0 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
8 aylık çıkmadı henüz de merak ettiğim geç olduğu için hepsi bi anda mı çıkar daha mı rahat olur yoksa sancılı mı? 

18 Cevaplar

0 oy
(119,172 puan) tarafından
kuzey yasima dogru cikardi bana gore avantaj cunku hepsi arka arkaya geldi 
(726 puan) tarafından
Mızmızlık yapıyo ya ona bağlıyorum ama yanılıyorum sanırım
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor ya her türlü o azı dişler çok sıkıntı yaşatıyormuş kızım bir yaşında çıkardı ilk dişini bekliyoruz bakalım diğerlerini
(726 puan) tarafından
Hadi ya bende hep bu süreçten korkuyodum hayırlısıyla sancısız atlatırlar inşAllah
(2,785 puan) tarafından
Canım disenol diye bi toz var iyi geliyoms diş döneminde benim kizm 26 aylık hepsni çıkarti ama faydası oldnu okudum bebek bakmda
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Oglum 1 yaşına girecekken cıkarmıstı alt üst birer tane. Suan digerlerini bekliyorum bakalım 13 aylık
(726 puan) tarafından
Ya bende bakıyom daha bişey yok acele ediyormuşum bi tik
(1,007 puan) tarafından
Valla suan tam bir arsız cidden 2 aydır hayattan sogudum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Kizim 10 aydan buyuktu ciktiginda :) 
(726 puan) tarafından
Bende acele ediyormuşum ya yeğenim 7. Ayda çıkardı da bizde tık yok bekliyim bari biraz daha:)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Avantaj çünkü daha sağlam oluyor
(726 puan) tarafından
Aa neden peki
(6,203 puan) tarafından
Nedenini hiç sormadım inan kızımın doktoru söylemişti bizim de 9 ya da 10.ayda çıkmaya baslamisti
(726 puan) tarafından
Aa iyi bari vardır bi bildiği:)
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Selim'in de ilk dişi çıktığında 9 aylık falandı ondan sonra peşpeşe çıkardı geç çıkması daha iyi bence
(726 puan) tarafından
Ayy inşAllah sancısız atlatırlar bütün bebişler
0 oy
(7,233 puan) tarafından
Avantaj daha geç ısırmaya başlar hala acıyor göğsüm kopacak sanmistim 
(726 puan) tarafından
Sıkıştırıyor acıtıyoda bakıyom hiç bişey yok
(7,233 puan) tarafından
O acı ne ki canim dişi çıkınca gör sen gecen gece ağladım resmen dayanamadım
0 oy
tarafından
Bence dezavantaj, ne kadar erken çıkarsa o kadar peş peşe olur, benim oğlan 6 aylıkken çıkardı 17 aylık 15 dişi var maşallah, şuan son 5 diş, benimki hep peşpeşe 2-3 tane çıkardı, bi ara sadece 3 ay ara verdi, onu vermeseydi dişleri tamamdı =))) 
(726 puan) tarafından
MaşAllah bakalım hayırlısı ya:)
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Benim oğlum 4 aylıktan başladı şuan 15 aylık bütün dişini tamamladı

Bence avantaj 

Hepsi aradan çıkmış oldu 

Çok şükür artık rahatız
(726 puan) tarafından
MaşAllah ya
(2,856 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Oğlum 6 kızım 9 aylıkken çıkardı ilk dişini ikisinde de huysuzluk olmadı pek ama şuan. Oğlum 5.5 yaşında 2 dişi düştü erken düşürdü dişlerini erken çıkarması yla alakası var mı acaba 
(726 puan) tarafından
Hiç bilgim yok
0 oy
(120 puan) tarafından
Benim kızım da 8 aylık hiç dişi yok daha bende post acacaktim aynı durumdayız bizimki sürekli kasiyor diş etlerini ama gelen giden yok bakalım hayirlisi
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Canım avantaj mı dezavantajmi bilmiyorum ama kızım 13 aylık hatta 14 diyelim az kaldı 14 ayina hala bir tane bile dışı çıkmadı herkes geç çıkarması iyi  saglamnolur diyor ama hormonal sıkıntı vitamin eksikliği vs den dolayı geç çıkar diş diye okumuştum eşime anlatamadım bı turlu bunu kaynanam 2 yaşında çıkarmışim ben dişimi dedi geç çıkarması iyi olur falan dedi  esimede bunu o yzuden anlatamadım bı türlü götürelim desem doktora birşeyi yok diyecek eminimki  bakalım bekliyorum
(849 puan) tarafından
Kimi çocuklar geç çıkarıyormus çok normalmis sende  takma kafaya . Sağol canım Allah razı olsun
(1,538 puan) tarafından
Yani öyleymiş canımda birde öyle vitamin eksikliği vs şeyler okuyunca endişeleniyirim açıkçası inşallah hayırlısı olur bakalım 12 . Ayda kan alındı olsaydı birşey derdi gerçi doktor ama bakalım hayırlısı bu ayda çıkmazda yinede soracam doktoruna
(849 puan) tarafından
Danış aklında kalmasın bu bebelerin ortası yok senin ki gecikmiş benim ki erkenci
(1,538 puan) tarafından
Aynen doğru diyorsun :)
(726 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi de farklı işte sancısız atlatsın tüm bebişler❤
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Kesinlikle avantaj daha kolay cikiyor ilk disimiz 13 bucuk aylik cikti
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Valla cnm inan erken veya geç olmasının ne gibi bi faydası beya zararı vardır bilmiyorum ama oglum 6 aylikken çıkarmaya başladı suan 15 aylik 12.dis çıkacak yani 4.azi disi patlatiyo kaldı 8 dis ama mahvetti azilar umarim kolay çıkarırlar bundan sonrasını 
0 oy
tarafından

Geç çıkan diş daha sağlıklı olur derler ilk çocuğum yaşına yakın çıkardı gerçekten çok sağlam süt dişleri bile kendisi dökülmedi çektirmek zorunda kaldık ikinci bebeğim 8.5 aylık 6 tane dişi var :) inşallah onunda sağlam olur 

0 oy
(7,625 puan) tarafından
Benim çocuklarım 8. Ayda çıkardı hep 

Ablamin kızı 16 17 aylıkken çıkardı ilk dişlerini 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
BEnım oğlum 13 aylıkken çıkardı ilk dişini sonrada arkasından mayın gibi çıktı hepsi teker teker Hiö ateşi ağrısı sancısı olmadı 
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Bence aynı dış sonuçta ya canları acır. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 333 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 108 göst.