0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (442 puan) tarafından
Kızlar sütüm var 1 litre kadar köy sütü bozulmadan bir tatlı yapmak istiyorum salı günü arkadaşım gelecek oturmaya onada ikram edecek birşey yapmak istiyorum ama salı gününe kadar bayatlamayacak tadı bozulmayacak ne olabilir?

10 Cevaplar

0 oy
(3,677 puan) tarafından
Sütü buzluğa at yapacağın zaman çıkart bişey olmaz salı gününe kadar şimdi tatlı yapsan dayanmaz
(403 puan) tarafından
Kaynatıp soğutup mu atiyosun yoksa cigden mi atıyorsun canim
(1,439 puan) tarafından
Cig at cikarinca buzu çözülunce pisir en iyisi bence de öyle yapmak durunca bozuluyor hersey koy sutuyle sutlac guzel oluyor
(403 puan) tarafından
Teşekkür ederim saol
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben yalancı triliçe yapıyordum canım 1 hafta yiyorduk onu 
tarafından
O nasil cnm tarif verirmisin
0 oy
tarafından
Pekmezli bir tatlı var. Adı tutmaç mi öyle birşey un pekmez şeker süt ile yapılıyor. Hafif mi olur bilmem ama ben çok severim. Onu yaparım 3 gün rahat yerim. İçine bir de ceviz miss. 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Biskuvili tavuk göğsü tatlisi yap tam 1 litre süt gidiyo ve ck basit
0 oy
(4,390 puan) tarafından
sutlac guzel olur ama 1 litre sutten ziyade 1 bardak daha süt olmasi lazim
0 oy
(421 puan) tarafından
125 gram margarin erit 1 su bardağı un dök karıştır topaklanmasin sonra 1 lt süt dök güzelce karıştır 1.5su bardağı şeker kat koyulaşana kadar sürekli karıştır borcamin varsa borcami bir kat sudan geçir tabanına ya büsküvi diz ya da robottan geçir petiborleri tabanına komple yerleştir koyulasip fokurdayinca ocaktan al içine 1 pkt vanilin kat karıştır ve borcama dök az bir sıcağı çıksın buzdolabina koy ama 0 bölümüne ne kadar soğuk olursa o kadar lezzetli oluyor servis ederken üstüne ceviz ya da hindistan cevizi koyabilirsin ben çok yaparım bu tarifi
0 oy
(11,268 puan) tarafından
Canim kaynattiysan sütü hemen bozulmaz korkma bence tatlıyı pazartesi günü yap çünkü ister istemez dolabın kokusunu alıyor ben çok sık yaparım hemen tüketmen gerekiyor sütlü tatlıyı 
0 oy
(800 puan) tarafından

Pişir koy dolaba 2 3 gün dursun hiç bişy olmaz ki :ermm:

0 oy
(4,546 puan) tarafından
yarin aglayan pasta yapip krem santi yerine muhallebi yapip dokebilirsin cok guzel olur yada magnolia yapabilirsin
0 oy
(38 puan) tarafından
Yalanci profiterol yapablrsn kedi dili ile oluyor hatta bekledikce daha guzel oldugu icin sorun olmaz icine muz falan da koyablrsn 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 53 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 301 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
15 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 284 göst.