0 oy
561 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar merhaba buraya yeni katıldım uyuyamıyorum size derdimi yaşantimi paylaşmak istedm ....

Kizlar bn 3 yillik evliyim bn 20 yaşındayım eşim25 3 aylik da bir kızım var 

Gelelim derdime eşimin kıskançligina öncelikle evden çıkmam yasak ne olursa olsun cikamam arkadaş yasak komşu yasak düşünun rehberimde 5 kişi var o kdr 3 yıldır dışarı çıksam bile hep aynı şeyleri giyerim degşik bir şey giymem yasak ( evli barkli kadinim kime suslenecem) 

Bbm eşim kafes dovüşcusu tartışma olur bn söylenirim o sürekli bni dövmekle tehtit eder 

Her şeyim kısıtlı hiç bir konuda düşüncem olamaz fikrim olamaz herhangi birinin yaninda konuşmam yasak 

Eşi bu kdr kıskanç olan var mi aranizda merak ediyorum ya da bu hayati boyle yaşayan bn miyim sadece ....
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Sen buna kiskanclik mi diyosun gercekten ? Oldu olası em.besil kocan sana tasma taksın gezdirsin. Bir an önce ayril o adamdan boyle hayat mi devam eder ya
(665 puan) tarafından
28 yaşındayım 3 çocuğum var 13 yıldır evliyim ilk cocugun 12 ysinda ne okula götürdüm ne bakkala ne markete ne parka ortanca oğlum anasinifina başladı 12 yıl sonra tek başıma sokağa adım attım anneme kardeşime tek başıma gitmem yasakdi kendi götürürse gotururdu çok kavgalar ettik çok ayrılmalar kalktık olmadı ilk zamanlar anlamadım ama hepsi geçici canını sıkma Allahım daha büyük dert vermesin ilk4 sene guneslikleri kapalı oturduk evin içinde cam acmazdim zamanla zamanla düzeldi babamdan kıskanır hiç bı akrabama götürmesi halen öyle daha ne diyim Allah sabır versin bende çok dert ettim canımı sıktım ama hiç birşey can sağlığından önemli değil canını sikma imtihandır geçer elbet olsun sende evinde mutlu olmaya çalış biliyorum çok zor duvarlar üstüne gelir kafayı yer gibi olursun ama yaoacak bisey yok kuzum hayat öyle böyle geçecek rabbim hayırlısını versin eşine hidayet versin...
tarafından
Öyle gececek böyle geçecek diye bisey yok malesef siz katlanmış olabilirsiniz başkası sizin gibi olamaz insanları yanlışa yonlendirmeyin kimse eziyet için kölelik için evlenmedi evlenmek ne kadar normalde boşanmakta o kadar normal bisey bu kadar korkmayın ya
(665 puan) tarafından
Pardon da sen yazıyı okumadın galiba kadın babama bile demeye korkuyorum dovmekle tehtid ediyor diyor boşanmaya kalksa neler yapar hiç düşündün mü ne yapsın akşam haberemi çıksın kadın bı kadın cinayeti daha diye töbe Yarabbi... İmkanı varsa bosansin ben boşan ma mi diyom sanki evlenmek kadar bosanmakta normal ...
-Reklam-
+1 oy
(570 puan) tarafından
Bu kıskançlık değil canm eşin psikolojik destek almalı bence Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Kiskanclik degil bence bu baska bir sey sen adina kiskanclik koymussun nasil kstlaniyosun 
0 oy
(78 puan) tarafından
Kıskançlık tan fazlası bu ilk zamanlar bizde de vardı tek bi yere çıkmam falan ama ben eşimin bana yaptığını yapmadım ona her zaman sana güveniyorum dedim ileri zaman da bende 3 yıllık evliyim suan hastaneye falan kendim gidiyorum hani onun baskısı da etraf dedikoducu ve cok cahil ondandir ama onu anladım bende ayrıca onu bigün iyi döverek dicem de sana ve çocuğuna üzülüyorum canım k.bakma  
(4 puan) tarafından
Güvenle alakasi yok yani ben bu zamana kadar bni bu kadar kisitlamasina ragmen sozunden cikmadim hata yapmadim ona gelince asla karismam işinden gelir sporuna gider istedigiyle konuşur istedigini giyer istedigini yapar
(78 puan) tarafından
Bak canım benim eğer ki bir kıskançlık cigirindan çıkmışsa bu güveniyor demektir ben her zman derim sen onu kisitlamiyorsun o neden seni bu kadar çok kısıtlı yor mesela bu senin hata yapman ile asla alakali değil ki sen çok mükemmel bir insansin belki sorun onun düşünce bozukluğunda sende değil zaten
(10 puan) tarafından
