0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Kızlar üç yaşında oğlum var ben hamileyken otizm tanısı aldı sonra otizm değil uyaran eksikliği denildi her hafta perşembe günü bir saat özel eğitim alıyor bide iki aylık oğlum var ben buyuk oğluma elimden geldiğince ilgi göstermeye çalışıyorum oyun oynuyorum ama öyle bebek doğmadan önce ki kadar değil çok kıskanıyor kardeşini bu aralar saldırıp ısırmaya başladı özellikle kardeşini emzirdigimde bazen dayanamıyorum kziyorum sonra simdiki gibi uykularım kaçıyor televizyon yasak dediler baş edemiyorum oğlumla sırtımı dondugum gibi açıyor izliyor hocaları ailem eşimin ailesi bütün sorumluluğu bana yüklediler durmadan senin ilgilenmen lazım diyolar zaten ilgileniyorum benim çocuğum sonuçta herkes sen iyi ilgilenmedigin için çocuk böyle yok ikinciyi yapmasaydin sakın kucuguyle fazla ilgilenme büyüğü daha çok ilgiye muhtaç sakın televizyon bakmasın gerçekten intihara surukleniyorum yanımda kimse yok iki çocuğuma tek bakıyorum ev yemek temizlik her şey bana bakıyor oradan oraya koşuşturmaktan bazen topuklarim su topluyor ben galiba yetemiyorum iki çocuğuma iyi bakamıyorum o kadar cikmazdayim ki 

18 Cevaplar

0 oy
(1,072 puan) tarafından
İkinci çocuğun çocuk değilmiş gibi davranmislar sen onların annesisin onlar için en iyisini sen bilirsin
(337 puan) tarafından
Gerçekten su saat olmuş hala yatsı namazı kılmaya fırsatım olmadı küçüğü yatmıyor büyüğü erkenden yatıp sabahın köründe kalkıyor o kadar uykusuzum ki gozlerimin ici yanıyor
(1,072 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
rabbim yar ve yardim cin olsun inşallah 
(337 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Oglum 3 yaşında kizjm 1 buçuk esim yanımda değil tek başıma büyütüyorum rabbime çok şükür bırak evini b.o.k götürsün çocuklarından değerli değil hep ikisiyle vakit geçiriyorum evet biz annelere daha çok görev düşüyor en çok bizim ilgilenmemiz gerekiyor evlatlarımızla rabbim o sabrı sadece bize vermiş rabbim o kutsal anneliği biz kadınlara vermiş bende oğluma tvyi unutturdum surekli boyama yapıyoruz bazen arabalarıyla oynuyoruz ve hep yerde otururum onlarla aynı boy seviyesinde olup onlarla daha iyi vakit geçirmek için kendimde tv izlemem mesela tlfon almam onlar yanımdayken 
(337 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum ama oğlum kopmuyor televizyon dan çünkü dedelerine gittiğimizde onların yada başka yerlerin televizyonlari hep açık bazen bı geliyorum çocuğa çizgi film açmışlar niye diyorum ya durmuyor diyolar akıl sağlığimla oyniyorlar
(2,618 puan) tarafından
Canim belli bi süre kimseye gitme kimsede gelmesin evladlarin için fedakarlık yap
(337 puan) tarafından
Bu hafta sadece dört  gün misafirim vardı geliyorlar gelmeyin diyemem ki ben zaten gitsem bı kaynanama Gidiyorum
tarafından
Misafire hazirlikla ugrasmaktan ilgilenemezsiniz ki cocuklarla. "Bu donem musait degilim." Deyin.
0 oy
(240 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah. Sen mükemmel bir annesin kulak asma kimseye. O kadar çok düşünseler sana yardım etmeye çalışırlar
(337 puan) tarafından
Gerçekten birinin desteğine o kadar ihtiyacım var ki soyledigimde bana ikinciyi yapmasaydin diyolar çok üzülüyorum
(240 puan) tarafından
Niye yapmayacakmissin? Ya da yapınca onlara mi sormaliydin ? Allahım bu insanların derdi ne ya
(337 puan) tarafından
Madem yaptın ikisinede bakacaksın demeye çalışıyorlar ben zaten oğlumun durumunu öğrendiğimde beş ylik hamileydim yoksa bende bir kaç yıl ara verirdim en azından toparlanan kadr
0 oy
(119,338 puan) tarafından
derdi veren dermanida verir elbet rabbim sifa versin
(337 puan) tarafından
Amin inşallah oğlum biraz toparlansaydi
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım. Çevrene kulaklarını tıka. Saçmalamışlar. Her çocuk özeldir ve en iyi annesi ilgilenir. İnsanız sonuçta.çok bilmiş konuşacakalarına yardımcı olsunlar manen destek versinler en azından. Ama nerde öyle düşünceli insanlar.. Ev işlerini çok önemseme. Olduğu kadar.
(337 puan) tarafından
Keşke biri bana çıkıp dese sen çocuklarınla ilgilen boş ver evi yok illa her yer her şey dört dörtlük olacak yoksa bir ay dedikodu malzemesisin
(4,651 puan) tarafından
Ya canım benim bırak yapsınlar dedikodunu. Sen çocukların ile ilgilen. Yüzüne bişey diyen olursa ev işi salmışsın falan  o zaman yapıştır cevabı. Korkma çekinme kimseden.
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Allah yardimcin  olsun cok biliyorsaniz bi elimden de siz turun de sende 
(337 puan) tarafından
Kim Tutacakkki anca konussunlar
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Haftada bir kez bir saatle olmaz mutlaka bi özel rehabilitasyon okuluna gönder bol bol eğitici kitap ve oyuncak al birlikte oyna böyle tek başına yapabileceğin bi durum değil zaten evi işi boşver olduğu kadar idare et geçici bi süreç bu ama yeteri kadar eğitim alabilirse 
(337 puan) tarafından
İzleme alındı çok kötü değil dediler çok şükür zaten rehabilitasyon merkezinde eğitim alıyor bir saat yeterli dediler
(4,089 puan) tarafından
Ama böylesi sana çok zor normal çocuklar bile daha sosyalleşsin daha iyi konuşsun güzel vakit geçirsin diye kreşlere yönlendirilirken sadece bi saat eğitim alıp evde tüm kalan eğitimi senin üzerinde olması çok zor hem de bebeğin varken
(337 puan) tarafından
Bilmiyorum öyle dediler bu ay tekrar piskiyatriye götüreceğiz bakalım o diyecek bize ne kadar kalması gerektiğini
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O sorumluluğu tamamen sana yıkanlar gelip yardımcı olmayı neden düşünmüyor 

