0 oy
1,559 göst.
Diğer kategorisinde (200 puan) tarafından
Benm buyuk oglum 2.5 yaşına giricek önümüzdeki ay subatta yani. Ama yapısı cok buyuk 17 kilo boyu da 1 metre 10 cm falan galiba. Yaşıtları gectim 4 5 yaşındaki çoçuklarla bile ayar gibi durmuyor buyuk duruyor ama yaşı kucuk. Yigenlerim var 4 yaşlarında 2 tane biri kız biri erkek onlar buyuk oldugu ıcın zeka olarak oglumu cok sinir ediyorlar mesela birşeyi gösterip kacırıyorlar oglum da arkalarından agloyor koşuyor sonra onlara vuruyor vurunca da yapısı buyuk oldugu ıcın dövüyor canlarını acıtıyor bir kac seferdir ablamla eniştem sürekli ogluma vurma vurmak iyi bişey degil falan diyorlar ama yerercesine bende smyluyorum zaten ogluma vurmak iyi bişey degil diye ama anlamıyor daha 2.5 yaşında ne yapsın ki. Dün en son cok sinirleindim bir tokat attım ogluma yanagında izi cıktı sabaha kadar agladım oturdum düşündüm. Ben 2 5 yaşındaki ogluma vurmak ayıp yanlış diyorum ama ablam kendi cocuguna o kucuk gıcıklık veerme demiyor tam tersüne oglum bişey istedigi zaman şiiitttt Atilla o senin abin verirse verir vermezse vermez diyor saatlerce aglıyor oglum ya da ne bilim ogluma küçük gibi daveanmıyorlar gecen oglum bişey istiyordu onun elinden vermedi gıcıklık verdi bende versene ama o kucuk daha dedim ordan direk enişte o da kucuk dedi. Kcücük ama benm oglum kadar kucuk degil ki. Aralarında 2 5 yaş var hemen hemen. Onlar oglumu yapısına göre yargılıyorlar ve ben bir an gaza gelip ogluma vurdum. Cok kotuyum moralım cok bozuk. Ben oglumu koruyamıyorum galiba. Cocuktur onlar diyorum ama oglumun öz güveni kayboluyor daha da hırcınlaşıyor sanırsam 2 gündür beynimi bu düşünce yeyip bitiriyor. Galiba artık ablam gille görüşmek bile istemiyorum. Ben yigenlerim arasında ayrım yapmam evladım neyse onlarda öyledir benim ıcın ama ablam yapıyor. Bu da başka bir üzücü durum. Ne yazık ki

27 Cevaplar

+3 oy
(965 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Onlar senin için çocuklarına değil vurmak dur demeyi bile bilmiyorlar ! Ama sen onlar için çocuğuna tokat atıyorsun ! Yapma .... 

Hiç kimse evladın kadar değerli olamaz isterse ablan değil baban olsun çocuğunu kimse için vurma kim buna değer ki daha bide sevinirler ... 

Kendini suçlu hissetme bendede oluyor bazen çok üstüme geliyorlar 2 çocuğum var benim kızımda 2 buçuk yaşında ve çok yaramaz gün içinde sürekli dua ediyorum sabır çekiyorum  Allah de daima dua et  <3

