0 oy
210 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (506 puan) tarafından
kizlar suan 3 aylik bebegim var emziriyorum. hamileligimden bu yana sacimi boyatmadim. siz dogumdan ne kadar zaman sonra sacinizi boyatmaya basladiniz ? 

13 Cevaplar

+1 oy
(2,555 puan) tarafından
Sac boyamayla hamileligin emzirmenin hic bir alakasi yok ister hamileyken ister emzirirken ister hastayken boya boya sac tellerine tutunan bisey ne gibi bi zarari olabilir
tarafından
Walla benim dr önermiyor:/ dr daha bilgili olduğunu düşünmüyorum
O yüzden isteyen boyata bilir kişinin kendi tercihi
(2,555 puan) tarafından
Ben sana boyat demiyorum ben burda sacin boyanmasiyla hamileligin bi alakasi olmadigini soyluyorum sizin inanciniz suna benziyor sacimi kestirirsem bebegin omru kisalir diye inananlar varya ondan hic bir farki yok bunun merak ettim doktor acikladimi niye boyatma dedigini
(9,626 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kimse sana boyat veya boyatma zaten demedi senin doktorun öyle söylediyse benim izlediğim doktorlarda her hangi bi sorun olmadığını söylüyo kulaktan dolma olması için bunun bi şehir efsanesi olması lazım ama o söyleyen insanlarda senin doktorun gibi tıp bitirmiş insanlar..hic bi doktor ilk 3 ay zaten önermez ama sonrasında da her hangi ciddi bi soruna yol açmaz kordondan bebeğe giden herhangi bi etken yok kanına karisan bise yok boya kafa derinden bebeğe gecmiyo yani
tarafından
Batıl inanışlar onlar . Biz hamilelikte kimyasal kullanımına karşıyız
(2,555 puan) tarafından
Suan ne organik ki kendi saclarin icin kimyasal kullanmaya bilirsin bebekle sütle alakasi yok bunu soyluyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende istiyorum ya
0 oy
(249 puan) tarafından
İstediğin zaman boyatabilirsin herhangi bi zarari yok
0 oy
(8,973 puan) tarafından
Bebeğim 6 7 aylıkken boyadım ama şuan hamileyim 18 haftalıkken yine boyadım
0 oy
(2,652 puan) tarafından
Bebeğim 4 aylık 1 hafta önce boyadım herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla ben doğum yaptım eve geldim 2gun sonra boyattirdim
0 oy
(119,112 puan) tarafından
doguma gitmedeb onve boyattim
(732 puan) tarafından
Ya bi sıkıntı olmadı mı bende istiyorum da yine çekiniyorum bekliyim diyorum
(119,112 puan) tarafından
bende olmadi bildim kadariyla kanitlanmis bi etkiside yok
0 oy
tarafından
Hamileyim doğuma üç hafta var boyayacam bu hafta bişey olmaz diye düşünüyorum ve araştırdım da
0 oy
tarafından
5.5 aylık yaptım bir zararı yok 
0 oy
(12,877 puan) tarafından
Kızım  3 aylikti boyattim sonra 15 aylıkken tekrar boyattim 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Gebelik zamanlarımda da boyadım hatta doğumdan bi gün önce boyamistim doğumdan sonra da dibim çıkınca renk akinca boyuyodum hala boyuyorum boyanın gebelikle emzirmeye bi alakası yok 
0 oy
tarafından
Kırkım çıkar çıkmaz boyadım 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
2 aylıkken boyattım. Mümkünse saç derisine değmesin ama değerse de o kadar abartılacak bişey yok maksat tedbir. Çocuğa boya kokusunu solutmasanız yeter :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 107 göst.
11 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 146 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 80 göst.
7 Ekim 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Seda3345 (2 puan) tarafından soruldu

378,118 soru

11,317,334 cevap

34,763 kullanıcı

...