0 oy
673 göst.
Aile kategorisinde (1,439 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşlerin anlaşamadıği ikisi de ailesinj istediği durumda ben dogum yaptim fakat merak ettiğim soru herkes farklı sehirlerdeyse

42 Cevaplar

+4 oy
(1,776 puan) tarafından
Birinin hakkı diye bir şey yok kim adam gibi gelip yardım edecekse o gelsin. Ben tercihimi annem ve ablamdan yana kullandım çünkü kayınvalidem asla bir işin ucundan tutmazdı. Doğum anında eşimle ablam vardı yanımda.
-Reklam-
+2 oy
(1,148 puan) tarafından

İki tarafında hakkı. İki tarafında torunu görmeye doğumuna şahit olmayanhakkı var. Ama senin yanında refakat konusuna gelirsek ona karar vercek olan sensin kiminle rahat edeceksen kim senin ve bebeğin bakımına daha gaydalı olacaksa o olmalı senin kararın olmalı nihayetinde doğuran sensin :)

+2 oy
tarafından
İkiside gelebilir..

Covid nedeniyle devlet hastanesi 1 kişiyi refakatçi alıyor oda bana göre kesinlikle anne neden dersen 

Ben sezaryan oldum afedersin lavoboya tek giremedim 2 gün boyunca annem girdi içeri  taharet bile alamadım annem yardımcı oldu ...bence annen öncelikli olmalı kayınvalidenin yanında ne kadae rahat olabilir ki insan 
0 oy
(119,343 puan) tarafından
eş gelmeli zaten pandeminden dolayi hastankere esden baska kimseyi almiyo ☺
(3,903 puan) tarafından
Valla benim 3. Olacak esim  mis gibi bakar temizler gezdirir götürür  getirir vs vs...
tarafından
Biz tecrübe sz kendim bilmdgm için eşimde hayatinda hiç bebek gormms siznki gördüyse yapar ama bir kadin gibi olmz
tarafından
Temizlik bakımından bnde cekinirm ama bebek için annemi secrdim bnde eşimde tecrübe sz hayatmzda hiç bebek gormdik dokunmdik
(119,343 puan) tarafından
bizdede tecrube yoktu dogunca oluyo ☺ 3 gunlukken bi basima yikadim ben bebegimi
(1,862 puan) tarafından
He valla bizim de ilk bebek, insan öğreniyor herşeyi annemler bizden daha panik oluyordu sanki bebek görmemiş gibi:D
0 oy
(659 puan) tarafından
Yarın doğum yapıcam dün 2tane görümcem geldi çok mutluyum☺
0 oy
(143 puan) tarafından
Cnm benim kaynanam gelmisti erken doğum riskim vardi ve bütün gün yatiyordu ne yemek ne temizlik cok sinir oluyordum ama şimdi 2ncisini dusundugumde asla onu istemem cok merhametsiz 1ay bizde kaldi 3gun yemek yapti oda misafirler var diye bütün gün yatiyordu ben hep yemek temizlik herseyi yaptim 
0 oy
tarafından
İki tarafında hakkı bence ama inatlaştıysanız kimsenin ailesi gelmesin bence 
0 oy
(16,001 puan) tarafından
Ikisinin hakkı. Ona sen gel giderine gelme diyemezsiniz
0 oy
tarafından
İki tarafın da hakkı, ama benim kayınvalidem kalacak çünkü annem şehir dışında,hasta bide,bu tempoya dayanamaz annem 
0 oy
tarafından
Tabiki anne doğumu yapacak olan kadın yani ona da karışmasınlar bir zahmet 
0 oy
(561 puan) tarafından
Bence doğuma girecek olan kadinin annesinin gelmesi gerekiyo cunku rahat etmemiz lazim kaynana yaninda huzursuz oluyoruz belkide utaniyoruz ayrica guven olmuyor benimki oyle biseyime şahit olsa hemen dedikodumu yapar mesela şoyle oldu boyle oldu diye sezeryan oluyorum bide gaz çıkarmamız gerekiyo biliyosunuz yaninda yaparsam oooo yuzume bisey demez ama arkamdan alli gelin gullu gelin olur anamı isterim şahsen ama eşim kalacak yanimda :D heosinden rahat valla mutlaka denemelisiniz esinizle kalmayi :D 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
İkisininde hakkı ne demek yani biri senin annense biri kocanın annesi karnındakide ikisininde canının canı farkındamısın bazı konularda da objektif olmayı bilin yani 
(1,439 puan) tarafından
Ben dogum yaptim zaten önceden yorumlari merakettim
(925 puan) tarafından
Bebek görme konusunda haklısınız ama refakatçi konusunda eş doğurmuyor sonuç olarak öncelik kadının kimi istediğinde olmalı
(7,618 puan) tarafından
Refakatçi olarak değil ama doğuma hastaneye her ikisi de gelmeli bebeği doğar doğmaz her ikisi de görmelien doğal hakları
(1,439 puan) tarafından
Ikisi farklı şehirlerde yse
(925 puan) tarafından
Benim ikisi de farklı şehirlerdeydi ben kendi annemi çağırdım, bebek kaçmıyor nasılsa eşimin ailesi kendi annem gittikten sonra geldi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İki tarafında hakkı var 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bence annemizin hakki:D
0 oy
(1,045 puan) tarafından
İlk bebeğimde annem kaldı yanımda refakatci kayınnamda hastaneden çıkınca baktı. Şimdide 4 yasında kızım var kayınnamla evimiz yakın onu babaannesine bırakacam yine annem kalacak yanımda çıkıncada toparlayana kadar inşallah annem kalacak 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Hiç hakka hukuka girmeden,  senin ne hissettiğin ne istediğin önemli. 

Kimin yanında rahat iyi hissedeceksen o yanında olsun. Doğumun var bebeğin sağlıkla gelsin buanları düşünmek sana yeter diğer konuları dert edip üzme kendini. Mümkünse ikisi de gelebilir mümkün değilse istediğin kişiyi tercih et. Benim durmumda her zaman annem olur. 
0 oy
(1,506 puan) tarafından

Kaynanam gelmeyi teklif bile etmedi zira kızında bile gitmedi ;) annemle eşim kaldı ama bı dahaki doğumuma gorumcemi goturcem annem kızıma bakar kaynanamda gorumcemin çocuklarına bakar eşimde bizimle yeteriz :D

0 oy
(266 puan) tarafından
İkiside gelebilir ikisininde hakkı tabiki. Ama refakatçi annen daha iyi olur  kayınvalidenle ne kadar anlaşırsan anlaş annenin rahatlığı başka oluyor.
0 oy
tarafından
Annenin baktığı gibi kimse bakamaz o yüzden anneeeee doğumuma annem geldi iyiki gelmiş canım annem 
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Kim daha iyi bakacaksa onun hakki canım. 1. De cumbur cemaat gittik kaynana tarafiyla hep esim baktı 2. De annemi esimi goturdum esim baktı simdi 3

Ye 36 haftalık hamileyim sadece esimle gidecegiz inşAllahhh:D

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 324 göst.
7 Ocak 2021 Aile kategorisinde Mrvnuraldan (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 206 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Smnr333 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy