0 oy
546 göst.
Aile kategorisinde (155 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba arkadaşlar, hamileyim kızım olacak adını İlayda koydum. İsimli hastane takımıda yaptırdım ama kime desem burun kıvırarak tepki veriyor. Annemede söyledim yok İlayda ismi Kuran'da geçmiyormus daha güzel isim yokmuş mu bilmem ne bilmem ne. Yahu insanlar neden verdiğimiz kararlara saygı duymaz benim çocuğum bu ya istediğim ismi veririm niye Bir sürü nasihat akıl verme çabasına girer bu insanlar. Kime ne. 

Kusura bakmayın sinirlendim içimi dökmek istedim. 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bak ben de Hamza Göktuğ koyucam Allah'ın izniyle,kimse laf edemez,edenlere de benim çocuğum ben bu ismi seviyorum kimseyi ilgilendirmez diyorum. Herkes yerini ve haddini bilecek,mesela bi akraba kayinbabanin adını koy dedi yok dedim,e nolacak koysan bilmem ne dedi valla o adı çok seviyorsan sen doğur koy çocuğuna bana karışma dedim.kasiniyorlar napiyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Deseydin insanları isimleri ile degil amelleri ile cennete giriyor Kuranı kerimde olmadı diyede bişey olmaz yani 
(155 puan) tarafından
Valla anneme dedim benim adımda Kuran'da geçmiyo.
Bi isimi takılacak değilim ben beğeniyorum dedim
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Anlami güzel olduktan sonra Kuranda geçip geçmemesi önemli değil ki kuran da geçip anlami güzel olmayan isimler var
tarafından
Aynen ben de onu dicektim
(155 puan) tarafından
Su perisi anlamına geliyor. Ama söylemesi hoş yeni nesil isimlerdende koymak istemedim.
tarafından
Boşver kız annesi sensin sen karar verirsin Gül geç
0 oy
(889 puan) tarafından
Benm görümcemin kızı da ilayda.normal bir isim yani .burun kiviracak kadar degil
(155 puan) tarafından
Yok herkesin derdi şey, herkese tek tek sorucam herkesin onayını alicam ona göre isim vericem sanki o çocuğu büyütürken herkes yanımda olacak. 9 ay ben değil onlar taşıyor sanki. Ayy nasıl sinirlendim ya sabah Sabah
0 oy
(1,691 puan) tarafından
cok pismanim bende isim konusunda dogana kadar kimseye soylememek en mantiklisi 7 ayda soyledim herkese nefret geldi valla bidaha aklimda dogdugu gun soylicem ismini bende herkese de oneririm
(155 puan) tarafından
Valla mantıkli. Ben anlamıyorum insanlara neden başkalarının çocuğunun ismi dert olur kime ne yaa
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Takma canım ne derlerse desinler çocuk senin çocuğun 
(155 puan) tarafından
Yok takmamaya çalışıyorum ama gelipte durup dururken gereksiz akıl veriyorlar ya beni ilfitre ediyorlar.
0 oy
(736 puan) tarafından
Kızımın ismini beğenmiyorlar diye kendini üzüp kafani takma başka bi isim koysaydın ona da bişey bulacaklardı
(155 puan) tarafından
Elimden geldiğince takmamaya çalışıyorum ama ben 30 yaşıma geldim kendim bı karar alipta hareket ettiğimde annem hiç bir zaman memnun olmadı istiyor ki her şeyi onun onayıyla hareket edelim kızımın adını kimseye söylemeden direk İlayda koydum ya dert oldu
0 oy
(1,735 puan) tarafından
Aynı şeyi bende yaşadım tepkimi koydum sonunda dayanamadım daha ağızlarını açamadılar gayet güzel isim maşallah ALLAH SAGLIKLA KUCAGINA ALMAYI NASİP ETSİN
(155 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Eşim de memnun bişey demiyor geri Kalan herkese dert.
(1,735 puan) tarafından
Bende dedi isim KURAN-I KERİMDE Geçsin geçmesin degil önemli olan o isme yakışır davranış  yaşam sürmesi ilerde diye sustular canım sen bebeğine odaklan canım kimseyi takma
0 oy
(119,169 puan) tarafından
en sinir edici sey
(155 puan) tarafından
Valla ya sanki onlar doğuracak.
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Aman ne takiyon bosver
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Sakın üzülme ismin Kuran'da geçmesi önemli değil ki önemli olan anlamının kötü olmaması. İnsanlar hep konuşurlar kendi ailen olsa bile.. 
0 oy
(326 puan) tarafından
Dengesiz dengesiz konuşuyorlar benim kızım içinde aynısını yapıyorlar başka isim yok mu ne gereği var ki 2 side kuranda geçiyor ben çok araştırdım koydum ismin bir enerjisi var bu gerçek ve anne ne isterse öyle olur takma onlara bakma sen
0 oy
tarafından
O senin evladın sen beğendiysen sorun yok bende pek ilayda isminden hoşlanmıyorum birde çok kullanılan bir isim ama sen beğenmişsin kimin ne dediği çok önemli değil:)
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Oğlumun adı konusunda bende kayınbaba ve kaynana tarafıyla sıkıntı yaşadım. Sonra aklımızdaki tüm isimlerden vazgeçip bambaşka bi isim bulduk. İçimize sinince söyledik beğenmediler. İşte biz koyduk diyoruz yok koymadık daha diyolar falan :D en son sosyal medyada paylaştım. Hiç sevmem normalde ama akrabaları görsün diye paylaştım. İkna olmak zorunda kaldılar o isme. 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Cok asil bir isim
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Bence çok güzel isim hiç takma ben defalarca isim değiştirdim herkes bişey söyledi en son bulduğumuz çok içime sindi öyle kaldı söylenenleri de umursamadık. Hele kaynanam ben onu söylemem benim evime gelince başka isim söylücem dedi eşime öyle bişey yaparsa bidaha götürmem dedim şimdi seve seve söylüyor :)
0 oy
(142 puan) tarafından
Bence gayet hoş ben de kızıma vermek istiyordum ama esim istemedi.
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Ay çok güzel isim ben çok severim İlayda
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Benim adım ilayda ne alaka saçmalamışlar su perisi demek ilauda 
0 oy
(137 puan) tarafından
Evet kuran da geçmiyor ama dinen koymakda da bi sakınca yok bnm kızmn adıda İlayda ve :) maşallah çok uyumsal gerek doğumu gerek bebekliği ve şuan 5 yaşnda halen de öyle ve İlaydalar Zeki oluyor:) boşver ismiyle yaşasn inşallah sen takma canım 
(155 puan) tarafından
Çok sağol canım içime su döktün

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde merica87 (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 446 göst.
0 oy
12 cevap 378 göst.
21 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Arzuylcn41 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy