0 oy
1,374 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 2 hafta önce falan kızıma gelen 50 TL yi kaynanam bana demeden alıp kendine başka bir şey aldığını yazmıştım  Herneyse bugün yine misafir geldi 10 kisi birkaç kişi parayı vermiş bana demedi sonra tam biri daha verirken ben farkettim neyse hem.hediye hem para getirmisler dedi ben öyle farkedince sonra başka biri tam ona verirken yanlarına gittim herkes 20 TL verdi 6 kişi verdi kaynanam gördüğümü farketmedigi kişilerin parasını vermedi 80 Tl verdi geri 40 Tl yi kendine aldı hele görmeseydim hepsini alacaktı  Kaynanalık böyle şeyler yapmak demek herhalde bilmiyorum ya

31 Cevaplar

+1 oy
(638 puan) tarafından
Ya şöyle bi yorumları okudum da, evet kayınvalidenin yaptığı çok yanlış ama o hediyeler paralar felan senin bebeğine gelmiş olsa da kayınvaliden daha önce onların torununa çocuklarına götürdü yani. İsterse alabilir vermeyebilir,meziyeti bunu kaldırıyorsa tabi 
tarafından
Ne alaka canım ben mi verseydim tanımadığım insanlarla olur mu öyle şey canım benim bebeğime diye geliyor para aman sen bize verdin bizde sana paranı getirdik demiyor kimse bebeğe getirdik diyor zamanında mevlüt okuttu ben evlenince o zman zaten ona bir sürü altın para geldi de bana bir kuruş vermedi
(638 puan) tarafından
Hayır yanlış anladın, o para kayınvalidenin yaptıklarının karşılığı. Tanımadığın insanlardan gelen para sana, senin bebeğin adına değil kayınvalidene torunu adına geliyor. Bence sana vermeyebilir. Ama gizli saklı hırsızlık yapar gibi alması hoş değil
-Reklam-
0 oy
(517 puan) tarafından
Allah hidayet versin el kadar sabinin rizkina göz dikmiş diğer postlarını da okumustum resmen hırsızlık ve ac gözlülük yaptığı 
tarafından
Eğer görmeseydim bugün verilenleri onları da vermicekti eminim
(517 puan) tarafından
Yazık ya ac gözlü paran yoksa insan gibi söylersin kızım paraya ihtiyacım var diye zannetmiyorum da bence bilerek yapıyor ya da alışkanlık yapmış
tarafından
Aç gözlü aç yoksa kolunda 6000 tl lik bilezik var
(517 puan) tarafından
Benim kaynanam da aşırı ac gözlü seni anlayabiliyorum canım ah ahh anlatsam roman olur
0 oy
tarafından
Aaa oyle sey mi olurmus tovbe tovbe sonucta senin bebegine geliyor o para sana vermeli 
tarafından
Vermedi hele.gecen 50 TL yi veren vermiş misafir gidince koşa koşa gitti çarşıya kendine bir şey almış eve gelince kızıma para verdiler bende kendime bunu aldım demişti  hâlâ inanamıyorum
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Senin kaynanada sorun var. Bize aylar oncesinde memlekette verilen 50 tl yi kaynanam saklamis biz gidince verdi bize. Senin ki bi tuhaf
(1,567 puan) tarafından
Iyi yapmissin canim. Kaynanaya niye veriyo ki veren sen ordayken. Hadi biz yoktuk da kaynanama vermisler.
tarafından
Gün arkadaşları geldi canım ondan bi de gözüme baka baka verdiler sanki anası kaynanam
(1,567 puan) tarafından
Tovbe yarabbim. Al birini vur otekine hepsi ayni kafa desene. Yapacak bisey yok canim. Sen acik goz ol.
tarafından
Aldım dersimi canım yemezler artık
(1,567 puan) tarafından
Nekadar fena insanlar var ya.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
O senin çocuğuna gelmiş bişey canım almaya hakkı yok tepki göster susma
tarafından
Gösterdim bugün yüzümden anladım gördüğünü
0 oy
(662 puan) tarafından
Benimkide hepsini kendi aldi sanki cocu doran bu nefret ediyorum ya kendisinden cocumun riskini yedi resmen
tarafından
Aç gözlü yemin ederim kolundaki bilezikten utanır insan
0 oy
(2,633 puan) tarafından

Iki ucu b.klu değnek resmen. Eşine söylesen anlar mı anlamaz mı, kaynana laf çarpsan anlar mı anlamaz mı....