Ve sen güçlü bir annesin unutma <3

(200 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm :( degişmeliyim düzelmeliyim iyi bir anne olayım derken hep bocalıyorum
(965 puan) tarafından
Bizde onlarla büyüyoruz ve zamanla tecrübe kazanıyoruz bende çocuklarımı tek başına büyütyorum yanımda kımsem yok çok ama çok zor şeyler çektim yetersiz oldugumu düşünüp çok ağladığım zamanalr oldu üstelik kızım 6 aylıkken oğluma hamile kaldım inan şuraya neler çektim anlatamam sığmaz ama hep dua ile büyüttüm sabır ile büyüttüm onları yeri geldi bende kızıma vurdum çok pişman oldum sen gibi çok ağladım ama hepsi geciyo inan işte Annelik bu aslında tamda burda başlıyor her duyguyu yaşıyorsun :))
(200 puan) tarafından
Vijdan azabi cok kotu en agırı bu.
(965 puan) tarafından
Aynen öyle canım inşallah bidaha yaşamayız :)
(1,034 puan) tarafından
++++++
-Reklam-
+2 oy
(48,690 puan) tarafından
Çocuğa ve kendine iyi gelmeyen insan kim olursa olsun uzak durmalisin yavrunu.kimseye ezdirme.evet vurması kötü vuruyosa al cocugunu git evine
(200 puan) tarafından
Oyun oynamak istiyor vurmuyor kimsenin canını acıtmıyor aslında oyun başlatmaya calışıyor ama kucuk oldugu ıcın bilemiyor daha
(48,690 puan) tarafından
Küçük iste çocuklar arasinda bir ay bile cok farkediyo. Çocukları biraz kendi halinde birakip gozlemlemek gerekiyo anneler herseyde birbirlerine laf soylerlerse olmaz oyle cocuk icin kalp kirilmaz onlar simdi vurur bes dakika sonra sarılır büyükler kalp kirdigiyla kalir. Gozunuz ustlerinde olsun baktınız oyun oynamayip dövüşüyorlar mudahele edin. Herkes kendi cocuguna kizsa sorun kalmaz zaten. En sinir oldugum sey benim cocugum yapmaz karsi taraf kotudur. Ablan ve enistende bu mantık var ezdirme sende kendinide cocugunuda canim
(200 puan) tarafından
İşte ben öyle düşünüp hic müdahale etmedim cocuktur dedim ama onlar kendi cpcuklarını cok güzel savunuyorlar gecen ben savunumca hemen laf söylediler demekki hata benimmiş
(48,690 puan) tarafından
İste bundan sonra ona göre davran sende
0 oy
tarafından
21 aylik oglum 17 kiloydu 1 ay önce kilo ile ne alakası var ki olanlarin
tarafından
Ooo komşu naber:D
(200 puan) tarafından
Baştan sona okumadınız mı ? Kiloyla alakalı bişey degil yapı olarak cok iri buyuk 4. 5 yaşındakilerle kıyaslanıyor diyprum
tarafından
Iyiyim komşum senden naber :D
(12,856 puan) tarafından
Neden o kadar fazla kilosu canım
tarafından
2.5 aralarında 17 kilo  normal olarak gorunuyor boy olarak gen büyük ise uzun bir cocuk olabilir.
Çocuğun huzursuz oluyorum ise sürekli ablana gitme ne diye millet için çocuğuna kızıyorsun ki.
0 oy
tarafından

Ben her akşam sorguluyorum anneligimi ama vurma nolursun 

O çocuğun psikolojisini düşün en güvendiği annesi vuruyor ona nasıl sarsılır. Sen onun en güvendiği insansın ne olursa olsun vurma . Anlamaz daha o yaştaki çocuk yapma kelimesi onlar için yap demektir. Gerekirse görüşme ablanla ama vurma lütfen 
(200 puan) tarafından
İlk defa vurdum zaten ama ondan cok benm canm yandı sabaha kadar uyuyamayop kalkıp sarıldım burun günde öyle
tarafından
Kıyamam üzme kendini bidaha yapmazsın hepimiz taştan yaratilmadik ama çocuğunun suçu yok öyle düşün
(200 puan) tarafından
Evet yok. Cunkü oglumu biliuprum oyun oynamak istiyor ama onlar oglumu yeriyor
tarafından
Kıyamam ya üzüldüm
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Gitmem bitti gitti şuan annemin yaşadığı en büyük pişmanlık ablası abisidir diye çocukken onların çocuklarına bişey demeyip ezilen tarafın biz olduğumuzu anladığında pişman oldu asla kimseye çocuklarımı ezdirmem kimse kusura bakmasın sen ne diye gaza gelip çocuğu dovuyosun ki yani pişmansin erken farkına vardın çocuğuna karşı daha hassas davran canım 
(200 puan) tarafından
Ne bilim ya gercekten Allah belanı versin yani 2 gündür öyle agloyorum zaten o benm canm nasıl vurdum bilmiyorum
0 oy
tarafından
Madem böyle bir durum var bencede gitmemek en iyisi..oğlunuz kendini ifade edemediği için şiddete başvurmuş..ewt kötü bisiy yapmışsın ama tekrarlamazsn bizimde sinierimiz.bozuluyo.bnm oğlumda sinirlndiginde eşyaları firlatiyi.biz sakinleşme köşesi yaptık o da bnde sinirlendigimizde oraya gidiyoruz.oyle bisiy yapabilirsin..
(200 puan) tarafından
Nasıl yani oglum gitmez ki gitse bile orda durmaz bilmiyor daha git oglum orda dur desem gider gelir yani kucuk daha
tarafından
Bekliceksiniz beraber. Bu huyunu unutmn lazım..bu sürede ablanlarada gitme bnce....anlayacağı şekilde başka yöntemde bulabirsin bana sarıl sakinleselim gibi
(200 puan) tarafından
Gitmiycem görüşmek istemiyorum zaten oglumu yeren birini
0 oy
tarafından
Canım ablanla..mesafe koy baksana oğluna vurmussun onun yüzünden sinirini çocuktan çıkarmış oldun . Oğluna bol bol sarıl öp kokla özür dile falan 

