0 oy
580 göst.
Aile kategorisinde (1,346 puan) tarafından
Kızlar kaynanam bizde kalıyor patladım artık iki haftadır hiç konuşmuyorum gitmesini istiyorum eşimle de tartıştık hep annesi haklı zaten uzun süre konuşmayan var mı böyle devam etmek istiyorum ama eşimle nasıl olacak bilmiyorum 

21 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynı evin icinde nasil konuşmadan duruyonuz kiz zor olur vallahi senin icin
(1,346 puan) tarafından
Evet bunaldım artık kışın bizde kalıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Seninle kus ne işi var evinde
tarafından
Yardımcı oluyor mu yemeğe çocuklara işe falan

Kız evine biri gelince zor olmuyor mu
(1,346 puan) tarafından
Zor olmaz olur mu herşey sıkıntı zaten ne temizlik anlar ne bişey midem almıyor çoğu şeyini keşke kocaya değil de aileye baksaydım evlenirken
tarafından
Adı oglunun evi,temizlik bulaşık yemek çamaşır hepsini kadın yapiyo ama iş lafa gelince oğlunun evi he oldu canım
tarafından
Kocası kör galiba valla koca insana düşman olsa bütün dünya dost olsa boş
(1,346 puan) tarafından
Valla canım ne desen kabul etmiyor bazı insanlar çok değişik diyor senin yaptığın işte ne var
0 oy
tarafından
Ben konuşmuyorum asla da konuşmayı düşünmüyorum.. Allah'a havale ettim hepsini..
(1,346 puan) tarafından
Bende öyle ama aynı evde kaldığımız için problem iki katına çıkıyor
tarafından
Aynı evde kalınca daha zor tabi Allah yardımcın olsun..
0 oy
(1,674 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam eşimin hatrı için knşrm adam sende soğumasın
(1,346 puan) tarafından
Tamam da kız her dk benle tartışma çıkarıyor kışın kalıyor bizde nereye kadar tahammül edeyim
(1,674 puan) tarafından
Benim de annem öyleydi afedersin ota b*ka tartışma çıkarırdı hç cvp vermezdim takmıyordum bile millet kaynanadan çeker ben anneden çekerim sende öyle yp sarırım sende uzun da kalacak onun için sen üzülürsün diye diyorum tabi aranızda olanları bilmiyorum da
(1,346 puan) tarafından
Öyle canım maalesef
0 oy
(817 puan) tarafından
Ne grursuzlar ya şuan sana psikokojik baskı yapıyor burası benim oğlumun evi sen kimsinki diyor resmen canım benim eşimede annesi melekti bir kanatları yoktu onun için ben görüyordun nasıl bir şeytan olduğunu ama eşim görmüyordu asla laf söyletmezdi ne olursa olsun o haklıydı. En son geldiler bize 1 hafta kaldılar taşınmaya yardım etmeye kadın asla elini birşeye sürmedi 1 yaşında bebeğim var istediki hep çocukla oynayim ben gelinde toplansın taşınsın bana o kadar kötü davrandılar ki eşimin gözüne gözüne soktum herşeyi görüyormusun dedim hep o da görüyırum dedi sonunda gördüysen ben bişe demicem dedim. Kayın babamlada kaynanamlada şuan küsüm onlar bu eve girerse ben çıkar giderim o kadar. Engelledim numaralarını da asla konuşmam kendini saydır sana saygı duysunlar eğer seninle konuşmadığı halde evine gelebiliyorsa seni asla adamdan saymıyor demek net.
(3,162 puan) tarafından
Yahu şok olmamak mümkün değil. Siz ötekileştirdiğiniz yerden yere vurduğunuz kadınların çocukları ile evlenmişsiniz. Ne istiyorsunuz evlenince ana baba atılsın mı. Nasıl düşünceler bunlar ya. Sizi görünce gelin kavramından soğuyor insan. Nasıl merhametli gelinler oldugunu da bildiğim halde. Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın
(817 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Sen ne saçmalıyorsun kimin ne yaşadığını nereden biliyorsun sen bana neler yaptıklarını nereden biliyorsunda yorum yapıyorsun kayın babamın bana ne hakaretler ettiğini bağırıp çağırdığını anneme babama bile hakaret ettiğini biliyır musun mesela git annenle babanla mağarada yaşa dedeğini viliyormusun görgüsüz diye basbas bağırdığını biliyor musun peki kaynanamın her fırsatta asla yapmadığım şeyleri bile ağlayarak eşime anlatıp onu bana ve anneme karşı nasıl doldurduğunu biliyormusun mesela kaynanam eşimi doldurduğu içün biz kaç drfa ne şekilde kavga ettik hamileyken bile eşimin beni evden kovduğunu biliyor musun sen. Kaynanamın ufacık birşeyi bile büyütüp ağladığını peki benim dedikodumu yaptığını sürekli benim evimde görümcemi arayıp fısır fısır hakkımda konuştuğunu ben gelince sustuğunu peki. Annemin babamın evine gitmemi üstemediğini sadece kendileriyle olmamı istediği için eşimi sürekli ağlayarak bana baskı yapmasına sebep olduğunu biliyor musun kardeşim evime her geldiğinde kaynanam yüzünde eşimle boşanma kararı aldığımızı sınanmadığın hayatlar hakkında konuşma bilemezsin kim ne yaşıyor oğluyla evlendim anası babasıyla değil kimsenin kölesi değilim ben ağzıma sçıldığında azıcıkta şutarafa sçın diyemiyorum kusura bakma. Ben daha nişanlıyken sırf kaynanamın buzdolabı bozuldu biye 10 tane çeyreğimi bozdurup götürdüm avuçlarına koydum ki kendi birikimimdi ben bu kadar fedakar ve iyiyken bana bu şekilde davranılması beni kırar anladınmı burada yapılan herşeyi anlatsam günşer sürer
(1,346 puan) tarafından
Aynen canım bende dört senelik evliyim ama anlatsan günler yetmez dışardan yorum yapmak kolay oluyor seni çok iyi anlıyorum Allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi
(3,162 puan) tarafından
Meriko ağzını topla bu bir. İkincisi senin hayatını kimse Yargılayamaz da sen başka bir annenin yaşadığını nerden biliyorsun da yargılıyorsun. Kendi tuzağına kendin düşmüşsün.
(3,162 puan) tarafından
Şimşek senin zaten hiçbir söylediğini kaaleye almam aylardır kaynanan gelecek diye ağladın sızladın. Şimdi de evine gelmesini burnundan getirmişsin belliki. Bunları yapacağın öyle belliydi ki
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Eşini kırmadan annesi ile anlaşamadığını belirtsen kötü sen olursun bu durumda dayanıp eşinin anlamasını sağlamak gerekiyor sanırım yani benimki öyle oldu şimdi kendi de görüşmüyor
(1,346 puan) tarafından
Ne bilim kız ne kadar bekliycem daha dört sene oldu en son patladı konuşmuyorum
(1,331 puan) tarafından
Bende 5. Yilda patlamistim lohusa kafasiyla :))) baya olmus seninde canim iyi sabretmissin burda annesine dur diyecek kisi esin ama benimki soylesede kaale almiyorlardi esinle arani bozma tartisma onlar icin saygisizlik etmeden icindekileri soyle bence
(1,346 puan) tarafından
Valla o kadar güleryüz le dedim ki yok bunlar anlamıyor
(1,331 puan) tarafından
O zaman o sana nasilsa sende oyle olcan kesinlikle esinle kavga etme o laf ediyosa sende et gec ama esinle tartisma ozellikle yapiyar araniz acilsin diye
0 oy
tarafından
Senin işin çok zor Allah yardımcın olsun. Kaynanan yüzsüz zorla kalır seni gönderir ama o evden gitmez diyeyim sana, eşin de seni anlamıyor   ayrılmaktan başka çaren yok gibi. Çok zor bir durum gerçekten. İns düzelir 
(1,346 puan) tarafından
Maalesef canım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kayınpedern yk mu ev sobalı demişsin kaç yaşında aoba yakamaz mı
(7,768 puan) tarafından
Yani o zaman köyde dursun illa yanında duracaksa dilini tutmayı bilmeli
(1,346 puan) tarafından
Maalesef canım bana diyor ben büyüğüm söylerim sen susmayı bilecen
(7,768 puan) tarafından
Olduu canım başkaa ay sinir oldm Allah sabır versn seneye kabul etme
(1,346 puan) tarafından
Kız ben kabul etmedim ki bana kimse sormadı bile
(7,768 puan) tarafından
Sn ara müsait değilim bu sene de kırılan kırılsn
0 oy
(1,439 puan) tarafından
esiniz annesi ne düşün se araya soğukluk giriyor konuşun ama mesafeli olun bence 
0 oy
tarafından
Ben komuşmıyorum en son evden kovdum dahada konuşmayız 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bence sen herşeyi görmezden gel 

