0 oy
370 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,016 puan) tarafından
Yaprak sarmasının içine neler koyuyorsunuz maydanoz hiç koymadım güzel olur mu

18 Cevaplar

+1 oy
(316 puan) tarafından
Bol soğan en çok lezzet veren şey ve damak tadına uygun baharatlar 
(5,016 puan) tarafından
Hangileri atiyorsun domates koysam mi konserve ama
-Reklam-
+1 oy
(1,207 puan) tarafından
Enfes olur hemde ben koyarım.  Yari yarıya bulgur pirinç  sogan maydanoz yedi türlü baharat  domates salçası koyarsam bide domates 
0 oy
tarafından
Zaten maydanoz güzel oluyor içinde canım 
(5,016 puan) tarafından
Bende koyayım o zaman başka neler atiyorsun
tarafından
Pirinç soğan maydanoz kıyma salça baharat yağ
0 oy
tarafından
Etlisine koymam ama zeytinyağlı olana koyarım yakışıyor bence
(5,016 puan) tarafından
Zeytinyağlı yapicam başka neler atiyorsun
tarafından
Bol sogan baharat salça siviyag maydanoz Domates rendesi ekşisi filan bu kadar
0 oy
tarafından
Evet ben maydonozsuz yapmam yaprak sarmasıni sarımsak soğan baharat salca maydonoz domates rendelerim bir tane bolsa zeytinyağı ve ekşi
(5,016 puan) tarafından
Domates konserve tadi aynı olur mu
tarafından
Yok canm konserve denemedim hiç belki güzel olmayabilir domates yoksa diğer yazdıklarımi koyabilirsin sadece
0 oy
(2,722 puan) tarafından
 kuru sogan  sarmsak kavuruyorm salcasini baharatini koyuyrm cogunlugu pirinc azda bulgr koyuyrm bulyon tuz koyuyrm yagsini bol yaparm bu kadar kuzum maydonozun yakiscani dusunmuyrm tercih meselesi 
(5,016 puan) tarafından
Bende hiç koymadık biber dolmasına güzel oluyordu bunu bilmiyorum
(2,722 puan) tarafından
Damak tadi kuzum ya bn sevmiyrm
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Soğan maydanoz et küçük kğçğk doğrayıp koyuyorm. Baharat olarak da pul biber karabiber limon tzu sımak ekşi sevdiğim için koyuyorum tencerenin dibinede bi kaç parça tavuk göğsü veya kemikli et koyuyorum işte 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Hep atarim içine canim maydonozu ben 
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Domates kıyma kuru soğan sarımsak maydanoz kuru nane kara biber domates salçası. Bugün yaptım hatta çok güzel oluyor . Maydanoz suz hiç yapmadım. Hep maydanozu koyarım
0 oy
tarafından
bol soğan maydanoz salça tuz karabiber pul biber kırmızı toz biber azcık kimyon sumak bazen Nar ekşisi 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Hemen sırrımı veriyorum bol soğan pirinç kırmızı pul biber karabiber salça tuz güzelce sogani kavur sonra doger malzemeleri koyuyorum kavurduktan sonra maydonozu koyuyorum bi de yarim su bardağı suya 1 tatli kaşığı sumak sulandirip döküp demlemeye birakiyorum 

Bi de tencerenin dibine limon keserim
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Bol soğan 1 2 dış sarımsak bazen koyarm maydanoz bir domates kuru nane reyhan yağ salca baharat kıyma varsa koyarm yoksa öyle yaparm
0 oy
(6,833 puan) tarafından
Bol sogan, sarımsak,pul biber, karabiber , tuz, maydonoz kurusu çok ama çok yakışıyor az da nane kurusu geneli bulgur koyuyorum 1 avuç kadarda pirinç hepsi çiğden canim
0 oy
(2,581 puan) tarafından
1 orta boy soğan yarım demet maydanoz domates biber sarımsak domates ve biber salçası tuz besturlu karabiber pul biber sumak suyu yağ koyarım kim yediyse bayılır istersen et filanda koyabilirsin ben altına tavuk koyuyorum öyle seviyoruz 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bn çok klasik az öz. Soğan bol soğan kavurup biber ve domatesleri slacasi koyuyorum. Sonra pirinçleri koyup kavuruyorum. En son tuz , karabiberi , kırmızı biber, az kekik, bol nane bu kadar
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Maydonoz dereotu olmazsa olmazım.    
0 oy
(181 puan) tarafından
Yaprak sarmada maydanoz hiç yemedim ben yapmıyorum ama eş dost akraba komşu hiç bir yerde maydanozlu yemedim bursalıyız acaba illere göre yaprak sarmasının yapılışı fark edermi
0 oy
(9,672 puan) tarafından
7 veren baharatt süper oluyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 166 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya9519 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Su1880 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,394 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 220 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

381,627 soru

11,424,219 cevap

34,982 kullanıcı

...