...

Kendini yıpratma 
(200 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten bugun hep öyle yaptım o da anne ben seni cok seviyorum dedikce inan daha cok agladom
tarafından
Öyle yapma çocuğun psikolojisini etkiler .
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Verirse verir vermezse vermezse oda vurursa vurur vurmazsa vurmaz diye karsilik ver herkesin çocuğu kendine kıymetli gerekiyorsa mesafe koy görüşme canim 
(200 puan) tarafından
Öyle yapocam zaten artık istemiyorum görüşmek ablam da olsa cocuklarom daha degerli
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Canım benim çok ağlamış üzülmüşsun bir daha vuracağını sanmıyorum, diyorsun ya özgüveni felan kayboluyor senin ona vurman daha da hircinlastirir onu çünkü neden vurduğunu biliyor, rahatsızlık duyuyorsun bence biraz görüşmeye ara ver,bak benim de yeğenlerim canimdir ama kardeşimin kızı var çok çığlık  atıyor oğlum psikolojik olarak çok etkilendi diye ne zamandır bir araya gelmiyorum bile 
(200 puan) tarafından
Bende artık görüşmek istemiyorum zaten oglumdan degerli degil kimse
(2,887 puan) tarafından
Peki canım onların yanında mi vurdun,eğer öyleyse annesi de biliyor, mesela yaramaz söz dinlemez deyip daha da çok oglun hakkında eleştiride bulunurlar,yanlış anlama sakin akıl veriyorum gibi olmasın ama
(200 puan) tarafından
Aynen onların yanında vurdum ama başka asla izin vermem
0 oy
(192 puan) tarafından
Heralde çocuğumun iri olması üzüleceğim son şey olurdu :) bence kafaya takılacak bişey değil 
(200 puan) tarafından
Ona uzulmuyorhm zaten.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yapili olabilir benim kizim gorumcemin oglundan bi bucuk yaş küçük. Oyuncagini vs vermezee kizimin kemsi oyuncagini veririm eline ha elinden her seyi alir annesi de laf etmezse hayır yapma bak kizim oynuyo onu detim. Ki kizim kucuk onun elinden her seyi alsa kizima da kizarim ben. Ama tabi benimki daha toleransli cunku kucuk... 

Yerinde olsam gitsem de cocugumu ezdirmezdim ki ben gitmezdim. Yegenimden daha onemli cocugum.
(200 puan) tarafından
Bende gitmiycem aldım bu kararı artık
(7,791 puan) tarafından
Onlar gelirse de ver cevaplarini ezdirme cocugunu
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Sende onun oğullarına diceksin bu şekilde davranmak hoş değil. O sizin yasitiniz değil. Küçük çocuğu aglatiyordunuz diye. Birlikte değilseniz bı araya getirmeyin çocukları sonuçta 2 yaş sendromuna girmiştir. Çok normal şuan ve onlarda onu kötü etkiliyorlar. Çocuğunu deli ederler bn sana diyim uğra uğra. Büyüklüğe gelince evet biraz iri bnce bı çocuk doktoruna gidin. Hormonlarla ilgili bı sıkıntı olabilir. Daha fazla büyümesin sıkıntı olur
(200 puan) tarafından
Buyuklugu sknto degil babası da iri genetik birey. Ben diyorum zaten ben der demez hemen enişte müdahale ediyor o da kucuk daha diye bende hemen söyledim zaten 2 yaş varalarında benm oglum daha kucuk ona göre davranmalı diye. Sustu sonra.
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Hickimse için çocuğuna el kaldırma başa çıkamıyorsan çocuğunu al eve git 2.5 yaşındaki çocuğa tokat atmakta nedir 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Canım sakın başkalarına sinirlenip çocuğuna vurma o vicdan azabı çıkmıyor insanın içinden madem tat tuz alamıyorsunuz ablanla arana mesafe koy olsun bitsin.
(200 puan) tarafından
Öyle yapocam zaten artık istemiyorum görüşmek
0 oy
(515 puan) tarafından