Yalan dunya  canım kışın  idare et en iyi sekilde  davran annecim diyerek

Nasılsa koca kış  sizde iyi gecinirseniz  ikiniz  içinde zaman çabuk gecer
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Aynı evde değiliz canm konuşmuyoruz 1 yildir
(1,346 puan) tarafından
Eşin ne der buna boşanmaya gider herlade sonu
(3,419 puan) tarafından
Valla eşimin ailesi beni hamileyken kabul etmemiş kişiler eşimde sustu ama yemin etmiştim kapıma gelirlerse bende kabul etmiycem die eşimde inadımi biliyor ne ailesini getirir nede onlar gelir başlarına geleceklerini biliyorlar eşimde beni boşanmaya kalkmaz kızı benim alacağımı biliyor
(1,346 puan) tarafından
Boşamayıp ta sürekli senle ailesi yüzünden tartışırsa şuan öyle yapıyor ona göre annesi haklı ve bundan sonra annem gidince neler olacak gör diyor ya  oda benim aileme karşı bi tavır sergileyecek yada bilmeyorum artık
(3,419 puan) tarafından
Valla canm inan alisiyorlar zmanla ailesinin gerçek yüzünü görüyor bak biz evleneli 3 yıl biz 5 ay başka şehirde yaşadık sonra eşime görev çıkınca memlekete geldik bu arada benim k.v teyzem oluyor beni evlerinde istemediler ben merkezden ev tuttum tabi eşim bana yapılanları görmüyordu biz sürekli kavga ederdik son bir yıla kadar sürekli aileme git derdi bende giderdim ama h.ayvsna verdikleri değeri görmedim onlardan neyse biz ev konusuyla tartıştık annesiyle eşim beni haklı buluyor ama annesi die de benim elime koz vermiyor annem haklı diyor bana birgün evlerine gittik annesi bana denediğni bırakmadı anneme babama hakaretler havada uçtu tabi bende susmadim zora ki o gec orda kaldık sabah dueduk yere eşime bunu evime getirme bida istemiyorjm dedi bana laf saydı eşim yine ağzını açıp bişey demedi eve geldik sonra ama ben eşimin agzina s.ictim resmen şimdi bana annem babam demez ne git der ne gel der oda gördü onların ne b.ok olduklarını biliyorumki zmanla eşim onlardan iyice uzaklascsk çok ayrım yapıyorlar işte sende sabret canm sonu çok güzel olcak emin ol
(1,346 puan) tarafından
İnşallah canım ya çok sağolasın
0 oy
(119,282 puan) tarafından
konusmuyosa neden senin evinde kaliyo
(1,346 puan) tarafından
Oğlunun evi ben kimim ki
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bir evde de zor yaa     
(1,346 puan) tarafından
Aynen canım aynı evde olmak zor hemde çok
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Niye konusmuyorsun sen kayınvalidesi köyde oturup kış için gelen değil misin? 
(1,346 puan) tarafından
Evet canım artık canıma tak etti bir haftadır hasta yatıyorum dokuz aylık bebekle anca uğraşıyorum bi yemek bile yapmıyor akşam eşim gelince de açlıktan öldüm filan dedi bende sinirlendim tartıştık sanki mutfağı kitlendim
(3,162 puan) tarafından
Ne kadar olsa o senin misafirin. Eşinin annesi olduğunu bile geçtim. Sen zaten aylar önceden böyle yapacağını ilan etmiştin açtıgın postlarla
0 oy
tarafından