Allah yardımcın olsun canım
(337 puan) tarafından
Birde haftadada belki üç dört gün misafirim oluyor nasıl ilgilenim
(14,428 puan) tarafından
Kabul etme cnm bence gelmesinler diyemezmisin
0 oy
tarafından
Canım alt komşum da bu anlattığın durumda ikinci olduktan sonra bebeğe saldırıyor diye büyük çocuğun ulasamayacagi şekilde tavana hamak aştılar sabah akşam bebek uyudu orda tabi ben o bebeğe hep acıdım kucaktan mahrum büyüdü. Buyukle ilgilendiler hep. Ekrandan uzak tuttular. Kitaplar,kartlar hep eğitici aktivitelerle vakit geçiriyorlar. Ama bence bu sefer de küçük ilgisiz kaldi. Nerden anladın dersen benim bebekle karşılaştırıyorum o kadar fark var ki. Benim bebeğin 4 aylıkken yaptıklarını o 6-7 aylıkken yapıyor düşün yani. Sakin küçük bebeğini de ihmal etme. Büyüklerde elinden geldiğince ilgilenmeye çalış ilgi çok değiştiriyor ve gerçekten de ekrandan uzak tutmalisin. Gerekirse TV bin pirizi Boz'un calismiyor bozulmuş deyin. Eşin gelince hiç ilgilenmez mi büyükle?
(337 puan) tarafından
İlgileniyor ama iki saat sonra uyuyor oğlum küçüğü de iki üç anca yatıyor

Ne yapacağımı nasıl yeteceğimi gerçekten bilmiyorum bazen oturup ağlıyorum
tarafından
Çok haklısın canım Allah yardımcın olsun :(
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım senin durumun zor ama bunu her ailede yapıyorlar karışmayan kimse yokki sorsan jendi çocuklarına bakmışlar mı ama üzülme sen çok iyi bir annesin ikinci çocuk içinde iyi yapmışsın şimdi kızar eder ama bir iki seneye oda büyür oynarlar beraber o zaman desinler niye yaptın diye sen millete bakma sen sadece evlatlarına bak elalem sen dört dörtlük olsan da bir kusur bulurlar
(337 puan) tarafından
Sadece dua ediyorum belkide küçük cocugum abisine şifa olur da ondan öğrenir herşeyi
tarafından
İnşaAllah canım benim rabbim kolaylık versin
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O akil verenler gelsin de yardim etsin ozelliklede esin Allah yardimcin olsun canim
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Gelip bir isin ucundan tutmazlar akil verip dururlar onlar kucuk bebegi severken sen buyukle ilgildnebilirsin. Yada buyukle oynasalar sen bir isini yapabilirsin . Allah kolaylik versin canim cevrendekilere merhamet versin
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Yani snaa gerçek ama acı birşey soyluycem. Cocuk esinin ailesinin veya senin ailenin çocuğu degil. Senin çocuğun . Onlar bakmak zorunda degil. Ha arada gelip yardimci olurlar.ona bisey demiyorum ama her halukarda sorumluluk sende. Herkesin evinde ayni farklimi saniyorsun benimm kizim.2 yaşında oğlum 4 aylik. Kızım oğlumu kıskanıyor baezen vuruyor normal yani kiskanmasi . Yeni bi kardeş geldi tahti sallandi ilgi onda mecbur kiskanicak hayatin gercegi.bu

