0 oy
81 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Selam kızlar 2 yaşındaki oğlum için pedagog önerisi istiyorum bilgisi olan varsa ya da aynı sorunu yaşayıp çözüm önerisi olan seve seve dinlemek isterim. Aşırı hırçınız belirli zamanlarda sakinleşiyor bazen çok saldırgan oluyor mesela dün oyuncakla vurunca diş etimi kanattı ve kafa attı çenem resmen yerinden oynadı derseniz canı acımıyor mu tepki vermiyor ceza veriyoruz odaya kapatma korkmuyor gülerek dışarı çıkıyor evin içinde düzgün konuştukça mesela verirmisin alır mısın  gelir misin gibi oğlum genelde "  ver yaa gel yaa laa " böyle konuşuyor karşısında bişey söylediğimizde asla bizi dinlemiyor duymamazlıktan geliyor aynı şeyleri yaşayan var mı ne yapmam lazım ve bildiğiniz iyi bir pedagog

2 Cevaplar

0 oy
(1,428 puan) tarafından
Odaya kapatmayın çocuğu çocuk ne anlasın daha çok hırçınlaşır atabilir eşyaları büyük tepki vermeyin yanından gidin benim oğlumda bi dönem çocuklara burma vardı geçti şuan ellerinde mi fırlatıyor bazen bazı şeyler süreç oluyo yani güldüğü şeyi yapmayın çocuk 2 yaşında lütfen dicek hali yok ki hepimizi ki öyle al ver aç yani lütfen demez tabi yine götürmek isterseniz götürün
(15 puan) tarafından
Yaptığı olaylara tepkisiz de kaldık ama daha çok sinirlendi isterse 1 saat geçsin bakana kadar papağan gibi tekrarlıyor bağırıyor altında yatan sebebi biliyoruz neden böyle davrandığını ama karşısında nasıl tepki vermeliyiz onu bilmiyoruz ya da vurup kırma huyunu nasıl bıraktıracağımızı tek bize yapsa sorun değil ama ağustos ayında 2. Bebeğimi nasipse kucağıma alacağım korkum ona kalıcı zarar vermesi bu şartlar altında tuvalete bile gidemeyecek durumdayım
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 yaş sendromu yaşıyordur canım. Kardeşi felan varmı belki kıskançligindan yapiyordur. Ankara Cebeci tip fakültesi pediyatri  doktorları güzel ilgileniyor düşünürsen
(15 puan) tarafından
Zarar vermesi korkutuyor o da olabilir farkındayım ama inanılmaz abartı tepkiler gösteriyor şuan tek çocuk ağır bir ameliyat geçirdim 15 gün hastanede yattım 3 ay geçti ama hala beni istemiyor sürekli dışlıyor anne gitsin diyor istediği olmayınca da vuruyor zarar veriyor araştıracağım umarım randevu alabilirim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 86 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,402 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.