Rabbim yardımcın olsun   konuşmuyorum   gitmiyorum  Gelmesine müsade  etmiyorum  eskiden cat kapı galiyordu evden çıkmak zorunda kalıyor dum şimdi evimide değiştim  oğlumu bile göstermiyorum  kafam rahat 

(1,346 puan) tarafından
Ohhh aradığım hayat ama nerdeee anca boşanır sam eşim hiç arkamda değil
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Hem konuşmayıp hem kalmadı çok zor Allah sabır versin 
(1,346 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(13,001 puan) tarafından
Kışın yaksın dogalgazini otursun niye sende kalıyor kış evi mi seninki 
(1,346 puan) tarafından
Bunlara göre öyle canım maalesef artık ya ben gidicem anlatamıyorum kendimi çünkü
(13,001 puan) tarafından
Otur düzgünce konuş sende kuzum böyle gitmez yani. Kaynanamın kaynanası da size geleyim diyor kocaman kadına kendini baktiracak istemedi gelemedi o da
(1,346 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama kaç kere anlattım burası eşimin memleketi değil oturduğumuz yer kendi mrmelkeeti uzak diye eşim haberi olsun istiyor annesinden mesela yakında ev tutalım dedik ona da elin memleketinde nşye ev tutucam diyor
(13,001 puan) tarafından
İyi de illa memleket mi olacak madem öyle onun memleketinde tutsun bı ev otursun anam ne bu ya
(1,346 puan) tarafından
Aynen canım gitmemek için her bahane var
0 oy
(561 puan) tarafından
Kaynananin kendi evi kendi kocasi yokmu ya niye sizde kalıyo misafirlik bi gundur iki gundur sonra ceker gidersin iki hafta kalmakta neyin nesi
(1,346 puan) tarafından
Nasıl yani canım anlayamadım ben soba yakmıyorum
(561 puan) tarafından
Hani kaynanan soba yaktığı icin sizde kaliyomuş ya ayrı yerde soba yanmasın diye mi sizde kaliyo sadece siz soba yakiyosunuz diye sormustum ama sen yakmiyomuşun o zaman valla bahane etmiş sobayi rahata da alışmış gitmek istemiyo
(1,346 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım kızı arıyor anne gel biraz da bende kal diyor hiç gelemem kış günü biyere gidilir mi burda oturuyorum rahat diyor
(561 puan) tarafından
Birazda sana eziyet ediyo galiba ya hizmet etmen hosuna gidiyo heralde ekmek elden su golden yaşiyo valla
(1,346 puan) tarafından
Evet canım zaten öyle
0 oy
(173 puan) tarafından
Cnm benim kaynamam ile aramda 10 dk var yuruyerk ama nedense kadın benimle 1 haftadır konuşmuyor aramıyor bende aramiyorum
(1,346 puan) tarafından
Demi canım bide şimdi aynı evdeyiz gerçekten insan tahammül etmek edemiyor
(173 puan) tarafından
Hiç deme benim kocam bu akşam ardı illa gelsin diye
(1,346 puan) tarafından
Bu kocalar da zaten bi garip bizim annemiz aynısını yapsa neler olur merak ediyorum
(173 puan) tarafından
Bayrak olur derler senin annen böyle şöyle der benimdki dün gece aradı ewimin huzurunu gene bozdu
(1,346 puan) tarafından
Geçmez valla bu kaynanalar başımızdayken

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 248 göst.
23 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 405 göst.
0 oy
5 cevap 140 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy