0 oy
675 göst.
Aile kategorisinde (1,439 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşlerin anlaşamadıği ikisi de ailesinj istediği durumda ben dogum yaptim fakat merak ettiğim soru herkes farklı sehirlerdeyse

42 Cevaplar

0 oy
(435 puan) tarafından
Bunu neden "hak" olarak görüyoruz onu anlayamadım. Altı üstü hastanede hasta bakacak yani :) kim daha iyi bakabilecekse o gelsin derim ben. 

Ama yine de kaynanamdan utanırım ya. Tuvalet ihtiyacı, üstünü giydirme, bebek emzirme filan bence anne olsa daha iyi olur.
-Reklam-
0 oy
(5,952 puan) tarafından
Böyle durumda seçenek hakkin yok annen kadar esininde annesi benim ikiside geldi ama annem bakdi Kayinvaldem torunu gordu ise yaramıyordu zaten 4 gun snr esim biletini aldi annem 2.5 ay kaldi bende  ama doguma gelemsi hakki ikisininde torunu sonuçta
0 oy
tarafından
Valla annem kaldi yanimda ama keşke kalmasaydi rezil oldum inanki annem dişin agryo dedi birakti beni gitti bebekle hemşirler ordan bagryor getirin bebekleri diye dikişliyim kalkmaiyom cok zordu bidahasina kaynanami isterim heralde
0 oy
(1,207 puan) tarafından
İkisininde gelmeye hakkı vardır ama annende daha rahat edersin bence kaynanan  gelsin bi vakit sonra gitsin yine gelir zaten görmeye  annen kalmalı yanında 
0 oy
tarafından
Kesinlikle annenin neden dersen kaynanama gittim bin pişman oldum resmen kadın hasta numarası yaptı ben baktım ona dikişli halimle
0 oy
(628 puan) tarafından
Adam gibi gelip yardım edecek olan önemli. Bu da genelde anne olur kayınvalide duymadım görmedim anne gibi bakan. Zaten annenle de daha rahat edersin
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Eşlerin anlaşması önemli değil valla bu konuda gebe olanın isteği önemli bence. Kimin yanında rahat oacaksa o gelsin. Ha kaynana çok iyidir çok yardımcıdır sinir bozmuyordur o da gelsin ama bazı kaynanalar bu dönemde ekstra cadı olabiliyorlar 
0 oy
(421 puan) tarafından
Valla ben ya eşimi ya kendi annemi istiyorum kayinvalidem ile bir sorunum olduğu için değil eşime de izah ettim bu durumu kayinvalidem çok alıngan bir insan ben kendi annemin bile yanında kolay kolay üstümü degistirmezdim kayinvalidemin önünde üstümü değiştiremem göğsümü açıp bebeğimi emziremem kanamam olacak bana çantadan ped ver diyemem çekinirim ayrıca kantinden canım birşey çekse kaynanam kaybolurum diye gidip inip alamaz bazı takıntıları var nisan da elbise alırken bile merdiven çok çıkamam korkarım ben dedi halamla almıştık elbiseyi anlayacağınız böyle doğum zaten stresli ve ilk çocuğum en azına doğuma giderken ve hastanede stresten uzak kafam rahat olsun istiyorum 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
İki tarafında hakkıdır
0 oy
tarafından

Cümbür cemaat herkes geldi aileler iki tarafta ama dogumhaneye yanima istedigim tek kişi Annemdi <3

0 oy
(4,430 puan) tarafından
Hepsi geliyo normalde yanında bi kisi kaliyo ikisininde torunu olduğuna göre mantıken ikisinin de hakkı yani bizde kayınvalide evde bakar anne hastaneye gelir yani evde kalmak isterse de bişi demez kimse yani fırsatı kimin varsa kim uygunsa o gelir
0 oy
tarafından
En iyisi sadece eş gelmeli. Bir daha doğurur sam kesinlikle öyle yaparim. 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Bende ikiside geldi gece refakatci olarak annem kaldi ert3si gece de kayinvalidem kalmisti esim sadece gunduz kaldi yanimda
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Tabiki annenin ya egilip dogrulamadim altimdaki beze ic camasirima kadar annem giydirdi ustumu degistirdi zaten benim kayinvalidem köyde gelmez imkansiz ama tabiki anne emzirmeyi cocuguma annem ogretti 15 gun kuvezde kaldi emmesi yasakti zor alistirdik kayinvalideyle bunlarin yapilmasi imkansiz gece yanimda yatti annem sabaha kadar uyumadi bisey olur diye bilmiyom kesinlikle yapamazdim annemden baska kimseyle
0 oy
(270 puan) tarafından
Canım ikiside gelip görsün hakkı ama ben hata yaptım sen yapma. Ayıp olmasın diye kayinvalidem kalsın hastanede dedim uzun yoldan gelecekti . Kadın hiç birseye yardım etmedi yattı uyudu Bi de seseryanliydim.  2.gun eşim kalsın dedim ben evde yalnız korkarım burda yaticam dedi . Evimde de burnumdan getirdi. Sonuç kavgalı gitti görüşmüyoruz.  Çünkü sütüm gelmedi diye anne nasıl olacak senden sütün bile yok dedi . Bir daha da dedim b.k girersin bu eve tabi bunu içimden dedim ama eşime dedim özlersen git ananı gör ama bana yanastirmq . Çünkü lohusalik zor çok zor. Kayinvaliden tabi ki gelsin torunu ama sana annen baksın eğer aranız iyiyse.  Herkesin kendi anası 
0 oy
tarafından
Bence kesinlikle annen gelmeli canım çünkü kayınvalidem yanında rahat edemezsin ne de olsa anne bir başkadır rahat olursun üzerini falan giyerken yardımcı olacak zaten 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kaynanami otobüs tuttuğu için gelemedi annem geldi yanıma. Refakatçi olarak annem kaldı
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Güzel giden bir evlilikte senin annen benim annem olmamalı ya iki tarafında torunun yanında olmaya hakkı var bence tabiki kendi annenin kalması rahatlık yönünden iyi ama böyle anlasmazlik yapmayın 
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Benimle hastaneye ikiside geldi ama evde yanımda 1 hafta annem kaldı 
0 oy
tarafından
Benn ikk dogumumda kayinvaldem kaldı yanımda..annem egilemiyo kalkamiyom diyodu sürekli guvenemedim.acikcasi..kayinvaldem daha hareketli diye onu istedim..çok da güzel ilgilendi sağolsun....ikisinde hakkı ama  biri eve gelsin biri hastanede kalsın..eve dönünce evdese ihtiyacın olucak bakmak için bnce.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 325 göst.
7 Ocak 2021 Aile kategorisinde Mrvnuraldan (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 209 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Smnr333 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 235 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.