0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde (482 puan) tarafından
Ya her misafir geleceğinde çeşit çeşit ikram yapmak zorunda miyiz sadece bir kek bile yapsak ne olur sanki bu pahalılıkta  bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizler hem zaman değerli neden zamanımı bunlara harcayayım ki  hemde iki bebeğim varken 

9 Cevaplar

0 oy
(17,864 puan) tarafından
Haklısın ama en azından yanına bide kısır yap ne biliyim alışkanlık olmuş ille donatcaz işte :) 
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Tabiki hoş sohbet daha iyi ama ben tek çeşit yapmıyorum yemeğe bile gelseler çayın yanına 3 4 çeşit mutlaka olur
(482 puan) tarafından
Ama zamana yazık değil mi ayıp mı oluyor mesela az yapınca
(9,626 puan) tarafından
Hemen tadı değişmeyen şeyleri bigun öncesinden yapıyorum yada bütün malzemeleri masaya akşamdan çıkarıp sabah hemen yapıyorum benimde 2 çocuğum var ve ikisi de küçük. .Tabiki ayıp değil herkesin kendi tercihi ama biz öyle alıştık annemden hep öyle gördük
(482 puan) tarafından
Anladım canim
0 oy
(1,034 puan) tarafından
En azından kolayından iki çeşit yap cnm
0 oy
(250 puan) tarafından
Haklısın canım bence
0 oy
(15,272 puan) tarafından
Bence de mantıksız. Herkes fazla abartiyo bence. Ben bir arkadaşım gelecekse kek yaparım yeter. Kalabalık gelecekse çeşit sayısı artar.herkes geliyorsa muhabebte geliyor . Laf edecek olan evime.gelmesin. gelmez de zaten
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Evet vala bende artık bu konuya katiliyorum ya gercekten biraz abartyoruz bir cikolata sosu olmus 5 tl bi sut olmus nekadar hic yetmiyor bile 1 seferlik bisey tabiki gene yapilir oyle kuru cay vermryiz ama bence abartiyoruz hersey okadar zamlandiki elektirik su dogalgaz dudak ucuklatiyor allahim yardim etsin ama biraz da esimizi dusunmemiz lazim esim is yerinde okadar cok kosturuyor ki gelince su gibi disari ciktigim an buz gibi oluyorum diyor 2 gundur hasta adam vallaha artik kisacam herseyden esimde gunah ya :'(

0 oy
(7,625 puan) tarafından
İki bebekli insanada zahmet verilmez zaten ama bizim milletimiz sever kusur aramayı.
0 oy
(119,456 puan) tarafından
gelenim gidenim yok benim malesef
0 oy
(435 puan) tarafından
Pahalılığı da geçtim o kadar haklısınız ki. 

Kendimizi bu kadar yıpratmaya ne gerek var anlamıyorum. Aynı şekilde ben misafirliğe gittiğimde de önüme çeşit çeşit şeyler gelince kötü hissediyorum kendimi.

Örneğin köfte salata bir de kek ya da börek Rus salatası kurabiye yeterli yani 2-3 çeşit daha fazlası hem eziyet hem de israf

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 338 göst.
26 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 699 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (767 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerenin Annesi (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 306 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu

380,888 soru

11,403,812 cevap

34,942 kullanıcı

...