0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (154 puan) tarafından
Cocuklariniza kac yasinda disiplin verdiniz yapma demeyi hayir demeyi nasil ogretiniz ben ogreteniyorum

11 Cevaplar

0 oy
(5,284 puan) tarafından
Ben öğretcemde kocamın yuzunden olmuyo
(154 puan) tarafından
Kac yasinda yada aylik
(5,284 puan) tarafından
27 aylık olcak 4 gün sonra
(154 puan) tarafından
Sizindemi cok yaramaz
(5,284 puan) tarafından
Evet aslında sözümü dinlerdi ama eşim çok şımartıyor olan bana oluyor
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben 6.ayindan başladım şuan 18 aylık.Yapma dediğimde yapmıyor ya da hayır dediğim de duruyor
(154 puan) tarafından
Ohh ne guzel ya
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Kızım suanda 25 aylık benim hayır dedim hiç bir şeyi yapamaz olmaz dedim de anlar yüzümdeki baskıstan bile anlar kızdığımı ama ben bunu yapana kadar canım çıktı kimseyi dinlemedim müdahale bile etirmedim değilse biliyorum anlamayacak beni evet herkesin evladı tatlı ama bi yerde kızacaksin da sinirleneceksin de
tarafından
Onu nasıl yaptın ya anlat bizde yapalım. Hatta parti kur oy verelim anaların kralı :D
(154 puan) tarafından
Bende istiyorim valla yaoamiyorum
(1,426 puan) tarafından
Sandıkta dönme sonra:D önce kur oy ver anlatayım
tarafından
Yok valla dönmem :D
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Dogdugundan beri :D yani yenidogan donemi zaten vukuati olmuyo da az büyüdü ben hayır demeye basladim. Simdi de hayır dersem aglar ama cizgimi korurum baska bi sekilde gönlünü alırım hayır dedigim şeyi yapmam. 

Hayir derken sesim sert ve kesindir sessiz tada bagirmam otoriter normal ees tonuyla soylerim.
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Bisey ogretmeye gerek yok bizden gorduklerinin aynisini yapiyorlar laf soz dinlemiyorlar cok fazla karakterinde varsa oluyor bide ama yanlis seyleri duzeltmek icin surekli tekrar yapmak hatirlatmak gerekiyor kizmadan bikmadan usanmadan cocuk yetistirmak cok zor Allah kolaylik versin 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benim esim cok simartiyo görsen 24 saat oyun oynatiyo istediğini yapiyo yani cocuk gibi oynar hic oturmaz o yuzden kizim takmiyo genelde hayır dememizi falan
0 oy
(695 puan) tarafından
Genelde bakşlrmdan anlar kizdigimi yapmamasi gerektigini bebekliginden alstrdm annem we eşimn hayırın8 dinlemz beni dinler cnku onlr hc kiyamiyor we ben bunu yaparken ben hayr diorsam eşim ewet demedi 
0 oy
tarafından
bebeklikten itibaren.. sonradan olmuyo ki cnm iste manaladigindan beri yapma etme biraz da cezq yontemi vs
0 oy
tarafından
Disiplin mi ? Kuzum otoriter anne baba cocuklarin zihninde istemeden de olsa travmalar yaratiyor .Bir cocuk eger simariyorsa ilgi istiyor demektir .Ya da kardesi varsa onu kiskaniyor .

Bazen de ekran bagimliligi cocuklari hircin ve siddete meyilli yapabiliyor .

2 yas sendromunda cogu cocuk zaten ters davranir ve zordur ama oncesi ve sonrasi icin disiplin yerine cocukla gun icinde kaliteli vakit gecirmek , ekrandan uzak tutmak lazim .

Dedigim gibi simarik ve kontrolsuz ofke problemi olan cocuklarin altinda bizim davranisimiz , ekran maruziyeti ,yanlis uyaran fazlaligi yatiyor .İlgi ve kaliteli zaman cok onemli.

İlerde seninle kotu anilar hatirlamamsi icin cok onemli bunlar.

Ee hic ki kizmiycaz biz bu cocuklara ya da ani ofkeyle hic mi yapma demiycez ya da bagirmiycaz? 

Tabi ki insaniz ve yapicaz bunlari ama ilgiyi eksik etmiycez ve ona koydugumuz kurallari once biz uygulycaz .kendimize bakicaz .Yapabildigimiz kadarini yapicaz .

Senin icin demedim genel bir yazi ☺️❤️ kendime de soyluyorum bunlari .Esime de .
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bn 6 7 aylikti hayır yapma demeye başladım şuan 15 aylık hayır yoma dediğim an bırakır çok nadirdir inat ettiği gene bırakıyor ama beni ısırıyor gelip 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok erken başladım 1 yaşından beri anlıyor yapma annecim tehlikeli hayır annecim alınmaz dediğim hiçbişeyi yapmaz şükürler olsun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 263 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 348 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 145 göst.
19 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,433 soru

11,327,633 cevap