0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

Okadar akıllı kendi halinde bi oğlum var ki maşallah. Şimdi ikinci bebeğime hamileyim abisi gibi akıllı uslu olsun istiyorum. Her bebeğin huyu da farklı olur evet ama bizim yetiştirmemizle de çok alakalı olduğunu düşünüyorum.

Biz burada gurbetteyiz ve yaşadığımız şehirde kimsemiz yok. İyiki de yok. Kaynanam kayınbabam geliyor. Lan çocuğun huyu değişiyor hemen. Bi triplere giriyor bağırıyor kızdığım zaman kaynanama bakıyor dudak büzüyor. O kurtarıcısı sanki onun. O da dudaklarını uzata uzata yook yook kızma annesi oyy oyy bilmem ne...
Çocuğu yemek yedireceğim her kaşık uzatmamda "hadi hadi oğlum ye yesene hadi haaaam" çabuk ye..... Zaten yiyor çocuk. Reddetmiyor ki.. Her lokmada ne bu böyle hadi hadi hadi susmuyor bi türlü. İyice psikolojimi bozuyor yahu iyiki birlikte yaşamıyoruz yoksa mal gibi bi çocuğum olurdu herhalde. Sinirimden çatacak adam arıyorum patlayacam sonunda sabrediyorum şurda sayılı gün. 
Çocuk yanıma gelmek istiyor açıyorum kapıyı gel diyorum. Geliyor mutfakta iş yapıyorum yanımda takılıyor. Koştura koştura geliyor çocuğu kucaklıyor. Gel gel içeri gidelim hadi oyun oynayalım. Götürüyor. Çocuk oynuyor sıkılıyor yanıma gelmek istiyor yok gitme oğlum soğuk orası. Soğuk falan da değil. Elhamdülillah bu zamana kadar hep ben baktım oğluma yalnızca bir kez hasta oldu onda da görümcem sağolsun koronayı atlatır atlatmaz karantinadan çıkıp gelmişti. Koştur koştur onu görmeye gittik. Geldiğimizde kaç gün ateş ateş yatmıştı yavrum. Yani diyeceğim ben sorumsuz bir anne de değilim Rabbimin yardımıyla çok iyi bakıyorum yavruma. Ben onun iyiliği için yapıyorum herşeyi. Çocuk şımarıyor artık mız mız ağlayası geliyor ağlatmıyorlar daha mızırdamaya başlarken hop kucağa alıp atıp tutup bişeyler yapıyor. Yahu bırak ağlasın çocuk bu. Vurup dövüyor muyuz canını mı yakıyoruz. Ağlamadan çocuk yetiştirmek de neyin nesi? Her zaman her istediğinin olmayacağını bilmeli ki doyumsuz olmasın. Yeri gelince ağlayacak. Canı da sıkılacak ki güzel anların kıymetini bilsin. Ağlamak bizi bile rahatlatıyor. Buraya geliyorlar ilk bir kaç gün maşallah bu çocuk ne kadar akıllı.. Sonra gitmeye yakın başlıyorlar yaramaz çocuk şöyle çocuk böyle çocuk. Sen onu o hale getirdin. Senin arkandan yine ben o çocuğu toplayacağım. 
Çok bunaldım hayırlısıyla bi gitseler...
Oh be rahatladım biraz anlatınca shdksşdhd. 

8 Cevaplar

+1 oy
(1,207 puan) tarafından
Çokta bisey yok bence ilgileniyo ediyo hiç ilgilrnmese etmese bu sefer niye sevmiyo olur . Benim kaynanam yok ama kendi annem hrleki babam titriyolar  üstlerine evet bazen insan kiziyo kuralları demiyorum onlarda haklısın ama diğer anlamda çokta abartma sonuçta onlarında torunu ki torun evlattan  tatlıdır derler bilmiyorlar ki napsinlar o yüzden 
-Reklam-
0 oy
(17,924 puan) tarafından
Senin kaynanan benimde annem aynı büyük oğlanı zıvanadan çıkardı o olmayınca çocuk çok iyi onu görğnce tanıyamıyorum oğlumu 3 haftadır gitmiyorum yola geldi biraz şükür çocuk
0 oy
tarafından
Çok haklısın bence sonra çocuk napacagini şaşırıyor. Kurallar net olmalı ve değişmemeli çocuğun da kafası karışır sonra.
0 oy
tarafından

Oy bacım :D vallahi ben rahatladım kendimi kaynanan gibi hissettim :D

0 oy
(11,217 puan) tarafından
Dogrusun haklisin : D aynn oyle oluo bacim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Aynısını benim annem ve kayınvalidem de yapıyor ama bunlar için hiç sinirlendiğimi kafama taktığımı hatırlamıyorum sıkıntı yok bence gayet normal böyle şeyler 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 453 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 307 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 2prensannesi. (932 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 304 göst.
6 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 380 göst.