0 oy
429 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (492 puan) tarafından
Kızlar 2 aylık bir kız bebeğim var saçları ilk doğduğunda çoktu şu anda döküldü anca uzamaya başladılar benim kararsız kaldığım şey bazıları küçükken daha anlamazken saçını kazıttı daha gür ve çok çıkar diyorlar bazıları da yok öyle bir şey diyor Sizce bu kadarlık çocuğun saçını kesmek doğru mu Ve gerçekten kesildiğinde daha mı Gür çıkıyor kız bebekleri olanlar yardım etsinler kafam karıştı

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

Yok ya kazıma benm kızımda ilk doğdu simsiyah gürdü smdi bak fotoğrafta var sarı oldu ve kalmadı :) :) :) × zamanla çıkar o saç yapısına bağlı :) benm arkadsm kazıttı kIın kafasını gene ince ince çıktı  eşimde kaıtcam dedi ben hyr dedm çazıtcm dedi annesine syledm Bi kere konuştu eşimle bidaha o konuyu açmadı :)     çocuktan çocuğa değişiyor o 

-Reklam-
0 oy
tarafından

ilk Saci kesip grami kadar altin vermek sunnet caniim

benim bebekken kesmemisler sacim çok gurdu hala sacim cok eskiye gore azaldi 
(2,484 puan) tarafından
7 gunlukken kesilmesi sunnet kuzum
Benim oglaninkini oyle yapmistim :)
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bnde merkediom bunu bnm kzmda 52 gunluk.

Bnm sacimi kaztmislr sacimda gur ama annmin sacida gur ananeminde bzmki genetk herlde
0 oy
(771 puan) tarafından
Evet valla kimin saci az ve  şerekk geliyordu kuaföre gittim  kestim şimdi daha sık geliyo
0 oy
tarafından
Kesilmesine sakınca yok ama sonrasında gür çıkacağına inanma derim hiç alakası yok 
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Kazitinca gür vs Çıkmaz ve bence kız çocuklarına yakışmaz havalar da sogdu ben uzadı ucundan aldım ama asla kazitmam 
0 oy
tarafından
Kesildiginde gur cikar lafi kesinlikle palavra annem hicbirimizin sacini kesmemis benim sacim cok gur buyuk kardesimin ince kucuk  kardesimin gur. Kesinlikle yapi meselesi 
0 oy
tarafından
Banada kestir diyen cok ama kestirmeyecem ben kiyamiyorum :)
0 oy
(2,448 puan) tarafından

1 yasina kadar kendi toparlayacagi icin kestireyin demişti bizim doktor. Kiz olunca kestirmem zaten yaa uzasın :)

0 oy
(419 puan) tarafından
Kesmek sünnet zaten o niyetle kesebilirsiniz. Ve ağırlığınca gram altın verilir. Çocugun kakası ona nasıl necasetse ve ona ağırlık veriyorsa ilk saçında o hükümdedir. Çocugun anne baba üstünde ki hakkıdır ... 
0 oy
(44 puan) tarafından
Bebek aldığı vitaminlerin çoğunu saçına gidiyormuş bana hemşire söylemişti ben o yüzden kestim. Hem peygamber efendimiz 7 günlükken bebeklerin saçını kesip ağılığınca altın dağıtılması gerektiğini söylemiş ve bunu yapmak sünnet. Hem bebek sağlığı için olmasa neden peygamber efendimiz öyle yapılmasını söylesin ki. Yine sen bilirsin canım sana kalmış bişey ama gür çıkacak diye kestirmene gerek yok zaten o kalıtsal birşey. 
0 oy
(12,840 puan) tarafından
En çok karşı olduğum şey bebeklerin saçlarının kazıtılması 3 tane kız yeğenim var üçünün de hiç bir zaman saçları kazıtılmadı 3 4 yaşlarına geldiklerinde hala anne saçları vardı o zaman sadece uçlarından alındı ve hepsinin saçları da çok gür şimdi 6,5 aylık oğlum var eşim kazıtıcam diyor her seferinde de asla diyorum hayatta da izin vermem sende kestirme 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,564 göst.
0 oy
39 cevap 378 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Peri&Anne (1,335 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 660 göst.
30 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Emineçili (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 600 göst.
5 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Balkızın annesi (759 puan) tarafından soruldu