Benim gorumcemin oğlu 6 yasindaydi kardesi dogdugunda. O bile nasil kiskandi cocuk gunlerce yemek yemedi agresiflesti. Hani yaş farketmiyor her yaşta kiskanclik oluyor sadece kucukler duygularini ifade edemedikleri için kucuklerde birsz daha zor olabilir belki.saana tavsiyem kardeşine vuruyorsa eğer o an büyük olan çocuğu kucagina al ve sevgini ona ilklerine kadar hissettir. Senide seviyorum onuda seviyorum mesajini ver sakin kızma kizarsan dahada agresiflesir kaardesine karşı bileylenir. Sevgi herşeyin ilacıdır 
(337 puan) tarafından
Tabiki benim çocuğum en güzel şekilde yetebildigim kadar bakmaya ilgilenmeye çalışıyorum ama bana ikinci çocuk niye yaptın yapmasaydin bu biraz buyuseydi madem yaptın tek bakacaksın diyolar
(1,253 puan) tarafından
Onlarda vicdansiz olmasin o kadar cnm sevmesini biliyorlarsa yardimda etsinler azcik. Ama dedgm.gbi cocuk senin çocuğun biyere kadar yardim eder ler
0 oy
tarafından
Cnm maddi durumunuz müsaitse büyüğü kreşe ver. Ben de 3 yaşında verdim orda oyun etkinlik derken güzel vakit geçiriyor. Sende kucukle ilgilenirsin o evde yokken. 3 yaşındaki çocuğu evde durdurmak çok zor gercekten
(337 puan) tarafından
Gerçekten sorduk sorusturduk iki saat gelsin öbür öğrencilerle aynı parayı öderiz dedik onu bile kabul etmiyorlar
tarafından
Keske alsalar cnm kres cok iyi oluyor cocuk icin. Evde benimkinin de elinde hep telefon cizgi film falan basedemiyorduk
(337 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi varmiydi verdiginizde
tarafından
Evet cnm vardı. Ama bezli alan kreşler de var
(337 puan) tarafından
Almadılar oğlumu
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim Rabbim seni feraha çıkarsın unutma bu senin sınavın Rabbim öyle büyük ki seni feraha cikarcak elbet bunu da geçirecen
0 oy
(1,701 puan) tarafından
O söyleyenler doğurup doğurup salarlar çayıra etle utla kendileri büyür kalkmışlar burda senin anneliğini sorgulyrlar hargi sıfatla?
(337 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bazen oturup ağlıyorum çok üzülüyorum
0 oy
(10 puan) tarafından
Canim öncelikle özel eğitim kreş kaynaştırmsi olmadan otizmli cocuklarda çok iyi sonuç vermez. Verir ama kreş kadar geç olur sen akıl sagligindan olursun.  Maddi durumun yoksa sosyal hizmetelre basvur kreş desteği için. Tras köpüğü al sen yere naylonu oynasin. Duyu salıncağı var tavana asiliyor yuvarlak bisey ondan edinmeye çalış.  Ikea tünel var çok etkilidir.  Trambollin etkilidir. Bunların hepsini almak çok pahalı ama dolap uygulamasinda ikinci el bulabilirsin. Kardeşini emzirirken ona kitap oku ama eline beyaz eldiven tak dikkatini çeksin.  Parmak oyunu söyle.  Kardeşini emziriyorum ama seninlede ilgileniyorum seninle bağımız kopmadı mesajı veririsin. Okulöncesi öğretmeni olarak tavsiyem bunlardir
(337 puan) tarafından
Beyaz eldiven neden
(337 puan) tarafından
Özel kreşe vermek istedik almıyorlar parası neyse günde bir iki saat dedik yok kontenjan var kaynaştırma öğrencisi almıyoruz yok tuvalet eğitimi yok yok kendisi yemek yemiyor dedim ben yanında dururum yok veli almıyoruz dedilerde dediler
(10 puan) tarafından
Dikkatini çeker
(10 puan) tarafından
Bu yasal değil almak zorundalar. Ama siz sosyal hizmetlere gidin . Onlar yerlestirsin çocuğunuzu kreşe o zaman kabul ederler. Kaymakamlıkta oluyor galiba.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 137 göst.
22 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Meyra nur (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 330 göst.
7 Kasım 2023 Aile kategorisinde Asilomm (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde onurkrtp09 (19 puan) tarafından soruldu

380,040 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı