0 oy
76 göst.
Diğer kategorisinde (2,350 puan) tarafından
Kizlar bebegim 8 aylik neler yedirmeliyim gorumcem dedi sadece mama ver dedi ama sadece mama ile gelisemez oyle degilmi yardimci olun kizlar nasil corbalar nasil yemekler yedirmeliyim kahvaltida neler yedirmeliyim inek sutu icermi balık yermi simdiden tesekkurler kizlar cevaplariniz icin 

6 Cevaplar

0 oy
(1,060 puan) tarafından
İnek sütü 1 yaşından sonra, balık 10 11 aydan sonra verilir. Sebze çorbaları, tarhana çorbası, mercimek çorbası yedirebilirsin. İrmik kaynatıp içine pekmez, tahin, muz, diğer meyveleri püre haline getirip içine katıp verebilirsin. Yumurta haşlayıp azar azar verebilirsin. 
(2,350 puan) tarafından
Canim peki kiyma verilirmi
(582 puan) tarafından
Evvet canım benim oğlum yedi aylık. Doktorumuz her gün kıyma vermeni istiyorum demişti
(1,060 puan) tarafından
Bana göre kıyma için 10 11 ayı beklemeli. Çünkü ağır protein belki dokunabilir.
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnek sütü 1 yaşından önce verilmiyor cabım onun dışında sen ne yiyorsan hepsini yer artık 
0 oy
(13,007 puan) tarafından
İnek sütü içemez canım daha 1 yaş dolmadan verme. Balık da netten aya göre balıklar yazıyordur onlardan ver. Kahvaltı yumurta sarısı peynir zeytin Vs. Böyle verebilirsin pankek yap krep yap menemen yap. Ben hiç ayırt etmedim hepsinden verdim. Çorba olarak da sebze çorbaları felan verebilirsin. Sadece mama olmaz ek gıda da alması lazım 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Patates havuç haşlayıp blender dan geçirip çorba olarak yedirebilirsin. Çatalla ezip püre haline getirip yedirebilirsin 8 aylık olmuş çocuk çoğu şeyden yer artık sabahları yumurtanın sarısını yiyebilir meyveleri araştır ayına göre ez yedir canım çok çeşit var büyüdüğü için. İnek sütü 1 yaştan sonra veriliyor ama vermesende bir şey kaybetmezsin çok faydalı değil. Brokoli de yiyebilir
0 oy
tarafından
Google üzerinden gurmebebek var sayfayı inceleyin çok güzel detaylar var yararı olacaktır. Tarifler ay ay anlatılıyor 
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Canım ilk sebze püresi ile başla yarım havuç küçük bir patates yarım kabak bi tatlı kaşığı pirinç ekle suda haşla blenderden geçir kek hamuru kıvamında olsun ne sulu ne katı rahatça yutar.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 106 göst.
6 Aralık 2022 Aile kategorisinde Baranın annesi (1,294 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 157 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
4 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubraumut (3,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
26 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Buket masal (2,350 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,368,019 cevap

34,849 kullanıcı

...