+3 oy
1,011 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (356 puan) tarafından
Merhaba kizlar. Eşim işten gelirken oğluma hergun  10 liralık  ya sürpriz yumurta yada hotweelsin demir arabaları oluyor 13 liraya onlardan alıyor. İstisnasız hergun . Çocuk babası gelince kapı açınca hoşgeldin demiyorda baba bana ne aldın diyor.  Diyorum hergun alma alacaksan hafta da 1 arada al. Çocuk sürekli oyuncak almaya alışıyor. Sonra bı yere gidelim benle gidince oyuncak ister alınacak gibi ise alırım alınmayacak gibi ise aciklama yaparım almayız başka bişey alırız marketten yiyecek. Ama eşimle gittiğimizde mutlaka alıyor ve bu benim cok canımı sıkıyor . Hem çocuğun gelişimi açısından uygun değil hemde malum hayat cok pahalı . Siz nasıl davranıyorsunuz bu konularda. 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşinin yaptığı doğru değil malesef doyumsuz bir çocuk yetiştirmek çok zor 
(356 puan) tarafından
Hergun 15 lira vermektense ayda bir büyük oyuncak alalim .
(1,403 puan) tarafından
O bile fazla gerek mi var ki
-Reklam-
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Malesef kizimda oyle. 5 yasinda bu yasina kadar ne istedi ise ya halasi ya babaanesi aldi. Ve biz bi yere gittik.mi oyuncak almadan donmez. Hersey 5 dakikalik alir atar o koseye. Ben ne yaptimsa degstriemedim bu konuda onlari. Aldiklarini  atmaktan ben yoruldum onlar almaya yorulmadi. Bazarida sevgiyi bst almak sanio napicn. Kbdikeri kaybedio. Cocuk onlari dgl aldiklarini sevio. Onlara aldiklari icin gidio.
(356 puan) tarafından
Bizimki cok şükür aldığı arabaların oyuncakların hepsiyle oynuyor hakkını veriyor :) ama ben balkona saklıyorum 1 hafta bı kutuyu diğer hafta diğer kutuyu çıkarıyorum. Öyle öyle oyuncak azaltiyorum
(11,216 puan) tarafından
Ben direk atiorum depoya.odasinda yer yok artik
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Oyuncak illaki alınır ama fazlası hem lüzumsuz hemde doyumsuzluk yapar   . Arada alirim ve güzelce anlatırım çocuğuma şu an alamayız yada şu olursa alicam gibi.  Erkekler biraz öyle bizim gibi dusunmuyolar  cocuklar onları coşkuyla karşılıyor ya adamlarda haklı mutlu etmeye calisiyolar  ama frenlemek  lazım demen gibi haftada bir olabilir he hergun gelirken sevdiği bi yiyeceği alabilir benimkide aliyo 
(356 puan) tarafından
Çocuk aslında ilk zamanlar işten geldiğinde ne aldın demiyordu hergun ala ala alistirdi :) çünkü ben öncesinde hazırlıyorum . Hadi baban işten gelcek salata yapalım sürpriz yapalım vs diye. Suprizzz sana ne yaptık diyordu oyuncak beklemiyordu :) ama akşam olurken acaba babam bana ne alçak diyor :)
(1,207 puan) tarafından
Cocuk işte:) babada da çocukta da bence bisey yok güzel şeyler bunlar sadece alismamasi  için biraz ara verilmeli bikac gün yada esin gelince al elinden sakla ertesi gün verirsin :)
0 oy
(9,654 puan) tarafından
Ayy ben eşimde öyleydi bir iki uyardım artık çok fazla almıyo abur cubur alırdı oyuncaklar alırdı illaki her akşam bişey alırdı şimdi eskisi kadar değil
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Yok u ögrenmesi gerekiyor boyle yaparak babasini sadece oyuncakci olarak görecek baba diye sevmeyecek oyuncak aldigi icin sevecek diye soyle bakalim belki ikna olur hergunde fazla abartı 365 tane oyuncak dusunemiyorum her yıl 
0 oy
tarafından
Çocuk şimdiden doyuyor nasıl mutlu olacak böyle her istediğinde oyuncak alınırsa ilerde hiç mutlu olmaz hep daha fazlasını ister. Eşin sevindireyim derken yanlış yapıyor
0 oy
tarafından
Benim esim de öyle. Ne bulsa heves eder alır bi de cocuk daha 11 aylik oynamiyo agzina aliyo her seyi. Esime dedim boyle yaparsan elindekilerin kıymetini bilmez hep daha fazlasini ister. 6 cekmeceli oyuncak dolabi var oyuncaklari sigmiyo artik ki daha kucuk yani. Bi daha alirsan etraftaki cocuklara dagitirim dedim azaltti ama tamamen kesilmedi tabi
(356 puan) tarafından
Bende dedim sen bir al markete gidip ben iki tane Alicam :) ben kutuya koyup depoya kaldırdım :)
tarafından
Ben gun icinde fazla oyuncak vermiyorum genelde birlikte vakit geciriyoruz kitap okuyorum ama esim geliyo butun oyuncaklarini önüne dokuyo :)
(356 puan) tarafından
Kitap okumayı cok şükür bizde seviyoruz.
