0 oy
1,125 göst.
Diğer kategorisinde (313 puan) tarafından
Birkaç ay sonra kınası var ama kız istemeye gidilirken benden ve kocamdan sakladılar o yüzden nisana da gitmedik hos gelin diyen de olmadı. Neyse elti ile telden mesajlastik bir kere tek sadece. Ve kınası var başka şehirde kaynanam bu defa gel diyor ama ben gitmek istemiyorum küçük cocugum var iki yaşında tüm gün ondan ayrı kalmak zorunda kalacam. Gidersen kendimi ezik enayi gibi hissedecem çünkü en başından sakladılar kocamla nazar degdirecez diye herhalde şimdi de ben gitmek istemiyorum. Siz olsanız gidermiydiniz 

22 Cevaplar

+1 oy
(119,380 puan) tarafından
burda eltinin bi sucu yok ama kiz ustune alinabilir
(78 puan) tarafından
Bu yorumu okuyunca cvp vermek geldi içimden o eltiler daha suçlu neden biliyormusun abinin hanımı neden yok veyahut kardeşinin hanımı neden yok demiyorlar ohhh beni tutuyorlar beni seviyorlar o kimki oluyor bizzat yaşadım aslında o soruyu toplumda kayinvalidesine sorsa oda gelinini oğlunu götürür o toplumda yerin dibine girer ama yok yeni gelenin değnegine dokunacaklar bii kusura bakma yorumunuza yazdım size istanaden değil içim doluydu
(119,380 puan) tarafından
estagfurullah ne kusuru ama soyle dusun o gelinlete o dusunceyi asilayanda kaynana vs degilmi kiz nisanlanca aaa cekemefi gelmedi diycek ilerde ici isinmiycak ama bilmiyoki kaynana cagirmadi
(78 puan) tarafından
İşte diyorumya toplu bir dram amacı olmayan sonucunda kimseye yaramayacak muhabbetler ama bilmiyorlar ki bunların cenazesi bir düğünü bir illaki biryerde karşılaşacak lar ve bana birşey olursa benden sonra birbirlerine bunlar sahip çıkacak demiyorlar habire fesatlık sokuyorlar Allah akıl fikir versin ne diyeyim
-Reklam-
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Gitmezsen ilerde adın çekemeyen geline çıkar. Ama içinden gelmiyorsa da gitme ne diyeyim
(313 puan) tarafından
Ama sakladılar bizden başta. O yüzden gitmek istemiyorum adımın da ne çıkacağı umurumda değil değişik bir sülale zaten
(9,010 puan) tarafından
Ama şöyle de birşey var eltinin bu durumla bir alaka yok ona da ayıp olur. Kız belki iyi biridir ve siz iyi anlasirsiniz. İyi düşün taşın karar ver ileride gitmediğin için pişman olabilirsin
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Aslaaa hatta daha eltim yok ama ileride olacak şimdiden gitmek istemiyorum o derece sevmiyorum. Hshshshshs :D düşün olmayan eltiyi sevmiyorum olsa naparım
(2,165 puan) tarafından
İyiki de senin gibi birinin eltisi değilim maazaalah dkdkdkksk
(2,746 puan) tarafından
İyi ki değilsin hatta inşallah eltim olmaz amin :D
(2,165 puan) tarafından
Amin :D
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Kendi fikrimi söylüyorum, gitmezdim.. hayırlı olsun düğüne inşallah der kapattırırdım konuyu :)

0 oy
tarafından
Eltinlik bir olay değil bence bu ya ben olsam giderdim herhalde
0 oy
(695 puan) tarafından
Diğerlerine çagrmayp buna neden cagrdilr gerek yokmuş birde cocugu birakip baska şehire neden gdiosn ki bu insanlar icin ben cocugumu birakmazdm
(313 puan) tarafından
Bu insanlar için çocuğumu bırakıp gitmem sözü o kadqr doğru ki
0 oy
tarafından
Çocuğum küçük der gitmezdim kocan gitsin ısrar edersee
0 oy
tarafından
Asla gitmezdim. Nazarsa ne nişan ne kına ne düğün yapsınlar o zaman ne saçma bir düşünce. Seni götürmedilerse insan yerine koymadıkları için götürmemişlerdir. Sende ailedensin canım o ailenin kızı oldun ne demek götğrmemek. Kınayada artık sana ayıp olmasn diye gel demişlerdir büyük bir ihtimalle. Ama ben olsam asla gitmem Vala. Ama eltime ayıp olmasın diye de önceden söylerdim ona 
0 oy
tarafından
gitmem ne kınaya ne düğüne baştan adam yerine koymamışlar ne işim olur 
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Giderdim ben canm . Olan olmuş başta saklamislar tabi doğru değil saklamalari ama yapacak bişey yok git ve tavrını da koy ortaya. Eltine kızma bence onunda burda pek bir suçu olduğunu sanmıyorum kaynanan da hata var. Sizi insan yerine koyup da gelin dememiş . Ama buna git bence yarın birgün eltin laf etmeye kalkarsa konuşmak için yüzün olur en azından. Şahsen benim eltim de uzaktaydı bebeği olmamasına rağmen sırf çalışıyor diye hiç birseyime gelmedi , aramadi bile. Ben şimdi onunla konuşmuyorum sadece buda değil bazı yapılan yanlışlar oldu bana karşı gerek duymuyorum artık. Demem oki eltin olacak Sonuç olarak gitmezsen seni kinarlar onu değil

(313 puan) tarafından
Kimse kinayamaz ya da ne istiyorlarsa yapsınlar gidesim yok evladımı da bırakamam buna değecek insanlar değiller kocam da gitme taraftarı değil
(2,165 puan) tarafından
O zaman bize niye soruyorsun sen kendi kararını vermişsin cnm
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Ben olsam gtmezdim şahsen sana deger vermeyen kişiler.icin çocuğunu ihmal etme
0 oy
tarafından
Kaynn saklms eltin değil simdeden kötü olma git
(313 puan) tarafından
Biliyor musun sanırım laf söz ederler diye kaynanam benim gitmemi istiyor kaynanama laf gelir diye en çok da ondan gitmek istemiyorum
0 oy
(1,776 puan) tarafından

Gitmesende kıskanıyosun kızıııım derler :D

0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ben olsam bende gitmem canm valla bizimkinede kız bakıyorlar benden gizli yapsinlar hiç gitmem evlense evimede almam 
0 oy
(78 puan) tarafından
Gitsende kıskanıyorsun olucak gitmesende iyisimi kal evinde tek gelinken senden iyisi olmaz birtane daha gelin gelince Kaynanalar onları yarıştırıcaz diye canı çıkar ne var halbukiii kardeşleri evlatlarını bir arada toplayıp art niyet düşünmeden yuva kurdursalar böyle iyimi oluyor acaba kendimdede oldu aynı durum tam bir fiyasko evlenirlerken burunları inmez aşağı evlenincede  çollu çocuklu oluncada senden iyisi olmaz cicim ayları dert etmeyin herkes geçiyor o köprüyü
0 oy
(514 puan) tarafından
Kizin sucu yok yaa git bence sonra çekemiyor eltisi derler kizin ailesi falan 
0 oy
tarafından
Ben gitmezdim...
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Canım gitmek istemiyorsan gitme sen kmseyi dinleme milletin ağzı turba değil kapansın ben adıyamanda evlendim eltilerim biri kahtadaydi diğer dördü istanbuldaydı gelmediler hiç biri ne düğüne ne kınaya ne nişana. ona rağmen de hç bşy düşünmedim yani olabilir ne olmş yani altüstü bir kına eğer eytin de ilerde yanlış anlicaksa anlasın salla gitsin boşve km ne düşünürse kendisi o dur nokta.

0 oy
(2,016 puan) tarafından
Kim sakladi kayinvalidenmi benim kayinvalidemde 2 gun once nisana gidicez demisti baska sehirdeydi bende gec ogrendim yani aman sorun olmuyor sen kardeslik gorevini yap hayirli gunlerinde aci gunlerinde yaninda ol fazlasini yapma
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bn giderdim çünkü böyle olaylarda asla unutlmuyir. Eltim sana düşman olur. Büyüklük bnde kalsın der giderdim.cocugundan neden ayrı kalıyorsun o olay aklıma yatmadı bı. Onun dışında herkes laf eder. Kimse vagirilmamislar demez. Eltilik yapıyor der akıllı ol. Onlar kötü olabilir sen doğru olanı yap ellerine fırsat verme

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,192 göst.
0 oy
16 cevap 253 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 331 göst.
30 Haziran 2020 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 660 göst.
23 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mercimekinannesi (421 puan) tarafından soruldu

380,449 soru

11,390,905 cevap

34,899 kullanıcı

...