sanki sen dusunmuyormussun gibi .Ayip ettim kusura bakma kuzu ❤️❤️ Allah buyuj bir sey olmaz Allahin izniyle .Oncesinde tedbirini alirsin .doktor kontrolune gidersin .Uzduysem kusura bakma .Dur yorumu da kaldirayim.
(5,272 puan) tarafından
Yok canm önemli değil
0 oy
tarafından
Kan uyuşmazlığinı akraba evliliği ile bagdastiramadim. Yabancı biriyle de bu kan uyuşmazlığı sorunu çıkabilir. 
(5,272 puan) tarafından
Kan uyusmazligi yok bizde canm
tarafından
O zaman niye tereddüt ediyorsun ki. Doğuda akraba evliliği çok fazla var. Kan uyuşmazlığı olmadığı zaman bı sorun çıkmıyor ki . Yabancı biriyle de evlenince o risk var yani.
(5,272 puan) tarafından
Evet var dedigin gibi canm ama akraba evliginde oluyor diyolar
tarafından
Derler. Herkes prof bu devirde
(5,272 puan) tarafından
Haklisin cnm insAllah bi sorun olmaz

İlgili bir soru bulunamadı

381,277 soru

11,414,114 cevap

34,961 kullanıcı

...