0 oy
263 göst.
Aile kategorisinde tarafından
19aylik kızım var 1 ay öncesine kadar hiç TV izletmiyordum hastalık iştahsızlık derken izlemeye başlattım ama şuan bağımlı gibi bütün gün TV açmamı istiyor kapattığım an ağlamaya başlıyor sakinleştirip başka odaya götürüyorum elimden tutup tekrar TV olan odaya getiriyo açmamı istiyo napacagimi bilemiyorum açmasam hep ağlıyor açsam gözü hep Tv'de çok dikkatli bakıyor çıkmazda kaldım neler yapabilirim 

8 Cevaplar

0 oy
(2,402 puan) tarafından
Ben açtım suan kreşe gdiyor doktor doktor otizm tehlikesi için geziyoruz ve motor ve gelişim geriliği var
tarafından
Ne gibi gelişim geriliği var ne kadarlık bende korkuyorum kötü bişey olacak diye
(2,402 puan) tarafından
Konuşması geç oldu algı eksiliği uyaran eksikliği var
tarafından
Nekadarlik çocuğun canım neyden şüphe ettiniz
(2,402 puan) tarafından
26 atlık ama gelişimi suan 13-14 aylık
-Reklam-
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Odasi var mi canim.
(1,950 puan) tarafından
Kucuk degil 19 ay diyorsun. 16 aylik oglum tutar elimizden odasjna goturur. Ona uygun ortam vermemissin ki TV ye tabi ki merakli olur.
tarafından
Bütün ev ona uygun her odada oyuncakları var odaların kapıları hep açık olur istediği dolabı açabilir yani odası yok diye ona uygun ortam yok anlamına mı geliyor
tarafından
Çok saçma. her çocuğun kendisine ait odası mi var. Bizim var da ne oluyor odasına girdiği yok
(1,950 puan) tarafından
TV nin oldugu odada oyun oynamasına müsaade edin o zaman. Oda alışkanlığı edindirmeyin. Iyi aksamlar.
tarafından
Ya herkesin evi müsait mi bakalım belki kızın evi bir odalı birde yatak odası var ne yapsın yatak odasında mi geçirsin tüm gününü
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ağladın canım açma susar bi süre sonra 

