0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde (139 puan) tarafından
Kızlar geçenlerde kayınvalidemle şöyle bir muhabbet geçti aramızda sezeryan doğumdan 4,5 ay sonra hamile kaldığını öğrendim ve şu an 35 hafta 1 günlük gebeyim dikişlerim çok kötü ağrıyor artık kaldıramıyorum dayanamıyorum ve 1 yaşında bir oğlum var artık dolsun falan gibi muhabbet açıldı kayınvalidem de 39'u kırkı beklesin diyor ama benim karnımın dikişlerinin yırtıldığını artık hissediyorum canım o derece yanıyor ben de dedim ki anne zaten 35 haftalık hamileyim 36 hafta tıp ben bile 9 ay sayılıyor kayınvalidem de 35 haftalık gebeliği 8 ay 8 günlük gebesin diyor ben de 8 ay 3 hafta ılık gebeyim diyorum sizce hangimizin mantığı daha doğru

13 Cevaplar

0 oy
(634 puan) tarafından
Kayınvaliden haklı galiba
(139 puan) tarafından
35. hafta gebelik sürecinin 8 ay 3 haftalık zaman dilimine tekabül eder. Bu dönem gebeliğin son evresi olan üçüncü trimester (son 3 ay) içerisinde olup doğuma kalan süre ise ortalama olarak 5 haftadır.
-Reklam-
0 oy
(514 puan) tarafından
35 hafta 1 günlük ise 8 ay 6 günluksun yani kayinvaliden  doğru söylüyor 
(139 puan) tarafından
35. hafta gebelik sürecinin 8 ay 3 haftalık zaman dilimine tekabül eder. Bu dönem gebeliğin son evresi olan üçüncü trimester (son 3 ay) içerisinde olup doğuma kalan süre ise ortalama olarak 5 haftadır.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bir hafta 7 gün 1 ay 4 hafta 

7×4=28 Yani 28 gün 1 ay kabul ediliyor gebelikte kaç günlükse bebeğin ona gore yap matematiğini tıbben o kadar aylık oluyor çocuğun 
(139 puan) tarafından
35. hafta gebelik sürecinin 8 ay 3 haftalık zaman dilimine tekabül eder. Bu dönem gebeliğin son evresi olan üçüncü trimester (son 3 ay) içerisinde olup doğuma kalan süre ise ortalama olarak 5 haftadır. Nette bu şekilde cikio canım
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Senin hesabın doğru ama normalde 40 hafta dolacağı için  kaynanan haklı.
(139 puan) tarafından
Canım öyle de ben zaten demiyorum ki 36 hafta  ile 40 hafta aynı sadece diyorum ki 9 a girmiş olucagiz
0 oy
(301 puan) tarafından
Canim benim bildigim sen 6 gun sonra 9. Aya gireceksin .benim bildiğim seninki dogru. 
(139 puan) tarafından
Heryerde araştırdım canım nette böyle diyor benim hesabında senin hesabın gibi ama helde kayın validem anlat .d
(301 puan) tarafından
Bu arada dikislerin bu durumdaysa doktorun sezeryan karari alir 40 haftaya kadar bekletmez sanırım. Tabiki senin bekleyebildigin kadar beklemen guzel ama allahin izniyle haftan ilerde simdi alinsa bile sorun olmaz diye dusunuyorum .
(139 puan) tarafından
Canım doktor da 38.5 e kadar beklicez diyor ama benim canım çok yanıyor çok sancılı bir süreç
(301 puan) tarafından
Canim bi cok cocuk 38 de falan doguyor zaten . Yani benim cevremde 40 haftayi tamamlayan nadir . Sen 2_3 haftacik daha disini sık.  Kayinvalidene bakma 39 _40 i o yeni dikislerle bulmak kolay mi saniyor ? doktordan iyi mi bilecekmis  :D 38 de falan alirlar bence cocugu.  Benim kuzenim de ameliyatliydi erken aliriz dediler çocuk iyice buyuyunce dikisleri iyice zorlayinca patlasa kanama gecirsen bisey olsa allah korusun .
0 oy
(11,309 puan) tarafından

image

burdan bakabilirsin canım 
(139 puan) tarafından
35. hafta gebelik sürecinin 8 ay 3 haftalık zaman dilimine tekabül eder. Bu dönem gebeliğin son evresi olan üçüncü trimester (son 3 ay) içerisinde olup doğuma kalan süre ise ortalama olarak 5 haftadır. Nettede bu cikio canim
0 oy
(465 puan) tarafından
O zaman 1 hafta sonra 9 oluyon 
(139 puan) tarafından
Bende diyorum ama dinleyen yokki ben 40 hafta tamam doğum olcak da demiyorum sadece 9a girmiş oluyoruz diyorum
(465 puan) tarafından
Aman ne bakiyon bosver bebegin keyfine kalmis bu is :)
0 oy
tarafından
Çok erken olmuş Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Gebelik bölümünden bakılmıyor mu orda doğrusu yazar. 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Kayinvaliden haklı 
(139 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Bir hafta sonra 8i bitirip 9 a giriyorsun ama doğuma ortalama yani 36 haftalık oluosun 40 olmaya 4 hafta kalıyor doğru senin dediğin
(139 puan) tarafından
Bende bunu anlatmak istedim aslinda
tarafından
Aynen canım 36 olmaya bir hafta 40 olmaya da dört hafta toplam 5 hafta oluyor haklısın sen
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Kaynanan haklı seseryan zaten 39 dan önce yapılması doğru değil bebek ve annede sorun olmadıkça. 36 haftada doğuma daha 3  hafta kalmış olacak ve bu bebek gelişimi için çok önemli bir süre doktorunla karar vermelisin doğana kadar hala ciğerleri gelişmeye devam ediyor azıcık sık dişini Allah yardımcın olsun
(139 puan) tarafından
Canım ben 36 hafta 9 ay dogurucam demiyorum ki 9 aya girmiş oluyoruz diyorum .d
0 oy
(9 puan) tarafından
Sen haklısın 9. Aya gireceksin. Doğum 9. Ayda gerçekleşmiyor. 9 ay doluyor hatta bı 10 gün daha bekliyorsun yani aslında 10. Ay başında doğum oluyor. 9 ay 10 gün 40 haftaya tekabül ediyor.. Karışık anlatmış olabilirim ama işin özü 9 ay bitirince doğuruyoruz normal şartlarda
(139 puan) tarafından
Tam olarak bende bunu anlatıyorum kuzum ama anlamıyor ki .d
0 oy
tarafından
36 hafta 9 ay sayilmiyo haftada 28 gun var ama ayda 30 gun var oyle hesapla. Icerde ne kadar durursa bebegin gelisimi açısından o kadar iyi o yuzden dogmasi icin acele etme gunu gelince dogacak elbet. Ben 40 haftalikken dogurdum karnim cok buyuktu merdiven inemiyodm bulasik yikayamiyodm ayakkabi giyemiyodm ama doktorum ne derse onu yaptim doktorunla konus 36 hafta cok erken hic degilse 38 i bekle bence

İlgili bir soru bulunamadı

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...