Bu kıskançlık değil seni çok güzel manipule etmiş.  Bunun adına kıskançlık değip geçiştirme.  Sen çocuğunla ilerde başbasa parka oyun yerlerine Bi kahve icmeye cafeye gidemecek misin.
Benim eşimde eski sporcu kıskançlık boks ama gücünü böyle şeylerle göstermez.  Şuan çok gençsin ama 30 ama gelince kendini affetmezsin buna nasıl  göz yumdum diye3. Eşini seviyorsan ince huyuma gidip duzetemeye calis arkadasim
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Adam esir almış kendine. Kafa yapısı normal değil kıskançlıkla alakası yok seni duygularına hapsetmiş.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bu kiskanclik değil güvensizlik ve kisitlama.Evli kadın zaten birisine süslenmiştir evli olmayan da birisine süslenmiştir amaç kendini iyi hissetmek.Allah eşine akıl versin çünkü fazlasıyla ihtiyacı en kısa sürede de psikolojik tedavi gorsun normal değil cunku
0 oy
(701 puan) tarafından
Gerçekten iğrenç bir hayatt
(701 puan) tarafından
Yani aklıma bu şarkı geldi birden dalga geçmiyorum.
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Ve sen de hala bu adamı çekiyorsun öylemi... Kendine garezin mi var neden katlanıyor dün.. bunun adı kıskançlık deyil bende resmen esir etmiş... Kendi istediği gibi yaşasın girsin çıksın ohhhh sana gelince hapis hayatı... Yazık deyilmi canına sende bir ana evladidin yokmu kimin kimsen kurtul elinden o şizofrenin
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bu kadar mı sevmiyosunuz kendinizi yaaa !!!
0 oy
tarafından
Yok ya tatlım ben bu kadar özgürlüğümü kısıtlatamam katlanaman yani anormal bir davranışım yoksa kıskanılacak karışmasın güzelce anlat tepkini koy yoksa çıkamazsın işin icinden ,dışarı konusunda da zaten belli arkadaşları oluyor insanın yani abartılı senin eşinin yaptigi kıskançlığı geçmiş bence hastalık boyutuna ulaşmış 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Bu kıskançlık değil ama başta onu söyleyim bildin seni hapis etmiş istedini yaptırıyor
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O kisknc deil hasta
0 oy
(1,625 puan) tarafından
O kıskanç değil o tam bir ruh hastası bacım kaç kurtar kendini
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bu kıskançlık değil. Seven sevdiğini zaten kıskanır ama böyle değil. Eşiniz size zulüm ediyor, yapabileceğiz bir şey yoksa sabr edeceksiniz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Canım bu kıskanclik boyutunu fazlasıyla aşmış. Eşin herşeyi yasakladiysa buraya da yazdığını görürse evde kıyamet kopacak tır. Ev yasağı arkadaş yasağı nedir. Küçük bebenin hastanesi var dışarıya çıkıp hava alması var. Esin destek alsın bence ki reddedecektir. Ailen biliuor mu bu durumu
(4 puan) tarafından
İşe gitti o gelmeden muhtemelen uygulamayi silip birdaha yuklemeyecem yoksa dusunemiyorm bile ... Kimseyi görmedigimizden cok sukur bebem daha hasta olmadi aydan aya aşısına çıkıyoruz sadece
0 oy
tarafından
Sen esinin her dediğini baştan kabul ettiğin için hatalı olan sensin esim bana karışamaz evlilik birbirini kısıtlamak degildir 

Evli kadın farklı kıyafet giyince süslenmis mi oluyor esin milattan önce çağlarda kalmis 

Para vermemek için öyle diyordur
(4 puan) tarafından
Yok parasina o kadar düşkün değil ne istesem alir ama ben de giyemeyecem şeyi nie alayim zoruma gidiyor dolaptakiler bile evlenirken 2 parca bir seyler almiştim 3 yil oldu hala etiketleri uzerlerinde duruyor
0 oy
(568 puan) tarafından
Ben öyle bi adamla zaten evlenemezdim. Esim cok anlayışlıdır. Telefonuma 100 tane mesaj gelsin 1ine bile dönüp bakmaz. Aksam 9 olsun kızlara gecicem diyim ben birakiyim der. Hiç beni bu konularda sıkmaz Allah var. Kıskançtır ama bana güvenir. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 281 göst.
16 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 216 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 722 göst.
17 Aralık 2019 Diğer kategorisinde HaticEmrah alp (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 514 göst.