+1 oy
557 göst.
Aile kategorisinde (5,108 puan) tarafından
Kızlar soru biraz saçma gelebilir daha önce hiç bu tarz sorular sormadım ama çok kararsızım. Afedersiniz dün geceden beri karın ağrım var ishal oldum ve kusuyorum. Bu arada 23 haftalık hamileyim. Bulantılar ara ara oluyordu zaten ama uzun zamandır kayınvalidemlere gitmiyoruz eşim gitmeyi çok istiyor ben nerdeyse 5 aydır gitmedim. 

Kayınvalidem en son 2 ay önce bize gelmişti 1 saat uzaklıkta ilçede oturuyorlar. Evleri sobalı ve ben nerdeyse her gittiğimde hasta oluyorum üşütüyorum. Sadece 2 gece kalacağız bu akşam çıkıp Pazartesi sabahı dönmeyi düşünüyoruz. 

Hasta olmasam benim için sıkıntı yok ama bu haldeyken zorlanır miyim acaba bilemiyorum çok kararsızım ya da akşama kadar geçmesi için haşlanmış patates dışında ne yesem iyi gelir ishale. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için

14 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar bazı mesajlara dönüş yapamadım hepinize teşekkür ederim önerileriniz için♥️ Bazılarını uyguladım gerçekten de iyi geldi iyi olunca gitmeye karar verdim, dün akşam yola çıktık şimdi kayınvalidemdeyiz iyi ki gelmişim iyi geldi değişiklik
-Reklam-
0 oy
(7,567 puan) tarafından
Patetes haşlanmış yumurta filan 
(5,108 puan) tarafından
Patates evde kalmamış ama yumurta iyi gelirmi ki onu da deneyim iyi geliyorsa
(2,825 puan) tarafından
Yoğurt ye
1 avuç pirinci kaynat soğanla beraber az tuz koy karabiber yoğurt ye
Hiç bişeyin kalmaz inşallah
Geçmiş olsun
(421 puan) tarafından
Yumurta üşütmeyi daha da belli eder derler
(421 puan) tarafından
Ishale türk kahvesi iyi geliyor bir çay kaşığı çiğ türk kahvesi üzerine 3 5 damla limon damlat yut arkasindan su içersin sade türk kahvesi tüket tuzla haşlanmış patates ye
0 oy
(22,071 puan) tarafından
Ben olsam gitmem ama senin aran iyi madem git canim 
0 oy
(48,459 puan) tarafından
Gecmis olsun gitme otur evinde 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım akşama iyi olmazsam gitmem büyük ihtimalle çünkü çok zorlanırım
0 oy
tarafından
Bir tatlı kaşığı kuru kahveye bir kaç damla limon damlar ye onu kesiyor muz yiyebilirsin 

Ama bu durumda gitmen doğru olmaz diye düşünüyorum hem kusma hem ishal rahat edemezsin eşinin anlayos göstermesini umuyorum. 

Ayrıca ne sebepten dolayi hastasın o da var 
(5,108 puan) tarafından
Kahveyi denemeyi düşünüyordum canım teşekkür ederim şimdi deneyeceğim umarım faydası olur. Bende o şekilde düşünüyorum hiç rahat etmem orda da aynı şekilde devam ederse. Dün akşam eltime çaya gittik acılı şeyler yedim baya midem karıştı ondan dolayı diye düşünüyorum
tarafından
Bişey dokundu ise geçer kahve limon yap sen canım iyi geliyor o. Geçmiş olsun ama bol su tuket ishalsin madem
(5,108 puan) tarafından
Sanırım öyle oldu canım zaten çok yedim ve alakasız şeyler yedim turşu tatlı çiğköfte çay
Çok teşekkür ederim önerilerin için şu kaybı oluyormuş sanırım o zaman bolca su içeyim
tarafından
Evet canım su kaybı oluyor hamilesin bide bol sıvı tuket tekrardan geçmiş olsun
0 oy
(301 puan) tarafından
Canim bebegini düşün öncelikle ama kayinvaliden orada sana is yaptirmazsa rahatsiz olduğunu da soylersen belki iyi gelebilir :) bence git sobaya patates atin yiyin :) 5 aydir da gitmiyormussunun madem . Benim kayinvalidem 1 saatlik mesafede olsa sanirim her hafta sonu beklerlerdi. pirinci haslayip suyunu icmek , 1 tatli kasigi nisasta ya da turk kahvesi uzerine limon damlatip o şekilde yutmak ishali hemen kesiyor.
(5,108 puan) tarafından
MaşaAllah deyim hamilelik öncesinde de iş yaptırmazdı ben zorla yapardım o konuda hiç sıkıntım yok çok şükür ama şimdi sen sobada patates deyince tav olmadım değil :) Onlarda çok istiyorlar canım gitmemizi eşimde uzun zamandır gitmiyor özlemiş baya ailesini. Bu söylenenleri yapacağım kahveden başlayarak:)) İnşaAllah iyi gelirse akşama kadar düzelirsem girebilirim
(301 puan) tarafından
Kendi durumuna bak canim , turk kahvesi ya da nisastanin uzerine limon sıkıp ye hemen keser ishali . Ama dedigim gibi iyi olmazsan da kendini sikintiya sokma orda iyice kotu olabilirsin.
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Muz olabilir bende hamileyken yerdim afedersin aşırı ishal olrdum muz iyi gelirdi
(5,108 puan) tarafından
Muz eşime aldıracağım  canım umarım faydası olur
0 oy
(155 puan) tarafından
İki gün çok değil canım. Belki değişiklik olur sana da. Ayrı bir hava almak. Muz tüket. Yogurt tüket o çok iyi. Limonlu su icebilirsin. Nohut hasla ye oda çok iyi. Şuan aklıma bunlar geldi. Yada erteleme gibi bir durumun varsa ertele iyileşince gidersiniz. 
(5,108 puan) tarafından
Evet canım 2 gün dediğin gibi çok değil şimdilik yoğurt yedim ama limonlu kahveyi deneyeceğim, nohut hiç aklıma gelmemişti evde patates bittiği için başka ne yapsam bilemedim. Bugün gideceğimiz kesin olmadığı için tamda akşam yemek için nohut ıslatmıştım olmazsa onu biraz haşlayıp yoğurtlayıp giyim. Teşekkür ederim tavsiyelerin için ♥️
0 oy
(7,935 puan) tarafından
muz ve demli çay ishale iyi gelir.Eşin hasta olduğunu görmüyor mu .Haftaya gidin
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Hamileymişsin öyle evdekilerde olmaz hastaneye git hemen 
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Muz ye ama yerin de olsam gitmezdim 
0 oy
(119,062 puan) tarafından
muz ve leblebi ye pirinc lapasi
0 oy
tarafından
Bu haldeyken gitme bence orda istediğin gibi yatamazsın rahat rahat wc ye gidemezsin 
(5,108 puan) tarafından
Canım evde baya dikkat ettim önerilen birkaç şeyi yaptım geçti elhamdülillah tek seferlik bir şeymiş. Dün akşam geldik şimdi iyiyim çok şükür bir sıkıntı yaşamadım
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Önce bi doktora git  istersen canım 
(5,108 puan) tarafından
Dün akşam geldik canım doktora gitmedim ama önerilen şeyleri yaptım çok şükür iyiyim şimdi iyiki gelmişim bize de değişiklik oldu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 156 göst.
28 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gulistaN18 (2,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
30 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 0768 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 216 göst.
13 Mart 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (805 puan) tarafından soruldu

377,809 soru

11,308,032 cevap

34,738 kullanıcı