Büyüklerin bi lafı varya 

Ben ağlayacağıma sen ağla 

Allah korusun sonra uğraşır durursun
tarafından
Çok ağlıyor yaa unutmuyo sussa bilebi süre sonra tekrar TV istiyor
(14,428 puan) tarafından
Kimsen yokmu unutana  kadar gelseler bi kaç gün kalabalıkta işe yarar belki
tarafından
2 haftadır annemler bendeydi onlar varken bı tık daha iyiydi ama yinede istiyodu
0 oy
(44,772 puan) tarafından
Benimkide hep açık ama öle sürekli izlemez sürekli peşimde gezer ablasıyla oyunlar oynar Cokta izletmemeye çalis odaklanma ve konuşmayi tetikliyo 
tarafından
Oyunla kanmiyo ilk bebeğim kendine vuruyo sinirlenince bende istemiyorum ama
0 oy
tarafından
aglayacak yaoacak bisi yok.. madem cok bagimli 15 dk jadr sevdigi cizgi filminden bir bolum izlet kural koy 15 bitinxe kapat bu kurala bir kac gune alisie.. 2 den sonra 15 aksam 15 gunduz yaparsin..
(15,522 puan) tarafından
15 dk falan anlamaz o en iyisi TV bozuk deyip akşama kadar hiç açmamak. Benimki de 19 aylık. Tutturuyor bazen. Ben de açmak hem istemiyorum hem de işime de geliyor . Diğer odalar soğuk diye açıyorum içeride TV izliyo yemek yaoarken
tarafından
Tvyi kaldırmayı düşünüyorum olmazsa sizin fikrinizi de denerim teşekkürler
tarafından
Kanmiyo canım kumandayı saklıyorum bı görsen nasıl agliyo mecbur açıyorum
tarafından
ricq ederim cnm ben mecbur kalmistim o donemlerde telefonla yemek yediriyordum cunku yemezdi her durumu denedim ona uygun renkleri ogreten hayvanlarin adi vs gibi basit videolar ile yedirir yemek bitinve kapatirdim aglardi ama bir sure sonra alisti tv isi daha zor  insallah cabuk cozersin
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Vala ben kızım için tv yı kökten kaldırmışım kutusuna katıp kaldırdım sende öyle yapabilirsin istediğinde hemen başka bişiyle oyala dikatini çek kafasını dağıt
tarafından
Çok denedim canım kansa bile sonra yine istiyo en fazla yarım saat oyun oynuyoruz sanırım bende tvyi kaldiracagim
(1,018 puan) tarafından
Canim vala kızımda öyleydi tv yi kaldırdim kaç defa istedi başka şeyletle oyaladim sonrada unuttu artik istemiyor ilk bi iki gun ister siz kararlı olun artik istemez
tarafından
Şuan ne kadarlık kızınız ve hala TV yok mu
(1,018 puan) tarafından
22 aylık kızım tv mi ķökten kaldırmışım kutusuna katıp kaldırmişım  canım kızımla sürekli eğitici aktiviteler yapiyoruz boyama tapiyoruz bol bol kitap okuyoruz oyunlar oynutoruz  mutfağa girip kurabiye falan yapiyorum o hamurdan onada ayri bi tabağa koyup ona veriyorum sende bana yardım et diyorum oda onla ugraşirkahvalti hazirladiğimda o da yanımda olur yumuryayi ona veririm bunu sen kır derim  oyle sürekli bisilerle ugraştiriyorum bulaşiklari makinada boşalticağimda o tabaklari tektek çikarip bana verir kirli kaşiklari ona veririm hadi sen onlari sepetine yerleştir makinaya katalim deeim öyle
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim ayı küçük  ve surekli izlemesi iyi bisey degil baska seylerle de oynuyor mu ayni zamanda yok sadece tv ye bakiyorsa kapat bozuldu acilmiyor de ve uzun süre  de acma sakin mutlaka ikna olur
tarafından
Kumandayı saklayıp açmıyorum yok baban götürmüş diyorum ama ikna olmuyo ağlıyor kendine vuruyo bana vuruyor sinirlenip
(1,664 puan) tarafından
Günde kaç saat izliyor bizde izliyoruz da korktum
(3,950 puan) tarafından
Canim aglar aglar alışır mutlaka surekli biseye odaklanmasi iyi bisey degil çünkü
0 oy
(909 puan) tarafından
TV açık olmaz akşam haber izlemek için açar eşim. Ama kaynanamda 1 ay kaldık orda TV açıyorlardı. Eve geldik TV gösteriyordu bozuldu annem dedim. Ama bizimki radyo meraklısı anne aç diyor. Gündüz hep radyo açık yabancı müzik ister birde
tarafından
Bende telefonda çok müzikşarki actm ama tvyi öğrenince şarkıyı istemiyor
(909 puan) tarafından
TV nerden alıştı canım
tarafından
Hastalandı hiç bişey yemiyor durmuyordu öyle açmıştım
(909 puan) tarafından
Anladım canım senin için zor bir durum. En iyisi TV komple kaldırman.bozuldu diyeceksin. Bir kaç gün ağlar susar. O ağladıkça sen TV açtığın için alışkanlık olmuş. Çok uyanıklar şimdiki bebekler
tarafından
Öyle gerçekten uyuduğu da saklayacağım tvyi bakalım artık nasıl olacak

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
25 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nerosahmet (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde BirMelek (1,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Minikii (529 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Berfingok (44 puan) tarafından soruldu

382,958 soru

11,463,064 cevap

35,056 kullanıcı