Allah sana sabır versin.. Eşine söyle,  bakalım ne dicek.. 
tarafından
Eşime dedim o bile utandı ne desem bilmiyorum ya
(2,633 puan) tarafından
Boşver o zaman ses etme. Yazık eşin annesinin böyle olmasını istemezdi ama kadının karaktersizligi.. allahından bulsun. Aldıkları çıkar ondan 2 misli merak etme
tarafından
Çıksın zaten ne kadar yiyorsa o kadar çıksın torununun parasına kadar düştü artık
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Kul hakkına giriyo kaynanan  o bebeğinin nasibi... Çok yanlış 
tarafından
Anlar mi o yanlısı
0 oy
tarafından
Ne saçma bebeğin hakkı  
tarafından
O alır hak dinlemez lafa gelince de ohooo
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Cok ayip yaa kaynanalikla degil de insanlikla alakali bnce
tarafından
İnsafsız aç gözlü
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Nasıl izin veriyosun ya istesene cocuga şunu alıcam falan diyip.
tarafından
Bana göstermiyor ki
0 oy
tarafından
Allah doyursun yavrum küçücük çocuğun parasına göz dikmiş
tarafından
Anlayamadım çözemedim yeminle
0 oy
tarafından
Canim bosver annem ya da kayinvalidem boyle bir sey yapsa umrumda olmaz inan ki . Bosver . Karakteri bu demek ki . 
tarafından
Canım ama mevlüt yaptı bana evlenince bana gelen o zman da tüm altını parayı aldı o zaman da bana kalmadi çocuklarımın hakkını yediremem
0 oy
tarafından
calmis resmen bebeginin hakkini 
tarafından
Hırsız çünkü
0 oy
tarafından
Yuh ya çocuğun rızkını utanmadan alıyomu Allah akıl fikir versin.  Çocuk doğunca bize gelemeyenler kaynanam vermiş parayı te kadn bana geldi vermeye başka şehirkerdeyiz bide tuh yazık 
tarafından
Allah iyi insanlara denk getirsin ya
tarafından
Allahm akıl hidayet vicdan versin
0 oy
tarafından

Kaynanaliktan değil karaktersizlikten:angry:

tarafından
Kız fakir desem değil kolundaki kulağındaki küpe bile altın
tarafından
Öyle öyle zengin oluyolar :D
0 oy
(5,902 puan) tarafından
Resmen küçücük bebegin hakkını yiyor ne biçim kadın ya Allah ıslah etsin 
tarafından
Amin canım amin bugün gördüğümü farketmeseydi hiç vermicekti
0 oy
tarafından
Allah akıl fikir versin 

Bu yaptığı düpedüz hırsızlık 
tarafından
Kendi torununun parasını çalıyor
tarafından
Allah ıslah etsin ne diyelim
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Benimde almıştı ilk zamanlar bir kaç kere ne dim Allah akıl fikir versin
tarafından
Allah ıslah etsin cidden
0 oy
(185 puan) tarafından
gelcekten bu kaynanaliktan degil acc gozluluk ten yapiyrr bende kaynanamgille yasiyrm bizim misafirler gelse butun masraflar yemek mwyve hepsi kaynanm aliyr yapiyr ama cocuklarima gelen paraya hayatta karismz ona verselwrde bana verirr
tarafından
Canım bende kaynanamla yaşıyorum ona ne kadar verirsen o kadar çok istiyor eşime diyor ki bi paranı gönül rahatlığıyla yiyemedim diyor erken evlendin diyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
3 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 342 göst.
16 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.