0 oy
tarafından
senin düşüncen çok doğal çocuk hediyenin kıymetini anlamıycak ilerde şımarık olur ama eşin her yeni bi oyuncak aldığında diğerlerini elinden alarak dengeleyebilirsin bakarsın hot wheels koleksiyoncusu olursunuz koleksiyonlar çok değerli oluyor
(356 puan) tarafından
Bilmiyorum ben mi yanlışım çevremdeki kere bakıyorum onlar bizden daha cok oyuncak alıyor.
0 oy
(796 puan) tarafından
o degilde benim kiz da yapiyor soruyor oyle baba ne aldin diye esimde bende oyle cok oyuncak almayiz ama market uzak bize baya mecbur esim gelirken elinde hep poset oluyo ondan soruyo benim kizimda oyuncak degil de evin ihtiyacini alsin ya da mesela ekmegi esin alsin zamanla unutur oyuncakları 
(356 puan) tarafından
Bı anda kesse bile almayi ben unuttum o gelmeden ilgisini başka yöne çekerim baban gelince şunu yapicaz bunu yapicaz . Babana yemek yapalım sürpriz yapalım derken aklına gelmez zaten eşim birakabilse huyunu
0 oy
(616 puan) tarafından
Ben Bi çıngırak alamıyorum ya yazık bu kadar abartmasın
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Ayyy bu valla bennn :) bıktım bıktım alma diyorum anlamıyor çocuğu da alıştırdı almayınca çocuk kıyameti koparıyor 
(356 puan) tarafından
Bugün bişey almamış :) çocuk ceplerini karıştırıyor baba hangi cebinde diyor :) ama aglamadi evden yiyecek çikolata verdi :)
0 oy
(920 puan) tarafından
İlk oğlumda babası her seferinde bir şey alıp geliyordu istisnasız her gün hafta sonu evde olursa birlikte alıp geliyorlardı bir gün dedim ki neden böyle yapıyorsun çocuk alışıyor herşeyi alma bir gün ister alamayız paramızda gidiyor dedim verdiği cevap şu bana babam hiç bir şey getirmedi her gün bir şey istedim yolunu gözledim almadı içim de kocaman bir yara bu bende sizin için çalışıyorum dedi bir daha sorgulamadım şimdi iki çocupumuz var iki tane alıp geliyor ne yapayım canı sağolsun yalnız şunu eklemeliyim oğlumuz baba şunu alalım mı dedinde paramız kalmadı oğlum alamayız oğlum diyor ya da onun yerine bunu alalım diyor oğlumuz ısrar etmiyor babasının ona iyisini alacağını biliyor 
0 oy
tarafından
Doyumsuz hep fazlasını isteyen bir çocuk olur 

Biz ayda 1 yada 2.kere alırız oda bütçemizi aşmadan 
0 oy
(10,677 puan) tarafından
Eşin çok yanlış yapıyor ilerde yokluktan anlamaz herşey ister büyüyp yetişkin olsa bile anlamaz çünkü alışmış herhün bişey alınmasına
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım eşin hata yapıyor 
0 oy
tarafından
Eşin abartmis biras cnm...valla her zaman oyuncak almayız biz..ama dedesi dayanamazdi o olduğunda ne istese almak istiyodu..bnde dedim araba alacağına parka götür biİzi .daha çok mutlu olur....artık öyle yapiyo..babasi çoğunlukla getirir bisiy ama oğlum genelde kendisi ister..arar telefonumxan baba burger gördüm televizyon canım çekti alirmisin der..babasisa alır .TV de e bebek reklamini görür..anne e bebeğe gidelm diyo.. diyorum.annecim.paramiz bitmiş bu ay ..bir daki ay gideriz. 
0 oy
(791 puan) tarafından
Bn kzimda öyleydi kim kapdab gelsydi ne aldn eşime dedim bak böyle yaparsan olmz seni suprzle abur cubula beklemsn alışmasn büyüdkce. Her zamn ister artık nadr kapdann gelince saklnyo babasının korktup hoşgeldin dyo sarlyo sonrası dyo abur cubur yok yasak doktor yasakladi oyuncak almasına da izin vermeyrm alsada 1 saat sonra sıkılp atyo yazık günah o parayı kumbaraya atıyor çok nadr alyo oyuncak
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım kesinlikle çok yanlış bir hareket çocuğu her istediğini elde etmeye alıştırmış oluyor böylelikle azla yetinmeyi bilmesi lazım. Bizim 2 yaşındaki bebeğim izin arabaları saysam bir 10 tanedir
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Kız kardeşime ben de oyleydim cocuk herkesten bekliyo bu sefer ama o zmn 1 liraya fln gzl cikolatalar vardi.  

Bence de dogru değil canim haftada bir dedigin gibi eger maddiyat el veriyosa olabilir.
0 oy
(816 puan) tarafından
Canım illa sevindirmek istiyorsa 1 gofret alsın yani bizde babamızı beklerdik işten gelsin diye montundan gofret çıkardığında havalara uçardık çocuk şuan bilmez pahalı ucuz o sadece babasının yaptığı süprizi bilir eşine bunu anlat ilerde doyumsuz olur biz kardeşimde yaptık bu hatayı oyuncaklara boğduk aldıklarımızı kırıp yenisini istemeye başladı bir süre sonra şuan 14 yaşında ne yoktan anlar ne hayırdan. İlerisimi düşünün 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 166 göst.
19 Haziran 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 906 göst.
0 oy
5 cevap 304 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (855 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 397 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Humanin annesi (127 puan) tarafından soruldu