Offff canimmm üzüldüm valla ya seni o hale getirenler ne diyeyim valla kim olursa olsun kimin için olursa olsun ezdirme çocuğunu ablansa ablan şöyle herkese çocuğa yazık bu yüzden konuşmayacak olan konuşmasın benim her zman söylediğim seni seven her seyinle sever katlanır çocuğunu kesinlikle ezdirme ezdirme :'(

(200 puan) tarafından
Evet bir anlık ezdirdim ama akıllandım
(515 puan) tarafından
Hepimiz dönem dönem yapıyoruz canım bende çok yaptım ama sonra söz verdim kendime kimse için çocuklarıma bişey demicem güzel güzel uyaracam valla beğenmeyen çocuğuma katlanamayan çıksın gitsin onlar benim canım herkes gidici bu ailede olsa kocan ve çocuğun seninle her daim sıkma canını sende sakin ol güzelce şöyle sen nasıl davranirsan millette senin çocuğuna öyle davranıyor emin ol tecrübe ile sabit güzel anne :)
(200 puan) tarafından
Evet bunu ögrendim vallaha. Ben iyi yetişsin diye bagırınca baktım onlarda bagoroyor
0 oy
(13,021 puan) tarafından
En iyisi gitmemek canım öyle insanlara gıcık oluyorum ya 
(200 puan) tarafından
Görüşmeme kararı aldım zaten gitmiycem artık
(13,021 puan) tarafından
En iyisi ikiniz için de bencil insanlar demekki canım üzme kendini
0 oy
tarafından
 Ablana mesafe koy gitme canım ablanda çocuklara karşı anlayışlı biri değil galiba hicbirsey evladından daha değerli değil 
(200 puan) tarafından
Öyle evet.....
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Canim ayni senin dedigini kiz kardesimin cocuguda oyle oda verin aglamasin diypdu herseye simdi 4 yasinda herseye agliyo istedigi seyi alcak ablan dogru diyo kucukken egitcen sonra bas edemezsin kardesim korkusundan bir yere gidemiyo mesela bahane edip birsey istiyo kendini yerlere vuyuyo hals
(200 puan) tarafından
Ablam mı haklı yanı
(1,046 puan) tarafından
Borsey istediginde kucuk verin  deme bas edemezsin sonra cocuk ama hayir diye diye ogrencek
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Ay ben de yeni doğum yaptım  1 aydır falan kime sinirlensem kızımdan çıkarıyorum acısını.. yani vurmak değil de sürekli bağırıyorum  ne yapsa gözüme batıyor..  kızıyorum sonra da icim açıyor o daha küçücük vs.diye.. Rabbim kolaylaştırsın inşallah iyi bi anne olalım.. kızıp bağırmayan ya da vurmayan..
(200 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım benim oğlum da 2bucuk yaşında .Gittiğimiz yerdeki çocukların oyuncaklarıyla oynamak istiyor hatta  gelirken getirmek istiyor .Ama kendi oyuncaklarını paylaşmak istemiyor.

Eşimin kuzenin oğlumdan 1yaş büyük oğlu var .Onunla hiç anlaşamıyor .Sırf bu yüzden gel giti bıraktık telefonda görüşüyoruz.

Oğlunda ve anmeliğinde bir sorun yok çocuklarımız daha küçük henüz bizi net algılayacak yaşta değil, ama ablanın çocukları büyükmüş senin oğlanı tahrik ediyorlar .Ailesi yapmayın dese anlayacak yaştalar.Oğlunun huzursuz olduğu yere gitmemen gitsen de kısa süre durman daha iyi .
(200 puan) tarafından
Evet beni anladın sagol canm. Yani ablam dur dese duruxak onlar ama ablam dur demiyor oglum kızıp vurunca da bu defa ogluma bagırıyorlar

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 132 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 766 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
22 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NSYhO (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.

380,110 soru

11,379,246 cevap

34,864 kullanıcı

...